Προς το περιεχόμενο

Οι Lynyrd Skynyrd στην Ελλάδα


Southern

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχω λεφτά θα πάω, γιατί θέλω να πάω και Sabbath. Αλλά και μόνο οι LS να ερχόντουσαν πάλι θα το σκεφτόμουνα, ίσως γιατί δεν είναι αυτό που έχω στο μυαλό μου.

Παρόλα αυτά, επειδή η μουσική είναι γούστο, εύχομαι σε όσους θέλουν να πάνε, να πάνε, θα περάσουν καλά και θα την θυμούνται για πάντα αυτή τη συναυλία. Όπως ακριβώς πήγα εγώ στον Waters και άλλοι γκρινιάζανε ότι αυτό το πράγμα δεν ήταν Floyd.

Εξάλλου δεν θα είχε πλάκα, όλοι να τα ακούγαμε όλα, γιατί για κάθε συναυλία θα θέλαμε τον Θεσσαλικό κάμπο για να χωράμε.

 

 

ΥΓ: Εύχομαι ο south να μην rise again, παρά μόνο μουσικά. ;)

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επειδή παίζω με τους Skynyrd από τα 16 μου, δεν είναι μόνο ο Ronnie και ο Steve που μου λείπουν. Δεν μπορώ να νιώσω πολλά όταν δεν έχω δίπλα μου Artimus (συνεργαζόμουν καλά), Leon (για να μου δείχνει), Billy (εγγύηση στη μελωδία), και τον Allen.

 

Ένας Gary δεν φέρνει την Άνοιξη και πολλώ δε μάλλον τα ελεύθερα πουλιά και την μπάντα της εφηβείας μου.

 

Αλλά μπορεί και να πάω (σημαίες του νότου δεν κούνησα/φόρεσα ποτέ).

Τόσα μπουλούκια έχω δει στη ζωή μου. Δεν πιστεύω ότι θα ναι το χειρότερο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και συ τεκνον Βρούτε (audio)

 

ωραιά.....θα πατε να δειτε ένα γνησιο southern group που παίζει ο gary κιθάρα και θα παίξουν κομμάτια των skynyrd?  ε? 

 

α και αυτο ειναι παλιο και ειναι του Ricky Medlock.

 

 

υπήρχαν ατομα γυρω απ τους skynyrd που μπορει να μην βγαιναν μαζι στην σκηνη αλλά ηταν παρεα σε πολλά παιξιματα.

 

 

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Skynyrd πάντα έπαιζαν καλά και θα παίζουν καλά, υπάρχουν παίχτες που τα ''έχουν'' ακριβώς. Ο μικρός είναι πολύ καλός και πειστικός τραγουδιστής. Εκείνο που δεν θα έχουν ποτέ είναι ένας συνθέτης σαν αυτόν που έπαιζε και τραγούδαγε βέβαια καταπληκτικά.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello Earthlings!

 

Ποιοί Lynyrd Skynyd ρε παιδιά?

Δουλευόμαστε τώρα?...με 1 απο τα original members?

...ας το λέγανε τέλος πάντων κάπως αλλιώς το σχήμα...

δηλαδή ο Peter Hook που κάνει tour παίζοντας κομμάτια των Joy Division θα έπρεπε να παρουσιάζεται σαν "Joy Division"??

Ακόμα και οι εναπομείναντες Doors που κάνανε πριν λίγα χρόνια tour (άλλη αρπαχτή) αποφάσισαν να ονομάσουν το πανηγυράκι τους "The Doors of the 21st Century" και έλειπε 1 απο αυτούς!!

 

Δηλαδή αν βγει και ο Ringo Star σε tour μαζί με άλλους 3 μουσικαράδες και έρθει στη Ελλάδα σαν "The Beatles"...θα πάτε??

 

Ε Λ Ε Ο Σ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επειδή από (πολύ)νωρίς εξέφρασα επιφυλάξεις για τη συναυλία, θέλω να διευκρινήσω κάτι στους συμμετέχοντες στη συζήτηση.

Προσωπικά, δεν έχω καμμία επιφύλαξη πως η μπάντα που με το καλό θα έρθει θα είναι εξαίρετη. Θάβαζα στοίχημα οτι θα παίζουν καταπληκτικά και δεν θάναι αρπαχτή με τίποτα.

Ακόμη, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το οτι λέγονται ακόμη Skynyrd. Και ο Rossington να μην ήταν, πάλι δε θάχα. Διάολε, ο αδελφός του Ρόνι τραγουδάει και συμμετέχουν τύποι σαν τον Μέντλοκ που δεν θα τολμούσα ποτέ να θέσω σε αμφισβήτηση τις επιλογές τους για το συγκεκριμμένο ζήτημα. Γιά μένα το πρόβλημα είναι πως το γκρουπ αυτό πλέον -εξώφθαλμα- αντιπροσωπεύει κάτι που ποτέ δεν εισέπραξα στην αυθεντική/παλαιότερη περίοδο του. Ενδεδυμένο με την φορεσιά του southern rock σιγοντάρει αντιλήψεις που στην Αμερική μόνο δεινά φέρνουν, και μέσω αυτής worldwide. Θρησκοληψία, μιλιταρισμός, συντηρητισμός, είναι κάποια απο κείνα τα στοιχεία που με απομάκρυναν απο το γκρουπ εδώ και καιρό. Κι αν κάποτε υπήρχαν -έστω κάποιοι- που με την παρουσία τους και μόνο σ'έκαναν να ξεχνάς τα κακώς κείμενα, τώρα, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον audio, ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη.

Αυτά για μένα, με γλυκόπικρη γεύση...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θρησκοληψία, μιλιταρισμός, συντηρητισμός, είναι κάποια απο κείνα τα στοιχεία που με απομάκρυναν απο το γκρουπ εδώ και καιρό.

«Μπουουου μπουουου μπουουου» που θα έλεγαν και οι original LS.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Παιδιά, ξέρουμε αν έχουν βγει εισιτήρια για το συγκεκριμένο live ?  Αν ναι, απο που μπορούμε να τα προμηθευτούμε ? στο ticket house, κλασικά ? Αν ΔΕΝ βγήκαν ακόμη, ξέρουμε πότε βγαίνουν ? (μένω επαρχία βασικά, γι αυτό και ρωτάω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου