Προς το περιεχόμενο

Ibanez ts 808 hw. Αξιζει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι αντιρρήσεις που γράφεις είναι εκ του δικού σου πρίσματος αλλά αφορούν τον αγοραστή και τις δικές του επιλογές, όχι τις δικές σου... ενώ το συγκεκριμένο θρεντ (για τον συνφορουμίτη ή οποιονδήποτε άλλο το διαβάσει στο μέλλον) αφορά το συγκεκριμένο πετάλι.

 

Πέρα από αυτό, μπορεί εκείνος να θέλει να το αγοράσει για τους λόγους που σημείωσε, και να θέλει να πάρει μερικές αρχικές γνώμες για να δει αν αξίζει τον κόπο. Βλέπεις λοιπόν κάποιο κενό στην ανωτέρω πληροφόρηση, και αν ναι ποιο? Στο κάτω-κάτω ένα... TS είναι! Πόσο να "ζήσει" - συγκατοικήσει κάποιος μαζί του? Θα το παντρευτεί? ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καταρχας να σημειωσω πως προφανως τα πραγματα τα βλεπω απο το δικο μου πρισμα. Το οποιο και μου υπαγορευει πως το να δωσω μισο μηνιατικο για ενα απλο TS πεταλι ειναι too much & overkill οπως λενε στο χωριο μου  :D

 

Το αντιπαρηλθα ομως αυτο καθως, οπως σωστα σημειωσες, ο καθενας πραττει και επιλεγει συμφωνα με τα δικα του υποκειμενικα κριτηρια.

 

Απο τη στιγμη ομως που ο τιτλος του thread ειναι αν ''αξιζει'' το TS 808 HW, εξεταζοντας τις παραμετρους που εθεσε ο ΟΡ τολμω να πω πως στην περιπτωση του οχι.

 

Τωρα οσον αφορα στο παντρεμα με το πεταλι πιστευω πως ειναι μια περιπτωση που ως τετοια θα πρεπει να αντιμετωπιστει. Γιατι αν το βαρεθει μετα ή βρει κατι που του ταιριαζει περισσοτερο, αντε να βρει αγοραστη να το πουλησει στις αγγελιες με 300 ευρω.  ;D

 

Αν παλι τον ιντριγκαρει πιο πολυ η οποια σπανιοτητα του εν λογω πεταλιου τοτε να τονισω πως υπαρχουν πολυ πιο σπανια και ακριβα πεταλια που αξιζει να ''επενδυσεις'' επανω τους. Ομως αυτο ειναι εντελως εκτος κουβεντας και θεματος.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω "εν μερη" με τον G.K. the Greek ως προς το να προβει σε αμεση αγορα ενος τοσο ακριβου πεταλιου εξαρχης (αν) χωρις να εχει ψαχτει αν του κανει ή οχι - δεν πας με το που εβγαλες διπλωμα για παπακι να παρεις hayabusa !!!!

το καλυτερο ειναι να "ψαχτει" με πιο φτηνους κλωνους μεχρι να αποφασισει ΑΝ αξιζει το εν λογω πεταλι (που κατα την γνωμη μου αξιζει τα λεφτα του μεχρι το τελευταιο ευρω)

 

στο κατω κατω θα εχει και εναν γνωμονα ως προς τα ηχητικα αποτελεσματα και τις διαφορές απο το ενα προς το άλλο

 

συγνωμη που επεμβαινω χωρις να εχω να προσθεσω κατι καινουργιο στο πρωτο ποστ του bloody (ο οποιος το "ξεγυμνωνει" μπροστα στα ματια μας) αλλα ως παραπλησιος κατοχος του εν λογω πεταλακιου πιστευω οτι ειναι ενα απο τα πιο παραμετροποιησημα πεταλια στην αγορα για σχεδον ολα τα μουσικα γουστα σε σχεση με τα πιο φτηνα τριτοξαδερφα του που ολο και καπου "χανουν"

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ακουσει το ΗW εχω ακουσει ομως το Tubescreamer του 82 που ειναι στα ιδια λεφτα με το ΗW και τα σπαει τρελλά.Μηπως αν αποφασισεις να τα δωσεις να κοιταζες και προς τα κει

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλτατοι... :)

 

Δεν ηξερα οτι θα ξεσπαγε τετοια αναμπουμπουλα με αυτο το θρεντ ρε παιδια... :o

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω εμπειρια με ts παιζω με bd2 πολυ καιρο,εχει τα καλα του και τα κακα του σαν πεταλι αλλα

το βαρεθηκα. Αναρωτιεμαι ομως αν χρειαζεται να εχει τελοιωσει το Berkeley καποιος για να παιξει το ts... ::)

 

Τα επιχειρηματα ολων σας ειναι σωστα κατα καποιον τροπο αλλα εγω σκεφτομαι γιατι να μην αγορασω κατι το οποιο θα εχει και διαχρονικη αξια ισως οχι αμεσα αλλα εν καιρω?

Δε μου περισευουν κιολας να τα σκορπαω αλλα εχω μπει στο χορο εδω και καιρο... δειτε τη φωτογραφια... ::) Οποτε χορευω τωρα  ;D

Ρωταω πολυ ειδικα και συγκεκριμενα αν τυχαινει να εχετε κανει καποια συγκριση με τα πεταλια διπλα διπλα...

 

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

 

IMG_0051.thumb.JPG.df1781a6d6785b65e9cb4af948d86df0.JPG

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου δινεις τον πανω πανω ?  ;D ;D

προσωπικα εχω συγκρινει το OD-20 με το TS HW - αποτυχια η συγκριση θα ελεγα μιας και το ts σε θεμα tone ειναι χιλιομετρα μπροστα

 

μην βαρατε το ξερω οτι ηταν μαλακια η συγκριση αλλα αυτα διεθετα με αυτα πορευτηκα!! :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου δινεις τον πανω πανω ?  ;D ;D

προσωπικα εχω συγκρινει το OD-20 με το TS HW - αποτυχια η συγκριση θα ελεγα μιας και το ts σε θεμα tone ειναι χιλιομετρα μπροστα

 

μην βαρατε το ξερω οτι ηταν μαλακια η συγκριση αλλα αυτα διεθετα με αυτα πορευτηκα!! :D

Ποιον το γιγαντα?  ;D Εχω και εγω το od-20 κατι παει να πει το T-scream αλλα μπα ατυχεις οι συγκρισεις... ::)

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιεμαι ομως αν χρειαζεται να εχει τελοιωσει το Berkeley καποιος για να παιξει το ts... ::)

 

Όχι, αν έχει πληρώσει 340€ για να παίξει το ts, άλλο ίδρυμα έχει βγάλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αν έχει πληρώσει 340€ για να παίξει το ts, άλλο ίδρυμα έχει βγάλει...

Δεν εννοουσα το χειροποιητο αλλα γενικα το πεταλι σαν φιλοσοφια... :)

Δηλαδη να μη ψαχνουμε ψυλους στα αχυρα φιλτατε.

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίπλα-δίπλα το έχω συγκρίνει εγώ με το απλό 808 που βγάζει η Ibanez σήμερα, όπως σημειώνεται και στην απάντησή μου νωρίτερα. Οι υπόλοιπες συγκρίσεις που ανέφερα με άλλα ΤS είναι νοητικές μέσω των ηχητικών εντυπώσεων όπως τις θυμάμαι και βρίσκονται αυτή τη στιγμή στο μυαλό μου.

 

ΥΓ. Αξιοζήλευτο σετάπ ενισχυτών και κιθαρών στην φωτογραφία... Υποθέτω πως για να μην ενοχλήσεις λόγω θορύβου, θα πηγαίνεις να τα στήσεις στο Cape Canaveral και θα περιμένεις το ξεχαρμάνιασμα μια φορά το χρόνο που απογειώνονται διαστημικά σκάφη... Δεν βρίσκεις την όλη ιστορία λίγο κουραστική?  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου