Προς το περιεχόμενο

Time solo


Hitman47

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ακούσετε την προσπάθειά μου στη σολάρα του Γκίλμουρ απο το Time και να μου κάνετε λίγη εποικοδομητική κριτική. Είναι λίγο χάλι μαύρο, αλλά δεν έχω κλείσει χρόνο ακόμα στην ηλεκτρική και η κιθάρα μου δεν είναι και top, οπότε να είστε ελαστικοί παιδιά :P

time_solo.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε hitman δεν μπορω να σχολιασω αυτο που ακουσα.Καλυτερα να ποσταρεις κατι (και ειδικα τοσο απαιτητικο σε τεχνικη timing και effects) σε λιγα χρονια που θα εχεις εξοικειωθει με του τι σημαινει σολο στην ηλεκτρικη κιθαρα.Επειδη γραφεις οτι ασχολεισαι ενα χρονο με την ηλεκτρικη δεν ξερω αν υπονοεις οτι παιζεις κλασσικη κιθαρα, αλλα και στην περιπτωση που ειναι ετσι να ξερεις οτι ειναι δυο κοσμοι εντελως διαφορετικοι.

Μην απογοητευτεις με την καμια

keep on trying ;)

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε hitman δεν μπορω να σχολιασω αυτο που ακουσα.Καλυτερα να ποσταρεις κατι (και ειδικα τοσο απαιτητικο σε τεχνικη timing και effects) σε λιγα χρονια που θα εχεις εξοικειωθει με του τι σημαινει σολο στην ηλεκτρικη κιθαρα.Επειδη γραφεις οτι ασχολεισαι ενα χρονο με την ηλεκτρικη δεν ξερω αν υπονοεις οτι παιζεις κλασσικη κιθαρα, αλλα και στην περιπτωση που ειναι ετσι να ξερεις οτι ειναι δυο κοσμοι εντελως διαφορετικοι.

Μην απογοητευτεις με την καμια

keep on trying ;)

 

Αυτο που εννοω ειναι, ότι έκανα 2 χρόνια κλασσική κιθάρα πριν αρχίσω την ηλεκτρική. Ο στόχος μου πάντα η ηλεκτρική ήταν, απλά προτίμησα να αρχίσω απο εκέι για να έχω βάσεις. Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλη η προσπαθεια, καλα τα bends για το χρονο που λες οτι παιζεις.... ξεκινα αμεσα να μαθαινεις βιμπρατο και βιμπρατο πανω στα bends, ειναι αυτα που λειπουν απο την ολη σου πρπσπαθεια, περα απο τον ηχο βεβαιως... το σολο σου το εδειξαν η το "εβγαλες" μονος σου;..

Συνεχισε παντως.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλη η προσπαθεια, καλα τα bends για το χρονο που λες οτι παιζεις.... ξεκινα αμεσα να μαθαινεις βιμπρατο και βιμπρατο πανω στα bends, ειναι αυτα που λειπουν απο την ολη σου πρπσπαθεια, περα απο τον ηχο βεβαιως... το σολο σου το εδειξαν η το "εβγαλες" μονος σου;..

Συνεχισε παντως.

 

Στο youtube το έμαθα και μετα ο δάσκαλός μου μου διόρθωσε μερικά πράγματα.... ευχαριστω πολυ. Κανονικά θα έπρεπε να κάνω βιμπράτο με τρέμολο όπως ο γκίλμουρ, αλλα αυτή η διαολοκιθάρα ξεκουρδίζεται πολύ εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάω να το βγάλω αμέσως-πορώθηκα!!!! 8) 8) 8) 8)

Φιλε αυτο το σόλο ειναι σα να βγήκε απο τον παράδεισο! Κανείς δεν παίζει σαν τον Γκιλμουρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο youtube το έμαθα και μετα ο δάσκαλός μου μου διόρθωσε μερικά πράγματα.... ευχαριστω πολυ. Κανονικά θα έπρεπε να κάνω βιμπράτο με τρέμολο όπως ο γκίλμουρ, αλλα αυτή η διαολοκιθάρα ξεκουρδίζεται πολύ εύκολα.

 

Αν θελεις ακου και δυο "συμβουλες" ακομα:

1. Περα απο το οτι δεν νομιζω ο Gilmour να κανει ολα τα bends με το τρεμολο, στον δισκο τουλαχιστον, μαθε να κανεις bends ΚΑΙ με τα δαχτυλα.

 

2. Μαθε να ακους και οχι να βλεπεις...

 

Αυτα και καλη συνεχεια.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προσπάθεια, αν εξαιρέσουμε 2-3 φορές που κάνεις κάτι διπλοχτυπήματα που δε χρειάζονται και λίγη ακρίβεια παραπάνω στα bends πάντα χρειάζεται, βέβαια θα συμφωνήσω και με αυτό

καλα τα bends για το χρονο που λες οτι παιζεις.... ξεκινα αμεσα να μαθαινεις βιμπρατο και βιμπρατο πανω στα bends

Και μια που μιλάμε για διασκευή, δες και το παρακάτω βίντεο στο 1:00

 

Καλή συνέχεια.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου