Προς το περιεχόμενο

Νοrd Modular G2X ειναι στα χερια μου !!!!!!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το G2X ειναι στα χερια μου :D και το πρωτο προβλημα εμφανιστηκε:

 

στο cubase anoigo midi καναλι ανταποκρινετε στο πεξιμο του G2X αλα

μονο ως μιντι

Δεν υπαρχει στο out επιλογη που να λεει G2X.στο system-hardware-device set up-υπαρχει κανονικα το G2 MODULAR

 

Α!και αν ηχογραφησω κατι θα γραψει μονο ως μιντι αν το βαλεις να παιξει δεν θα ακουγεται τπτ

το εχω συνδεδεμενο και με usb και με μιντι

 

:?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εξόδους του (line out) τις σύνδεσες στις εισόδους τις κάρτα ήχου (line in) σου;

Είπες σύνδεσες midi και usb. Λογίκα θα ανοίγεις και ένα κανάλι audio στο cubase και θα βάζεις εκεί να μπαίνει το σήμα από τις line out του G2. Έτσι έχω συνδεδεμένο το δικό μου synth στο cubase.

Επίσης δεν κατάλαβα σε ποιό "out" εννοείς οτι δεν υπάρχει το G2X;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εξόδους του (line out) τις σύνδεσες στις εισόδους τις κάρτα ήχου (line in) σου;

Είπες σύνδεσες midi και usb. Λογίκα θα ανοίγεις και ένα κανάλι audio στο cubase και θα βάζεις εκεί να μπαίνει το σήμα από τις line out του G2. Έτσι έχω συνδεδεμένο το δικό μου synth στο cubase.

Επίσης δεν κατάλαβα σε ποιό "out" εννοείς οτι δεν υπάρχει το G2X;

 

Τις εξοδους line out τις εχω συνδεση τωρα με το aux γιατι το line in κατι επαθε !!!!!!!!!!

Αοιγω cubase > Midi καναλι (συνηθηζα F11 επιλεγουμε synth) > στο in εχω βαλει all midis και στο out τι να βαλω που δεν εχει το synthy mou

αν ανοξω audio πως θα γραφω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω Καλοριζικο ... φοβερο synth !!!!

Ψαχνω και εγω ενα ...μπορεις να μου πεις απο που κι ποσο ?

Ευχαρηστω πολυ φιλε ναι ειναι κα..α !!!!! :D αν το μαθω κιολας :)

αν θες παρε τηλ στο 697.64.15.236 για αναλητικες πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω Καλοριζικο ... φοβερο synth !!!!

Ψαχνω και εγω ενα ...μπορεις να μου πεις απο που κι ποσο ?

Ευχαρηστω πολυ φιλε ναι ειναι κα..α !!!!! :D αν το μαθω κιολας :)

αν θες παρε τηλ στο 697.64.15.236 για αναλητικες πληροφοριες

 

 

Ρε συ..μην δινεις φορα παρτιδα το κινητο σου.... :D :D..εκτος και αν εισαι ξανθια με σωμα διαγραφων ανατολικου μπλοκ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εξοδους line out τις εχω συνδεση τωρα με το aux γιατι το line in κατι επαθε !!!!!!!!!!

Αοιγω cubase > Midi καναλι (συνηθηζα F11 επιλεγουμε synth) > στο in εχω βαλει all midis και στο out τι να βαλω που δεν εχει το synthy mou

αν ανοξω audio πως θα γραφω ?

 

1)Αν δεν βάλεις καθόλου midi και θες να γράψεις μόνο audio από το G2X , παίρνεις σήμα στο cubase?

2)Αν το έχεις με midi καλώδια συνδεδεμένο στην κάρτα ήχου σου, βάλε στο midi κανάλι επιλογές: στο out το midi out τις κάρτας ήχου σου.

3)Αν το έχεις με usb συνδεδεμένο τότε επέλεξε και στο in και στο out το usb (αυτά πρέπει να στα βγάζει λογικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Αν θελω να γραψω αυdιο αφτο που παιζω μπορω !!

 

2)Εχω και midi και usb το προβλημα ειναι οτι στο out αφου γραψω κατι και ακουγεται κανονικα το συνθ,επιλεγω ολες τις επιλογες(στο out) με την σειρα και εχω ηχο σε μερικες περiπτωσεις το πιανακι τις καρτας ηχου

 

3)Το εκανα αλα παιζει μονο οταν παταω πληκτρα αν γραψω κατι και παω να το ακουσω τζιφος εχει σημα στο καναλι αλα δεν ακουγεται τπτ :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την audigy την χρειάζεσαι... αν όχι ... απενεργοποίησε την....

 

Και κάνε όλη τη δουλειά με τo G2X με usb.....

 

ΑΝ το G2X είναι και κάρτα ήχου.. τότε θα πρέπει να παίξει κανονικά... (το είδα σε μια M-audio)

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου