Προς το περιεχόμενο

προβλημα με τον marshall avt50 tribute


les kef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να το πας σε εναν ειδικο.....

 

Υπαρχει καποιος γνωστης , οχι μπακαλης και ποιασοκωλε στην Αθηνα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Υπαρχει καποιος γνωστης , οχι μπακαλης και ποιασοκωλε στην Αθηνα ?

αυτο το ρωτας ΕΣΥ ???  :o :o  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DIY=do it yourself παιδιά, μη πηγαίνετε τέτοιες μέρες σε μάστορα για να ξεβιδώσει 4 βίδες και να ξεσκονήσει απλά διότι:

α) δε θα το κάνει και θα χρεώσει λίγα ή

β) θα κάνει μπακαλιά απλά να να πει οτι ασχολήθηκε και να χρεώσει κάτι παραπάνω ή

γ) ίσως ξηλώσει τα πάντα για να ζητήσει 150ευρώ εργασία συν ανταλλακτικά κλπ

δ) κι εν τέλη θα Πληρώσεις, no matter what

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DIY=do it yourself παιδιά, μη πηγαίνετε τέτοιες μέρες σε μάστορα για να ξεβιδώσει 4 βίδες και να ξεσκονήσει απλά διότι:

α) δε θα το κάνει και θα χρεώσει λίγα ή

β) θα κάνει μπακαλιά απλά να να πει οτι ασχολήθηκε και να χρεώσει κάτι παραπάνω ή

γ) ίσως ξηλώσει τα πάντα για να ζητήσει 150ευρώ εργασία συν ανταλλακτικά κλπ

δ) κι εν τέλη θα Πληρώσεις, no matter what

 

+100

Eιλικρινά παιδιά η κλοπή που γίνεται είναι απίστευτη. Όταν ήμουν πιο μικρός είχα πάει τον ενισχυτή που είχα τότε γιατί μου έκανε έναν περίεργο ήχο και δεν ήξερα σχεδόν τίποτα, και μου ζήτησε 40 ευρώ και μου είπε ότι δεν είχε και τίποτα σοβαρό ο "μάστορας" και οταν τον ρώτησα γιατί με ξεβρακώνει στην τιμή μου είπε ότι "μόνο το άνοιγμα του ενισχυτή είναι 40 ευρό" ΟΟΟΟΟΟΟΟΚ 10 ευρώ η βίδα; φώναζέ με εμενα να στα ξεβιδώνω να με πληρώνεις τότε.

 

Σοβαρά, αν δεν είναι σοβαρή επισκευή που διορθώνεται ούτε μέσω του φόρουμ  ;D μην σπαταλάτε τα λεφτά σας άδικα.

 

Άσε που μαθαίνεις και 2-3 χρήσιμα πραγματάκια.

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καλε γιατι ?

προσωπικα δεν γνωριζω κανεναν (για ενισχυτες) γιατι 1ον δεν μενω αθηνα και 2ον αν παθουν κατι οι δικοι μου τοτε πανε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ αντιπροσωπεια....... ;) ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ παιδια νομιζω οτι με βοηθησατε αρκετα και θα παρω θαρος να ξεβιδωσω και θα σασ ενημερωσω για την προοδο μου και παλι ευχαριστω!θελω να ρωτησω και κατι ασχετω !οπος ειπα τον ενισχυτη τον εχω 3 χρονια και ειναι ο avt50x tribute και ειναι αθικτος απο αποψη γρατζουνιων και ηλεκτρονικων και δεν εχω αλλαξει και τιποτα πανω του!ποσο πιστευετε οτι πουλιεται το μηχανημα? γιατι σκεφτομαι να παρω λαμπατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τον ανοιξα τον καθαρισα αλλα δεν εσκασε ο κολοθοριβος!οσο τον ειχα ανοιχτο τον εβαλα στη πριζα για να δω αμα σταματισε ο φοριβος και παρατιρισα ορι η λαμπα δεν φωτιζε αρκετα!ποσο περιπου φωτιζουν οι προενισχυτριες?μηπως ειναι εκει το προβλημα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα προσπαθησε να καταλαβεις αν ο θορυβος προερχεται απο το μεγαφωνο η απο το ανεμιστηρακι

για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε... ;) Εχω κ εγω ενα MG 100 και ειχε φαγωθει η ''φωλια'' της

φτερωτης με αποτελεσμα να γυρναει το μοτερ και η φτερωτη να ειναι σταθερη...

Τελικα το αλλαξα ολοκληρο με ενα απο υπολογιστη που ταιριαζε σε διαστασεις και ταση λειτουργειας και τελος

ο θορυβος... ;D

 

Ψαξτο και ενημερωσε μας.

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τον ανοιξα τον καθαρισα αλλα δεν εσκασε ο κολοθοριβος!οσο τον ειχα ανοιχτο τον εβαλα στη πριζα για να δω αμα σταματισε ο φοριβος και παρατιρισα ορι η λαμπα δεν φωτιζε αρκετα!ποσο περιπου φωτιζουν οι προενισχυτριες?μηπως ειναι εκει το προβλημα?

 

 

Οι προενισχύτριες φωτίζουν ελάχιστα έως καθόλου ανάλογα το μοντέλο, επίσης ζεσταίνονται λίγο. Την ακούμπησες να δεις αν έχει ζεσταθεί μετά από μερικά λεπτά?

Αν ο θόρυβος έρχεται απ το ανεμιστηράκι κι όχι απ το μεγάφωνο, τότε μάλλον δε φταίει η λυχνία. Πάντως, καλό θα ήταν να την αλλάξεις αν θέλεις και να έχεις την παλιά έτσι για ρεζέρβα.

Αν το ανεμιστηράκι δεν έφτιαξε με το καθάρισμα, ίσως θέλει αλλαγή με ένα παρόμοιο.

 

Δες το παρακάτω βίντεο που περιγράφει το σύνηθες πρόβλημα με τους marshall και πως να αντικαταστήσεις το παλιό ανεμιστηράκι:

 

Υπάρχουν ανεμιστηράκια που βάζει η μάρσαλ σε όλα τα μοντέλα της και υπάρχουν 3 τύποι νομίζω.  Ένα με διαστάσεις 4Χ4εκατοστά, ένα με 5Χ5 κι ένα με 6Χ6. Μετράς ποιο είναι το δικό σου και μπορείς να βρεις ένα με τα ίδια χαρακτηριστικά σε μαγαζί με pc/ηλεκτρονικά κλπ, δε χρειάζεται να πάρεις το orirginal, είναι ακριβό και χαλάει... Επίσης, η τάση είναι βασικό θέμα: μάλλον είναι 24V το δικό σου(θα το γράφει επάνω) ή μπορεί να είναι 12v.

 

ένα παρόμοιο θέμα:

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=1489793

 

ενα ανεμιστηράκι παράδειγμα:

http://worldelectronics.gr/oscommerce/product_info.php?cPath=200&products_id=426&osCsid=nvsuqulvqh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου