Προς το περιεχόμενο

Glen Hughes-Burn


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαι το σuμαντικο ειναι οτι μπορει και τραγουδαει πολυ καλυτερα τωρα!

Ακριβως αυτο.Δεν εχει χασει σχεδον καθολου απ τη φωνη του και τραγουδαει πιο ωριμα

απο ποτε.Δεν κανει τους φωνητικους ακροβατισμους που εκανε παλαιοτερα(ΟΚ ηταν και η εποχη τετοια που το σηκωνε ;D) αλλα οπου τους κανει κοβει......

Και εδω μαζι με τον Bolin τους εδωσε αλλο αερα (επειδη αναφερθηκαν οι Purple) βαζοντας πολλα σοουλ και φανκ στοιχεια σ αυτη τη δισκαρα:

Οσο για τους Communion αν και δε συμφωνουν ολοι-γουστα ειν αυτα-ειναι πραγματι

Μπαντάρα

και εδω Γιαννη δε δεχομαι διαφωνιες. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι φανατικος Περπολάς η αληθεια και αγαπημενος δισκος ειναι αυτος...

Απο τοτε ηταν φωναρα ο ατιμος και τωρα ειναι ακομα καλυτερος...

Αγαπημενο κομματι... :)

Deep Purple Holy Man

 

Εδιτ...Ρε Μπλακμορ,εισαι πολυ μεγαλος...

 

Παρα τη μεσαιωνικια λοξα σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι φανατικος Περπολάς η αληθεια και αγαπημενος δισκος ειναι αυτος...

Απο τοτε ηταν φωναρα ο ατιμος και τωρα ειναι ακομα καλυτερος...

Αγαπημενο κομματι... :)

Ειστε αλειταισ μαλλιαδαις και παλιοροκαδαις.Εμεις μονο το πρωτο αλλα ποπ. 8)

Αυτο ειναι απο το προτζεκτ(τοτε λεγονταν κανονικα μπαντες) που χε φτιαξει

με τον Pat Thrall.Πολυ καλος δισκος αλλα Aorατος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o :o :o :o

 

Μιλαμε για τον καλυτερο εν ενεργεια ροκ τραγουδιστη του πλανητη και εναν απο τους καλυτερους ever..

 

 

Διαφωνώ πάρα πολύ όμως...Αν πάρεις τον κάθε τραγουδιστή στην ακμή του, ο hughes δε μπαίνει ούτε στην πρώτη εικοσάδα. Μεγάλη έκταση, αλλά επιρρεπής στα λάθη και ποτέ δε μου είπε πολλά η χροιά του. Παρολαυτά, τώρα στέκεται πολύ καλύτερα από διάφορους μύθους του ροκ τραγουδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο.Δεν εχει χασει σχεδον καθολου απ τη φωνη του και τραγουδαει πιο ωριμα

απο ποτε.Δεν κανει τους φωνητικους ακροβατισμους που εκανε παλαιοτερα(ΟΚ ηταν και η εποχη τετοια που το σηκωνε ;D) αλλα οπου τους κανει κοβει......

Και εδω μαζι με τον Bolin τους εδωσε αλλο αερα (επειδη αναφερθηκαν οι Purple) βαζοντας πολλα σοουλ και φανκ στοιχεια σ αυτη τη δισκαρα:

 

Video:Gettin' Tighter

 

 

 

Ωραία πράματα... Κι εμένα μου αρέσει πολύ αυτός ο δίσκος, δεν ήξερα ότι τραγουδάει το gettin'tighter (και δε μπορώ να το καταλάβω και με σιγουριά, διαφωτίστε!  :D )

 

Το This Time around πάντως που σίγουρα το τραγουδάει ο Hughes είναι απο τα αγαπημένα μου και δεν βγαίνει από την playlist  :)

 

Είχα και την τύχη να τον δω live στο Gagarin το 2003 ή '04 (ούτε θυμάμαι  :P ήμουν ανήλικο ακόμα), όταν και ο J. L. Turner τραγουδούσε ακόμα... Δυστυχώς αυτός σε κάτι πρόσφατα βίντεο που τον είχα δει τυχαία... ήταν για άμεση σύνταξη  :(

Πάντως θυμάμαι είχα πάει στη συναυλία χωρίς προσδοκίες, αλλά είχα φύγει με χαμόγελο μέχρι τα αυτιά  ;D

 

Thanx Νεστορα για το ωραίο βιντεο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ πάρα πολύ όμως...Αν πάρεις τον κάθε τραγουδιστή στην ακμή του, ο hughes δε μπαίνει ούτε στην πρώτη εικοσάδα. Μεγάλη έκταση, αλλά επιρρεπής στα λάθη και ποτέ δε μου είπε πολλά η χροιά του. Παρολαυτά, τώρα στέκεται πολύ καλύτερα από διάφορους μύθους του ροκ τραγουδιού.

 

πες μου αυτους του 20 παρακαλω

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις τον κάθε τραγουδιστή στην ακμή του, ο hughes δε μπαίνει ούτε στην πρώτη εικοσάδα.

Φιλε Ριχαρδε συγνωμη αλλα μαλλον δεν τον εχεις ψαξει πολυ γιατι τοτε θα καταλαβαινες οτι η ακμη του ειναι τωρα.αφυσικο αλλα αληθινο...60 χρονων ειναι ο ανθρωπος..

Οσο κι ο πεθερος μου... ;D

Ωστοσο σεβομαι απολυτα το γουστο του καθενος γιατι κι εγω σιχαινομαι τα γεμιστα. ;)

 

Μιλαμε για τον Γκλεν ε?Οχι τον Γκλετσο... :D για να μαστε σιγουροι... ;D

 

πες μου αυτους του 20 παρακαλω

Ειπα να το ρωτησω αλλα ειναι πολλοι.

Εμενα 5 μου φτανουν... ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RJ Dio

David Coverdale

David Byron

Robert Plant

Graham Bonett

Bruce Dickinson

James Hetfield

Ian Astbury

Klaus Meine

Eric Burdon

Jack Bruce (Cream)

David Bowie

Freddie Mercury

Jim Morisson

Rod Stewart

Steven Tyler

David Lee Roth

 

17...τώρα πρόχειρα δε μου έρχονται άλλοι...να τ'αφήσω;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράματα... Κι εμένα μου αρέσει πολύ αυτός ο δίσκος, δεν ήξερα ότι τραγουδάει το gettin'tighter (και δε μπορώ να το καταλάβω και με σιγουριά, διαφωτίστε!  :D )

O Hughes τραγουδαει σ αυτο σιγουρα.Αν κρινω απ το αβαταρ σου θα σου αρεσει και ο Moore.Ειχαν συνεργαστει στο Run for cover(θα το ξερεις ηδη λογικα)αλλα κρατησε

λιγο γιατι τοτε ο Hughes ειχε πολυ σοβαρα προβληματα με αλκοολ και ντραγκς.

Ειχαν κανει ομως 5-6 κομματαρες οπως αυτο:

Gary Moore - Nothing to lose

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου