Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι ο κορυφαίος riffmaster?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι το μειώνει δεν πήγαινε σε εσένα. :wink: Γενικά εννούσα το ότι μπορεί τα riff αυτά να "επιρρεάστηκαν" απο παλιούς αλλά όπως και να΄χει απο αυτά ξεκινάμε όλοι πριν σκεφτούμε "Ρε συ αυτοί τι ακούγαν;" και αναζητήσουμε τις ρίζες.

 

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό το thread έπρεπε να λέγεται : Μεγάλοι Riffmasters, ώστε να συνεισφέρει ο καθένας μας τη γνώμη του. Αλλά με τον τίτλο που έχει, μπαίνει από την αρχή μία ανταγωνιστικότητα που δεν έχει κανένα νόημα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το thread έπρεπε να λέγεται : Μεγάλοι Riffmasters' date=' ώστε να συνεισφέρει ο καθένας μας τη γνώμη του. Αλλά με τον τίτλο που έχει, μπαίνει από την αρχή μία ανταγωνιστικότητα που δεν έχει κανένα νόημα.[/quote']

 

8O

 

Καμμία σχέση!

 

Ο σκοπός είναι να γράψει ο καθένας τον ή τους κιθαρίστες που θεωρεί κορυφαίους σ'αυτό τον τομέα. Εν'τέλει τους κιθαρίστες που επηρέασαν τον ίδιο και -κατά τη γνώμη του- τη μουσική σκηνή που αυτοί κινήθηκαν. Μέχρι τώρα σχεδόν όλοι οι συμμετάσχοντες στο thread ανέφεραν ευθαρσώς ότι προτείνουν μια τελείως υποκειμενική γνώμη.

 

Εσύ ήσουν ο μόνος που είδες ανταγωνισμούς στο θέμα. :roll:

 

Εξυπακούεται ότι ο τίτλος μένει ως έχει. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξυπακούεται ότι ο τίτλος μένει ως έχει. 8)

 

Βεβαίως εξυπακούεται (στα υπ' όψιν ότι δεν είχα προσέξει ότι ήταν δικός σου). Αλλά μη μου λες ότι δεν τίθεται θέμα ανταγωνισμού. Η ίδια η λέξη "κορυφαίος" προϋποθέτει μία δομή πυραμιδικής ιεράρχησης και μάλιστα τέτοια ώστε ένας νοείται ως καλύτερος από όλους τους υπόλοιπους. Αλλιώς θα ήταν "κορυφαίοι" ή "οι καλύτεροι" ή "αυτοί που προτιμώ". Τώρα, ότι όντως μόνο εγώ το είδα είναι γεγονός, αλλά μάλλον συμπτωματικό: σε άλλες περιπτώσεις παρόμοιοι τίτλοι οδηγούν σε καυγαδάκια όπως γνωρίζεις.

 

Όπως και αν έχει, η δική μου ψήφος πάει στον David Byrne (http://www.davidbyrne.com, για όποιον δεν έχει υπ' όψιν του).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως εξυπακούεται (στα υπ' όψιν ότι δεν είχα προσέξει ότι ήταν δικός σου). Αλλά μη μου λες ότι δεν τίθεται θέμα ανταγωνισμού. Η ίδια η λέξη "κορυφαίος" προϋποθέτει μία δομή πυραμιδικής ιεράρχησης και μάλιστα τέτοια ώστε ένας νοείται ως καλύτερος από όλους τους υπόλοιπους. Αλλιώς θα ήταν "κορυφαίοι" ή "οι καλύτεροι" ή "αυτοί που προτιμώ". Τώρα' date=' ότι όντως μόνο εγώ το είδα είναι γεγονός, αλλά μάλλον συμπτωματικό: σε άλλες περιπτώσεις παρόμοιοι τίτλοι οδηγούν σε καυγαδάκια όπως γνωρίζεις.

 

Όπως και αν έχει, η δική μου ψήφος πάει στον David Byrne (http://www.davidbyrne.com, για όποιον δεν έχει υπ' όψιν του).[/quote']

 

Το γεγονός ότι αυτός ο τίτλος δεν οδήγησε σε κανενός είδους αντεκλήσεις, μάλλον επιβεβαιώνει τον ισχυρισμό πως όλοι ανεξαιρέτως (ασυνείδητα προφανώς) κατανοούν την υποκειμενικότητα του θέματος.

 

Ίσως το πιο σωστό θα ήταν να είναι εκφρασμένο στον πληθυντικό. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια η λέξη "κορυφαίος" προϋποθέτει μία δομή πυραμιδικής ιεράρχησης και μάλιστα τέτοια ώστε ένας νοείται ως καλύτερος από όλους τους υπόλοιπους.

 

...για αυτόν που εκφράζει η γνώμη του πάντα και κατα την προσωπική του άποψη να είναι ο καλύτερος(προτιμότερος' date='αγαπημένος κλπ κλπ)

 

σε άλλες περιπτώσεις παρόμοιοι τίτλοι οδηγούν σε καυγαδάκια όπως γνωρίζεις.

 

Νομίζω αυτό που οδηγεί σε καυγαδάκια είναι διάλογοι του τύπου:

 

-Εγώ πιστέυω ο janick είναι ο καλύτερος riffmaster γιατι έχει φοράει κόκκινη μπλούζα

 

-Εγώ λέω ότι cyberjohnys είναι ο κορυφαίος riffmaster γιατί φοράει μπλέ μπλούζα.Όσοι φοράνε κόκκινη δεν έχουν συναίσθημα

 

-¶κου πρώτα τον 26ο δίσκο του janick και μέτα πες μου

 

-Τον άκουσα και είναι πατάτα.Ο 34ος του cyberjohnys γ$#μει!!

 

Και κάπως έτσι ξεκινάνε όλα

 

:lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πρωτος που μου περασε απο το μιαλο μολις ειδα το 8εμα ειναι ο tony iommy

apo BLACK SABBATH...

Τωρα αν το σκευτω παραπανω 8α μου ερ8ουν στο μιαλο πολλοι...........

παντως ειναι respect o τιπος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου