Προς το περιεχόμενο

Prog Metal Band (False Coda)


leca

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και από μένα ασχολούμαστε με prog metal/rock και πρόσφατα ανεβάσαμε το πρώτο μας promo.

ακούστε το και ελεύθερα τα σχόλια σας  8)

song:RESPECT by FALSE CODA

THANKS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ ενδιαφέρουσα δουλεια. Πρεπει να την ακουσω καλυτερα για να βγαλω πιο σοβαρο συμπερασμα :)

 

Μπραβο σας παντως.

 

Κανω λάθος, ή διακρίνω μια συμπαθεια στον Arjen Lucassen? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

THANKS MAN για τα καλά σου λόγια, να σου πω την αλήθεια εγώ είμαι ο πληκτράς πρέπει να ρωτήσω το κυθαρίστα χαχαχαχ ;D

Παρεπιπτόντως τα φωνητικά τα έχει περάσει ο drummer μας και αυτή τη περίοδο η μπάντα ψάχνει για τραγουδιστή που να γουστάρει πραγματικά αυτο το στυλ μουσικής.

thanks και πάλι  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε καλοί όλοι σαν παίκτες και η μπάντα έχει το δέσιμο που χρειάζεται γι' αυτό που κάνετε. Βέβαια έχετε ένα μικρό πρόβλημα στο song structuring το οποίο βέβαια έχουν πάρα πολλές (να μην πω οι περισσότερες) neo-prog μπάντες. Δηλ δεν έχετε ενδιαφέρον σ' όλο το κομμάτι. Τώρα για τους ντράμμερς με τη τόσο μεγάλη χρήση της κάσας τα έχω ξαναπεί. Όσο για το θέμα τραγούδι αν το ψάξει λίγο περισσότερο και αν βελτιώσει τη προφορά του δεν χρειάζεται να ψάξετε αλλού*.

 

 

 

 

 

 

 

 

*Εκτός αν σας τον πάρουν οι Spock's Beard. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρεται κ απο εμενα ειμαι ο κιθαριστας του γκρουπ. Ευχαριστουμε για το ενδιαφερον guys k  οντος οι παρατηρησεισ σας ειναι πολυ ευστοχες εκτοσ αυτο με τον Arjen Lucassen χχαχαχαχαχαχ οχι οτι δεν μου αρεσει αλλα anyway :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρεται κ απο εμενα ειμαι ο κιθαριστας του γκρουπ. Ευχαριστουμε για το ενδιαφερον guys k  οντος οι παρατηρησεισ σας ειναι πολυ ευστοχες εκτοσ αυτο με τον Arjen Lucassen χχαχαχαχαχαχ οχι οτι δεν μου αρεσει αλλα anyway :D

 

Βρε για τα πληκτρα λέω. Το organ σε καποιες στιγμες παραπεμπει καρφι σε ayreon και star one. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ακουσα αν και ειναι οριακα εκτος των ακουσματων μου,δειχνει μερακι,πιστη και αγαπη γι αυτο που κανετε.

Μονο και μονο γι αυτο λοιπον ενα μεγαλο ΕΥΓΕ! ;)

 

Μουσικα,εχετε την τεχνικη να υπηρετησετε το ειδος καθως και συνθετικη ευχερεια προφανως λογω των ακουσματων σας.

Ο ντραμερ ειναι καλος τραγουδιστης,εκανε ανετα για βασικος αλλα σε λαιβ μαλλον θα δυσκολευτει αν δεν ειναι λυμενος εντελως και δεν κανει 5 χλμ την  ημερα τρεξιμο...

 

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΙ!

Το χετε,συνεχιστε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Νέστορα να σαι καλά για τα καλά σου λόγια.Όσο αφορά το θέμα με το drummer είναι πολύ δύσκολο να παίζεις και να τραγουδάς ειδικά σε prog songs και ειδικά στα επόμενα songs που έχουμε και που κατά εμέ τα θεωρώ πιο δύσκολα. Βέβαια κατι πιτσι πιτσι μέσω facebook έχει με το πληκτρα των  Spock's Beard λέτε να ετοιμάζει μεταγραφή  :o

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου