Προς το περιεχόμενο

Blackstar valve pedals : έχουν πράγματι λαμπάτο ήχο ?


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε παιδι μου,φτανει να ειναι ηρωικο και μεγαλειωδες.... ;D

 

Ξερει το παιδι. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eιστε κακεντρε-χεστατοι...

 

Μηπως να παρω καμια κιθαρα ακομα ?  ;D

 

εγω κυριε μου παιζω ποιοτικη μουσικη... dream thater , opeth , in flames...

ξεστραβωθειτε  ;D Αυτοι ειναι το φως το αληθινο....  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω κυριε μου παιζω ποιοτικη μουσικη... dream thater , opeth , in flames...

ξεστραβωθειτε  ;D Αυτοι ειναι το φως το αληθινο....  ;D ;D

Σιγά μην παίζεις αυτά....για να παίξεις όλα αυτά, θέλεις και άλλους 4 μουσικούς με κοχόνες...που δεν υπάρχουν εύκολα στην Ελλάδα. Ξαναγύρνα στις ραμόνες ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην παίζεις αυτά....για να παίξεις όλα αυτά, θέλεις και άλλους 4 μουσικούς με κοχόνες...

 

Yπαρχουν και τα backing tracks κυριε δισκοιλιε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω κατι ρε παιδια , η συζητηση περι λαμπατου feeling γινεται να να βγουν οι ηχοι των 2 παραπανω youtube clip? Yπαρχει λαμπατο feeling σε αυτα? Αν μιλαμε για τετοια gain τοτε η συζητηση περι λαμπας ειναι καθαρα placebo κατασταση!!!!

τελικα ...μου φαινεται ...μονο με σενα ΓΙΩΡΓΟ αισθανομαι οτι συμπορευομαι...βεβαια τα εχουμε και κατ'ιδιαν αυτα...αλλα τα λεω μια ακομη..... ;)

 

 

p.s πραγματικα τρισαθλια και τα 2 βιντεακια και απο τον peavey αλλα και απο τον engl.....εαν μιλαμε για μουσικη.....βεβαια.Εαν μιλαμε για τριψιμο της πενας πανω σε κατι χορδες τοτε ναι ητανε αριστουργημα.....Εαν ειναι αυτος ο λαμπατος ηχος που ονειρευεσαι ΑΡΗ....που φυσικα ειναι γουστο σου και καπελο σου......τοτε δεν χρειαζεται πιστευω να αλλαξεις ενισχυτη.Μια χαρα ειναι ο bandit.Εγω παντως απο αυτα που παρεθεσες προτιμω να εχω αυτον τον ηχο που ειναι απο πεταλιερα, παρα τον λαμπατο που εβαλες παραπανω.

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

p.s πραγματικα τρισαθλια και τα 2 βιντεακια και απο τον peavey αλλα και απο τον engl.....εαν μιλαμε για μουσικη.....βεβαια.Εαν μιλαμε για τριψιμο της πενας πανω σε κατι χορδες τοτε ναι ητανε αριστουργημα.....Εαν ειναι αυτος ο λαμπατος ηχος που ονειρευεσαι ΑΡΗ....που φυσικα ειναι γουστο σου και καπελο σου......τοτε δεν χρειαζεται πιστευω να αλλαξεις ενισχυτη.Μια χαρα ειναι ο bandit.Εγω παντως απο αυτα που παρεθεσες προτιμω να εχω αυτον τον ηχο που ειναι απο πεταλιερα, παρα τον λαμπατο που εβαλες παραπανω.

 

 

 

 

Ενταξει βρε Αντωνη αφου παιζουμε διαφορετικο στυλ μουσικης λογικα τα αποφθεγματα σου...

 

Ο ηχος που παρεθεσες μου αρεσει κι εμενα , αλλα δεν παιζω γενικα κατι τετοιο αλλα νομιζω οτι επιτυγχανεται πιο ευκολα . Νομιζω τουλαχιστον βλεπωντας και τα δικα σου βιντεο που οσο να ναι με την rp εχεις φτασει πολυ κοντα...

Ο ηχος των βιντεο που δεν σου αρεσε μπορεις να τον τσεκαρεις και μεσα σε κοματι να μου πεις που χανει κατα την γνωμη σου , για το ειδος...

 

O ιδιος παιζει με πριν

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερφάνκιε και λοιποί, ανεξάρτητα από το είδος που παιζες αμα έχει κολλήσει το αυτί σου σε εναν ήχο τον διαβάζεις αλλιώς. Στον Αρη μάλλον όλες οι τελεκάστερ ακουγονται ίδιες, αλλά γκειν με γκειν κάνει μεγάλη διαφορά.

 

Και Άρη αμα δεν έχεις δικό σου γήπεδο ξεκόλα με τις λάμπες και παρε σβαρνα μαγαζιά να δοκιμάσεις πετάλια και εφεδιέρες. Η περνα τον ήχο και εσύ σε αυτή την ένταση, από διπλή καμπίνα και μικρόφωνο και μετά ξανάκου τον, δεν είναι το ίδιο. Στην τελική ο τύπος σε κάθε βίντεο γράφει ακριβώς τι παίζει, παρε τα ίδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερφάνκιε και λοιποί, ανεξάρτητα από το είδος που παιζες αμα έχει κολλήσει το αυτί σου σε εναν ήχο τον διαβάζεις αλλιώς. Στον Αρη μάλλον όλες οι τελεκάστερ ακουγονται ίδιες, αλλά γκειν με γκειν κάνει μεγάλη διαφορά.

 

Και Άρη αμα δεν έχεις δικό σου γήπεδο ξεκόλα με τις λάμπες και παρε σβαρνα μαγαζιά να δοκιμάσεις πετάλια και εφεδιέρες. Η περνα τον ήχο και εσύ σε αυτή την ένταση, από διπλή καμπίνα και μικρόφωνο και μετά ξανάκου τον, δεν είναι το ίδιο. Στην τελική ο τύπος σε κάθε βίντεο γράφει ακριβώς τι παίζει, παρε τα ίδια!

 

Ναι ρε παιδι μου νταξει ... Εισαι νεος και καλως ηρθες  και προφανως δεν εχεις διαβασει παλιοτερα μου ποστ... Αλλα ολους αυτους τους ενυσχητες τους εχω ακουσει απο εδω και απο εκει... 2 βδομαδες μου πηρε να τρεχω σε συμφορουμητες και σε μαγαζια για να ακουω... Απο ολους αυτους λοιπον ο blackstar δεν...

 

Οι υπολοιποι ηταν ολοι καλοι... αλλα καλυτερα μου εκατσαν οι engl...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου αρέσουν από κοντά και από το youtube? Ε τι ψάχνεις υπερτιμημένα πεταλάκια τότε, πάρε έναν Engl, χωσε ένα tubescreamer και super hot μαγνήτες όπως κάνει ο τύπος και ορίστε! Παλιά συνταγή και δοκιμασμένη, κάτι θα ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου αρέσουν από κοντά και από το youtube? Ε τι ψάχνεις υπερτιμημένα πεταλάκια τότε, πάρε έναν Engl, χωσε ένα tubescreamer και super hot μαγνήτες όπως κάνει ο τύπος και ορίστε! Παλιά συνταγή και δοκιμασμένη, κάτι θα ξέρουν.

 

+1000

 

Εισαι νεος και καλως ηρθες  και προφανως δεν εχεις διαβασει παλιοτερα μου ποστ

 

ασε δεν χρειαζεται,τωρα ηρθε το παλικαρι μη φυγει τρεχοντας και με καμμενο εγκεφαλο... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου