Προς το περιεχόμενο

Η μουσική του Doom!


FenderStrat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλώνω φανατικός οπαδός των σειρών Wοlfenstein και Doom, παίζω ακατάπαυστα ακόμη και σήμερα!

 

Η ατμοσφαιρική μουσική τους μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση τότε! Ήμουν και κάτοχος μιας Sound Blaster AWE 32 και απολάμβανα την midi μουσική τους στο έπακρο!

 

Θυμάμαι ότι προσπαθούσα να βρω τρόπο να ηχογραφήσω την μουσική από κάποια levels για να την ακούω στο walkman στο σχολείο!

 

Βρήκα λίγο χρόνο λοιπόν και αντί να μελετήσω λίγο κιθάρα όπως θα έπρεπε :P έκανα στα γρήγορα μια διασκευή του κομματιού Demon's dead (ή αλλιώς Refueling Base) του Doom II. Ατμοσφαιρικό κομμάτι (αν και επαναλαμβανόμενο το θέμα του) που σου κολλάει στο μυαλό!

 

Προσπάθησα να μείνω πιστός στην ατμόσφαιρα του αρχικού! Έχει λαθάκια στην μίξη και όλα τα tracks είναι ηχογραφημένα "με την πρώτη" αλλά ελπίζω να σας αρέσει!

 

Σχολιάστε ελεύθερα!

 

 

 

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yes! Ακομα τη θυμαμαι τη refueling base!

 

Ωραια δουλεια, τα λαθακια υπαρχουν αλλα νομιζω δεν ειναι σε σημειο που να χαλανε σημαντικα την ατμοσφαιρα και το στυλ του κομματιου (με αλλα λογια, κλαιν ρε :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος ! πολύ καλή δουλειά , μου άρεσε , πιστό στην ατμόσφαιρά του ... σειρά έχει το θέμα του  diablo από  town hall  και από τα caves !

    αλλα το  plasma weapon  ελπίζω να μη το βγαλες με κωδικούς ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhnx παιδιά!

 

Ποτέ cheats, όλα με τον πατροπαράδοτο τρόπο!! B.F.G. rulez!  ;D

 

To θέμα του Diablo είναι μια πολύ καλή ιδέα ομολογουμένως! Άσε που το ξαναέπαιξα πρόσφατα, οπότε το έχω φρέσκο!

 

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

        άπειρες ώρες να παίζει ενώ έκανα  chat , αγοραπωλησίες η απλά χασομερούσα στη πόλη και να μή το χορταίνω με τίποτα . Αλλά και στα  caves  είχε ένα θέμα που φόρτωνε προοδευτικά και σε κάποια φάση έμπαιναν τύμπανα δυνατά και κάποιες φωνές -παράνοια και κιθάρα με γκάζι ...

    Φοβερό! εάν δε βγει  diablo3 φέτος , ή εάν είναι μούφα θα ξαναπιάσω το 1 για ένα "γρήγορο " γύρο  :)

         

          τι εννοείτε λάθη στη παραγωγή ; δε κατάλαβα κάτι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εννοουσα οτι δεν ειναι ιδιαιτερα polished, προδιδεται το "σπιτικο" της παραγωγης. Αυτο βεβαια δεν ειναι απαραιτητα κακο (και οι δικες μου "παραγωγες" ειναι τρισχειροτερες :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εννοουσα οτι δεν ειναι ιδιαιτερα polished, προδιδεται το "σπιτικο" της παραγωγης.

 

Αυτό εννοώ και εγώ! Είναι home ηχογράφηση και φαίνεται! Όλα γίνανε 'one-take' και η μίξη στο γρήγορο! Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τον ήχο της κιθάρας στο τελευταίο μέρος και απο 2-3 πράγματα ακόμα! Βέβαια με ένα Toneport UX1 γίνανε όλα οπότε....

 

Κατάλαβα σε ποιο μουσικό θέμα αναφέρεσαι στα caves! Ήταν πράγματι επικό!

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου