Προς το περιεχόμενο

four guitar solo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειχα δει παλια ενα solo που επεζαν 4 ηλεκτρικες και τωρα προσπαθω να πισω ενα φιλο μου οτι γινετε να βγαλεις ωραιο ηχο με 4 κιθαρες ηλεκτρικες που παιζουν ταυτοχρονα μιπος εχει δει κανεις καποιο τετοιο βιντεο να αφησει link

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειχα δει παλια ενα solo που επεζαν 4 ηλεκτρικες και τωρα προσπαθω να πισω ενα φιλο μου οτι γινετε να βγαλεις ωραιο ηχο με 4 κιθαρες ηλεκτρικες που παιζουν ταυτοχρονα μιπος εχει δει κανεις καποιο τετοιο βιντεο να αφησει link

ευχαριστω!

Κιθαριστας δεν ειμαι αλλα ξερω οτι αν οι αλλοι ξερουν να παιζουν μπορουν να κανουν παπαδες και με μια κιθαρα και με 20....παραδειγματα πολλα

 

 

 

Δεν ειναι ηλεκτρικες κιθαρες αλλα περνεις την γενικη ιδεα...

Φυσικα δεν εισαι και πολυ κατανοητος...οταν λες επαιζαν μαζι εννοεις ταυτοχρονα επαιζαν ολες σολο?

 

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρμονικα λογικα ειναι εφικτο...Μια συγχορδια αποτελειτε απο 4 η 3 νοτες...οποτε αν οι κιθαριστες αυτα που παιζουν ταυτοχρονα ειναι νοτες της συγχορδιας η ακομη και καποια tension της θα ακουγεται ωραια..Φυσικα υπαρχει και το ερωτημα του τι ειναι ωραιο το οποιο νομιζω ειναι σχετικο...

ο Krzysztof Penderecki θεωρησε ωραιο να βαλει 52 βιολια να παιζουν το ενα απ το αλλο σε αποσταση μοριου...τωρα αυτο ωραιο αισθητικα δεν ξερω αν ειναι,ειναι πιο πολυ φιλοσοφικο το θεμα αλλα καταφερνει ωραια να περιγραψει την φρικη  του τιτλου του τραγουδιου

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θελω κατι τετοιο 

  αλλα με ηλεκτρικες γιατι ο φιλος μου μετα απο αυτο το video λεει οτι με ηλεκτρικες θα ακουγεται μια βαβουρα και αυτο το λεει γιατι μια φορα που το ειχαμε προσπαθησει με συγχορδιες να παιξουμε 2 κιθαρες και ακουγονται μια βαβουρα αλλα παιζαμε τις ιδιες συγχορδιες και ταυτοχρονα τωρα θελω να βρω ενα video με solo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θελω κατι τετοιο 

  αλλα με ηλεκτρικες γιατι ο φιλος μου μετα απο αυτο το video λεει οτι με ηλεκτρικες θα ακουγεται μια βαβουρα και αυτο το λεει γιατι μια φορα που το ειχαμε προσπαθησει με συγχορδιες να παιξουμε 2 κιθαρες και ακουγονται μια βαβουρα αλλα παιζαμε τις ιδιες συγχορδιες και ταυτοχρονα τωρα θελω να βρω ενα video με solo

Οταν λες ηλεκτρικη φανταζομαι σημαινει ηλεκτρικη κιθαρα με 15 τονους drive και 20 delay...Καπως ετσι?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλτε το drive και το delay και θα εισαι οκ...

Παιχτε και μια πενατονικη και θα γουσταρετε...

Στο δευτερο βιντεο που σας ποσταρα παιζουν κ εγω δεν ξερω ποσες κιθαρες μαζι

τωρα αν εσεις θελετε να το φορτωνεται με drive και μια κιθαρα να παιζει δεν θα καταλαβεις και πολλα...

Αλλα πες του φιλου σου οτι μια χαρα γινεται...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου πως και σε αυτή την περίπτωση...ορισμένες κιθάρες (ε καμιά...25  ;D ) αποτελούν τη μία φωνή...Και σε αυτό το κομμάτι ακούς 4 φωνές!Και ιδού 100 κιθάρες!  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου