Προς το περιεχόμενο

Epiphone Les Paul Custom Demo


Smash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους μουσικούς της παρέας μας! Έχω κάνει ένα βίντεο παίζωντας με μία Epiphone Les Paul Custom την οποία μου την έκανε δώρο ο καθηγητής της κιθάρας μου. Είναι ψιλο-παλιά αλλα κάνει ακόμη την δούλεια της! Το καλό είναι πως έχει Symour Dancan (δεν είμαι σύγουρος εάν γράφονται έτσι) μαγνήτες και ο ήχος τους μου αρέσει πολύ ακόμη και για Metal! Rock On \m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανασανε και λιγακι ;D....πολλα σημεια μου φανηκαν εκτος ::)....εκτος βεβαια αν ηθελες να το προσεγγισεις ετσι το κομματι οποτε παω πασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανασανε και λιγακι ;D....πολλα σημεια μου φανηκαν εκτος ::)....εκτος βεβαια αν ηθελες να το προσεγγισεις ετσι το κομματι οποτε παω πασο.

 

Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις και μπράβο που το πρόσεξες! Απλά ήθελα να βάλω και κάποια δικά μου στοιχεία στο τραγούδι!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς να χαίρεσαι την κιθάρα.....!

 

Έχεις βάσεις να γίνεις πολυ καλός παίχτης, αλλά τρέχεις παρα πολύ, τα ρυθμικά είναι παιγμένα πολύ βιαστικά και εκτός χρόνου. Επίσης στο δεξί σου χέρι συχνά δεν σπας τον καρπό αλλά χρησιμοποιείς όλο τον πήχη (χαρακτηριστικό παράδειγμα το 2:35). Κατα τα άλλα λόγω και του νεαρού της ηλικίας επαναλαμβάνω ότι έχεις καλές βάσεις.

 

Και ο ήχος μ' άρεσε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς να χαίρεσαι την κιθάρα.....!

 

Έχεις βάσεις να γίνεις πολυ καλός παίχτης, αλλά τρέχεις παρα πολύ, τα ρυθμικά είναι παιγμένα πολύ βιαστικά και εκτός χρόνου. Επίσης στο δεξί σου χέρι συχνά δεν σπας τον καρπό αλλά χρησιμοποιείς όλο τον πήχη (χαρακτηριστικό παράδειγμα το 2:35). Κατα τα άλλα λόγω και του νεαρού της ηλικίας επαναλαμβάνω ότι έχεις καλές βάσεις.

 

Και ο ήχος μ' άρεσε.

 

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε μου! Όσο για τις παρατηρήσεις σου, έχεις δίκιο και καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Προσπαθώ για το καλύτερο κάθε μέρα! Να σε καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα μου φάνηκε...περα απο καποια α-ρυθμα σημεια  ;D

 

πάντως... χέρια..."κουπιά"...

 

μαμω την τύχη σας...μακρυχεριδες! Να τα ΄χαμε και 'μεις μεγαλα...τουλαχιστον ο Laiho κραταει την ελπιδα ζωντανη!

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα μου φάνηκε...περα απο καποια α-ρυθμα σημεια  ;D

 

πάντως... χέρια..."κουπιά"...

 

μαμω την τύχη σας...μακρυχεριδες! Να τα ΄χαμε και 'μεις μεγαλα...τουλαχιστον ο Laiho κραταει την ελπιδα ζωντανη!

 

χαχαχα να'σε καλα ρε φιλε!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως... χέρια..."κουπιά"...

 

μαμω την τύχη σας...μακρυχεριδες! Να τα ΄χαμε και 'μεις μεγαλα...τουλαχιστον ο Laiho κραταει την ελπιδα ζωντανη!

 

Καλό είναι να έχεις μεγάλα χέρια;  ???Εγώ το είχα για μειονέκτημα.

Παν μέτρον άριστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να έχεις μεγάλα χέρια;  ???Εγώ το είχα για μειονέκτημα.

Παν μέτρον άριστον

 

Έτσι πίστευε και ο Vai μέχρι που έκανε pull off hammer on από το 8 στο 15ο τάστο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου