Προς το περιεχόμενο

Αγορά Vibrato


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα καλο πεταλι , παραμενει ενα καλο πεταλι ειτε ειναι με buffer ειτε με true by-pass ,ειτε ψηφιακο ειτε αναλογικο.μην μπερδευεις αυτο που συμβαινει με την πεταλιερα , που πολλοι συνδεοντας πχ τη gt8 με τη συνδεση των 4 καλωδιων και ακυρωνοντας τις προσομειωσεις, τη συνδυα3ουν με πεταλια.ψαξε κατι ομορφο και ποιοτικο χωρις τετοιους διαχωρισμους.και ενα καλο buffer το θελει μια pedal chain  ;)

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

OXI! Αυτο το κανα ετσι για να δω τι θα γινει.Απο τοτε που αρχισα να παιρνω πεταλια η πεταλιερα κοιμαται στο ντουλαπι  :)

ok thats your cup of tee ;)

 

η απαντηση στην ερωτηση σου πιο πισω ειναι.............ΝΑΙ - θα ταιριαξει το ψηφιακο πεταλι με το αναλογικο

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok thats your cup of tee ;)

 

η απαντηση στην ερωτηση σου πιο πισω ειναι.............ΝΑΙ - θα ταιριαξει το ψηφιακο πεταλι με το αναλογικο

ενα καλο πεταλι , παραμενει ενα καλο πεταλι ειτε ειναι με buffer ειτε με true by-pass ,ειτε ψηφιακο ειτε αναλογικο.μην μπερδευεις αυτο που συμβαινει με την πεταλιερα , που πολλοι συνδεοντας πχ τη gt8 με τη συνδεση των 4 καλωδιων και ακυρωνοντας τις προσομειωσεις, τη συνδυα3ουν με πεταλια.ψαξε κατι ομορφο και ποιοτικο χωρις τετοιους διαχωρισμους.και ενα καλο buffer το θελει μια pedal chain  ;)

 

Ωραια, χαιρομαι. Θα κοιταξω και ψηφιακα αμα ειναι και θα αρχισω με αυτο του SF.Γιατι μπορει να κανει 200 ευρω αλλα αν εχει κι αλλα εφφε πανω και ειναι καλο ειναι υποψηφιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα ολα αυτα ειναι γνωστα και αυτονοητα. Γιατι το τραβηξαμε τοσο πολυ?  

 

Για να διασαφηνίσουμε αυτό :

 

Θεωρω οτι γνωριζεις οτι distortion, wah και αλλα εφε δεν κανουν phase shifting, ουτε μονα τους ουτε αν μιξαριστουν με καθαρο σημα.

 

(επισυνάπτω σχήμα της φασικής απόκρισης ενος Boss FW-3 : σαφέστατα και υπάρχει phase shifting)

 

Ακριβολογία στην ακριβολογία της εξουσίας ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, χαιρομαι. Θα κοιταξω και ψηφιακα αμα ειναι και θα αρχισω με αυτο του SF.Γιατι μπορει να κανει 200 ευρω αλλα αν εχει κι αλλα εφφε πανω και ειναι καλο ειναι υποψηφιο.

οχι μονο ειναι καλο - αλλα απ'οτι καταλαβαινω ψαχνεσαι για "σκοτεινους ηχους" και το συγκεκριμενο θα σε βοηθησει πολυ - εχει ΠΑΡΑ πολλα πραγματα επανω μεχρι και προσομοιωση καμπινας αν θυμαμαι καλα γιατι το ειχα και εγω αλλα τελικα δεν το πολυχρησημοποιουσα και μου επιανε και χωρο στην πεταλιερα μου μαζι με τα αλλα 2 του αδερφια (dd-20 και OD-20)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ψαξιμο man

δοκιμασε οσα περισσοτερα βρεις οσο περισσοτερο μπορεις. δυστυχως δε θα βρεις οσα εχεις στο μυαλο σου κι ισως καταληξεις σε καποια αγορα γουρουνιου σε σακι , απ το εξωτερικο.Δυστυχως μερικες φορες πρεπει να παρεις ρισκα και αμα δε σου κατσει το προιον σου μενει η γνωση  ;)

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ψαξιμο man

δοκιμασε οσα περισσοτερα βρεις οσο περισσοτερο μπορεις. δυστυχως δε θα βρεις οσα εχεις στο μυαλο σου κι ισως καταληξεις σε καποια αγορα γουρουνιου σε σακι , απ το εξωτερικο.Δυστυχως μερικες φορες πρεπει να παρεις ρισκα και αμα δε σου κατσει το προιον σου μενει η γνωση  ;)

 

Ευχαριστω να σαι καλα.Το χω καταλαβει αυτο περι γνωσης και γουρουνιου στο σακι! γι αυτο τωρα πριν παρω κατι ακριβο ψαχνω οσο μπορω.

 

οχι μονο ειναι καλο - αλλα απ'οτι καταλαβαινω ψαχνεσαι για "σκοτεινους ηχους" και το συγκεκριμενο θα σε βοηθησει πολυ - εχει ΠΑΡΑ πολλα πραγματα επανω μεχρι και προσομοιωση καμπινας αν θυμαμαι καλα γιατι το ειχα και εγω αλλα τελικα δεν το πολυχρησημοποιουσα και μου επιανε και χωρο στην πεταλιερα μου μαζι με τα αλλα 2 του αδερφια (dd-20 και OD-20)

 

ΕΙδα 2 βιντεακια και διαβασα ενα review, μου φανηκε πολυ ενδιαφερον. Βεβαια αυτο το βιμπρατο (?) που ακουσα  ηταν πολυ απλο, και ο τυπος επαιξε μονο με μια ρυθμιση. (

).

 

Γενικα τι ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ εχει αυτο το πεταλι? Τα πλεονεκτηματα τα καταλαβα.. ;)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι κατι πρεπει να εχει και ΜΕΙΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ?

πεταλι ειναι - το αγοραζεις γιατι σου αρεσει......απλο......που ξερουμε εμεις σε τι μπορει να εχεις "αλλεργια" εσυ ?  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι κατι πρεπει να εχει και ΜΕΙΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ?

πεταλι ειναι - το αγοραζεις γιατι σου αρεσει......απλο......που ξερουμε εμεις σε τι μπορει να εχεις "αλλεργια" εσυ ?  ;)

 

Μα προφανως εννοω τα αντικειμενικα μειονεκτηματα, και οχι τα υποκειμενικα. Πχ ποιος θελει ενα βαρυ,ογκωδες πεταλι, το οποιο παιρνει και τροφοδοσια απο ειδικο τροφοδοτικο και οχι απο ενα απλο 1spot? Η επισης ποιος θελει ενα πεταλι που βγαζει πολυ θορυβο (οπως ειπε για το worm προηγουμενως καποιος για το worm της EHX). Οτιδηποτε τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα προφανως εννοω τα αντικειμενικα μειονεκτηματα, και οχι τα υποκειμενικα. Πχ ποιος θελει ενα βαρυ,ογκωδες πεταλι, το οποιο παιρνει και τροφοδοσια απο ειδικο τροφοδοτικο και οχι απο ενα απλο 1spot? Η επισης ποιος θελει ενα πεταλι που βγαζει πολυ θορυβο (οπως ειπε για το worm προηγουμενως καποιος για το worm της EHX). Οτιδηποτε τετοιο.

αααααααα δεν το ειπες απο την αρχη :D

ειναι μεταλικη κατασκευη - καπως "βαρυ" αλλα μην ξεχνας οτι εχει 2 footswitches και ολοκληρο κυκλωμα να υποστηρηξει

παιρνει ρευμα απο απλο 1spot αλλα παιρνει και μπαταριες αν σε ευχαριστει

για τον θορυβο θα σε γελασω γιατι ειλικρινα δεν θυμαμαι κατι τετοιο να μου ειχε κανει κλικ - αλλα αν εκανε "ενοχλητικο" θορυβο θα το θυμωμουν οποτε η πλαστιγγα να γυρει πιο πολυ ως προς το "δεν κανει θορυβο" παρακαλω

απο κατω εχει καλη ποιοτητας πλαστικο και παρα πολυ καλο grip (εγω το ειχα στην πεταλιερα μου χωρις strap)

αυτα..........

 

Υ.Γ. 1: το θεμα βαρυ μην σε ξενισει - ειναι λιγοτερο απο 1 κιλο νομιζω χωρις τις μπαταριες

Υ.Γ. 2: μην περιμενεις με το που θα το συνδεσεις να βγαλεις και τον ηχο που γουσταρεις - θελει λιγο ψαξιμο - δεν ειναι δυσκολο αλλα θελει να του αφιερωσεις χρονο

 

αυτα απο μενα ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου