Προς το περιεχόμενο

Ibanez ts 808 hw. Αξιζει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω ένα ts9 του 1984 αλλά σπανίως παίζω με αυτό πλέον, το έχω και κάθεται.

Προτιμώ άλλα πετάλια για mild overdrive (και για boosting χρησιμοποιώ πλέον "κανονικό" booster..)

 

Τώρα αν αξίζει το συγκεκριμένο ή όχι...

Οτιδήποτε μας φτιάχνει πραγματικά και μας δίνει το κάτι παραπάνω την ώρα που παίζουμε πιστεύω οτι "αξίζει".

Ο καθένας βέβαια αξιολογεί διαφορετικά το πόσο παραπάνω πρέπει να πληρώσει γι'αυτό το κάτι παραπάνω.

 

Καλό θα ήταν βέβαια αυτοί που δεν είναι διατεθειμένοι να κάνουν κάτι τέτοιο (είτε γιατί έχουν άλλες προτεραιότητες στα οικονομικά τους (και καλώς τις έχουν), είτε γιατί δυσκολεύονται να ακούσουν διαφορές στον ήχο..) να μην απαξιώνουν τους υπόλοιπους που προτίμησαν να δώσουν το κάτι παραπάνω.

Δυστυχώς το βλέπω να γίνεται αρκετές φορές εδώ μέσα, κυρίως απο πιτσιρικάδες, οι οποίοι απαξιώνουν το "ακριβότερο" μαζί με τον αγοραστή του.

 

Όπως και το αντίθετο είναι βέβαια λάθος...

(Να λέμε πχ ότι κάποιος που παίζει με ένα boss sd-1 δεν θα μπορεί βγάλει καλό ήχο..)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η στάση που έχει κρατήσει από την αρχή του θέματος δε μου έχει δώσει την εντύπωση οτι τον ενδιαφέρει να ακούσει σοβαρό αντίλογο επί του θέματος, απλώς θέλει επιβεβαίωση μιας ήδη παρμένης απόφασης.

 

 

Μπορει να εχεις δικιο σε αυτο φιλε μου οντως , αλλα στη περιοχη που ειμαι δεν υπαρχει περιπτωση να δοκιμασω ολα αυτα τα ωραια πεταλια που αναφερθηκαν οποτε ειναι το ιδιο πραγμα... Τι να παρω το ενα και να μη

μου κανει τι να παρω το αλλο και να καταληξω να εχω δυο πεταλια τα οποια δε μου κανουν και να εχω την αμφιβολια

μηπως τελικα επρεπε να το παρω εξ αρχης ??? ::) Αλλα πλεον θα εχει εξαντληθει και μετα θα το χρυσοπληρωσω σε

καποια αγγελια... ;) Γιατι το μικροβιο υπαρχει ηδη οπως πολυ σωστα διαπιστωσες ;) Και κατι αλλο! Δε μου αρεσουν

τα πολλα κουμπακια πανω στα πεταλια 2 το πολυ 4 knobs. ;D

 

     

 

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου