Προς το περιεχόμενο

Μουσική για θέατρο και κινηματογράφο στο Νάκα


GEOfx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ  ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ NOIZ!ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ.ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ (ΕΧΩ ΠΤΥΧΙΟ ΑΡΜΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΩΤΕΡΑ ΣΤΟ ΠΙΑΝΟ) ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΑ ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ.ΕΠΕΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΝΑΚΑΣ ΓΙΑ MΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ?ΓΕΝΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ?ΘΑ ΠΑΩ ΚΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΙΑ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν έχω παρακολουθήσει μαθήματα στον ΝΑΚΑ, αλλά δε νομίζω ότι παίζει και τεράστιο ρόλο αυτό...

 

Τι ακριβώς πιστεύεις ότι θα μάθεις σε ένα ωδείο σαν του ΝΑΚΑ όταν σπουδάζεις "μουσική για κινηματογράφο και media"? Γιατί από όλους τους επαγγελματίες που ασχολούνται στο χώρο που ξέρω σχεδόν ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έχει κάνει τέτοιο course (σχεδόν, έτσι; )

 

Το ζήτημα είναι να βάλεις κάτω το τι χρειάζεσαι για να πετύχεις στο χώρο και η αλήθεια είναι ότι χρειάζεσαι πιο πολύ μουσικές γνώσεις παρά γνώσεις πάνω στη μουσική για media... (και γνωριμίες, και και και). Δε πιστεύω ότι θα σου προσφέρει τόσα πολλά πράγματα, χωρίς αυτό να είναι απόλυτο!

 

Αν υπάρχει ένα πράγμα στο οποιό πρέπει να εστιάσεις, αυτό είναι η μουσική τεχνολογία (Midi), και εκεί είναι που μπαίνει το ερώτημα: Μαθήματα σε ωδείο, ή Η/Υ με ήχους αγορασμένους, ή ένα/μερικά ταξίδια έξω για γνωριμίες, ή... κλπ...

 

Εννοείται βεβαίως ότι δεν υποτιμώ τις σπουδές στη μουσική, κάθε άλλο. Απλά δεν είμαι σίγουρος ότι ένα τέτοιο τμήμα προσφέρει κάτι που δε μπορείς να βρεις μόνος σου τελικά... (κλιπς για να σκοράρεις; τόνοι στο ιντερνετ. Παιχνίδια να βάλεις μουσική από πάνω; Υπάρχουν... Άνθρωποι να σου πουν μια γνώμη; Κι εκεί υπάρχει κόσμος)...

 

Αν θες επικοινώνησε με ΠΜ να τα πούμε και από κοντά αν είναι.

 

Ααα... και τα κεφαλαία στο Ιντερνετ σημαίνουν ότι φωνάζεις... Οπότε ηρέμησε λιγάκι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου