Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι ο κορυφαίος riffmaster?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο thread!! Ίσως να ήταν καλό και να αναφέρουμε ποια συγκεκριμένα riffs μας κάνουν να βάζουμε κάποιον στη λίστα μας! :)

 

Λοιπόν........ Χωρίς σειρά....

 

Rory!!!

Bad Penny, Moonchild, Follow Me, Philby, Shadowplay, Overnight Bag, Brute Force and Ignorance, At The Depot και φυσικά.......... Edged In Blue!

 

Tony Iommi

Αν και ποτέ δε μου άρεσαν οι Sabbath, οφείλει ο οποιοσδήποτε να συμπεριλάβει τον Iommi σε αυτή τη λίστα. Παρ'ότι δεν τρελαίνομαι καν για τα περισσότερα riffs του, είναι σαφέστατα από τους κορυφαίους riffers!

 

Brian May

Εδώ είναι λιγάκι περίεργα τα πράγματα βέβαια, γιατί τα riffs του είναι εντελώς άλλης κατηγορίας, αφού συνήθως είναι ρυθμικές και όχι lead, αλλά και πάλι, και μόνο για τις εισαγωγές στα Tie Your Mother Down, Hammer To Fall, One Vision και το ιστορικό bend στο Princes Of The Universe αξίζει να βρίσκεται στη λίστα.

 

Δε μπορώ να βοηθήσω παραπέρα όμως, καθώς ακούω περισσότερο μουσική προσανατολισμένη υπέρ των φωνητικών.... :( ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οταν λεμε riff εννοουμε TONY IOMMI :!:

 

Aπο 'κει και περα υπαρχουν αμετρητα riffs, αμετρητων κιθαριστων που εχουν μεινει στην ιστορια αλλα δεν υπαρχει ανθρωπος που να εχει γραψει περισσοτερα γνωστα riffs. Aσε που και οι περισσοτεροι μεταγεννεστεροι εχουn επηρεαστει απ'αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτος απο ολους ο αγαπημενος μου michael schenker και μετα:

tony iommy

ritchie blackmore

slash

hendrix

satriani

jimmy page

david gilmour

brian may

rory gallagher

απο metallica-james hetfield

απο sepultura-andreas kisser

απο sodom-Frank Blackfire

απο savatage-chris oliva

απο kreator-Mille Petrozza

απο pantera-Diamond Darrell

απο megadeth-dave mustaine,marty friedman

pete townsend

keith richard

 

πω πω θυμηθηκα τις μεταλλικες μου εποχες :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο αναφορά μέταλ riffakia τα καλυτερα τα έχω ακούσει στο δίσκο Testament - Gathering... Όσοι πεθύμησαν σκληρά ριφάκια δεν θα απογοητευτούν

 

για μένα τα καλύτερα μέταλ riffakia τα έχουν πεί οι Testament...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dimebag πάνω από όλους και όλα!!(R.I.P)

 

Ύστερα μου αρέσουν πολύ και τα riff των Slipknot και τώρα τελευταία και In Flames

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου