Προς το περιεχόμενο

Glen Hughes-Burn


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

David Bowie

Jim Morisson

Rod Stewart

;D ;D ??? ??? ??? ;D ;D

Τα χεις μπερδεμένα αλλά δεν πειράζει.

Μεγαλώνοντας ........ ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

RJ Dio

David Coverdale

David Byron

Robert Plant

Graham Bonett

Bruce Dickinson

James Hetfield

Ian Astbury

Klaus Meine

Eric Burdon

Jack Bruce (Cream)

David Bowie

Freddie Mercury

Jim Morisson

Rod Stewart

Steven Tyler

David Lee Roth

 

17...τώρα πρόχειρα δε μου έρχονται άλλοι...να τ'αφήσω;  ;D

 

Ωραία,

 

Αυτή είναι η δική σου 17άδα με την οποία οποιοσδήποτε είναι ελευθερος να διαφωνεί. Είναι καλό και ζητούμενο να διαφωνούμε, αλλα λάθος να παρουσιάζουμε τις απόψεις μας σαν κάτι δεδομένο. Ειδικά στις τέχνες όπου ο παράγοντας του προσωπικού γούστου είναι τόσο έντονος.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χεις μπερδεμένα αλλά δεν πειράζει.

Μεγαλώνοντας ........ ;)

Φιλε Ριχαρδε συγνωμη αλλα μαλλον δεν τον εχεις ψαξει πολυ γιατι τοτε θα καταλαβαινες οτι η ακμη του ειναι τωρα.αφυσικο αλλα αληθινο...60 χρονων ειναι ο ανθρωπος..

 

Aκριβώς. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η δική σου 17άδα με την οποία οποιοσδήποτε είναι ελευθερος να διαφωνεί. Είναι καλό και ζητούμενο να διαφωνούμε, αλλα λάθος να παρουσιάζουμε τις απόψεις μας σαν κάτι δεδομένο. Ειδικά στις τέχνες όπου ο παράγοντας του προσωπικού γούστου είναι τόσο έντονος.

 

πολυ σωστος ο φιλος!

 

εγω τωρα με την σειρα μου φιλε ριχαρδε μπορω να σου πω οτι καποιοι απο αυτους που αναφερεις δεν μπορουν να ειναι ουτε στην 100 αλλα περι ορεξεως κολοκυθοκολφαδες  :)

 

σιγουρο ειναι ο Hughes απο ολους αυτους(οσους ζουνε) αυτην την στιγμη τραγουδαει καλυτερα!

 

επισης θα σου προτινω να ακουσεις μετα Purple προσωπικες δουλειες αλλα και trapeze!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία,

 

Αυτή είναι η δική σου 17άδα με την οποία οποιοσδήποτε είναι ελευθερος να διαφωνεί. Είναι καλό και ζητούμενο να διαφωνούμε, αλλα λάθος να παρουσιάζουμε τις απόψεις μας σαν κάτι δεδομένο. Ειδικά στις τέχνες όπου ο παράγοντας του προσωπικού γούστου είναι τόσο έντονος.

 

Σαφέστατα. Νομίζω, είναι αυτονόητο ότι εγω νομίζω ότι ο Hughes δεν είναι τόσο αξιόλογος όσο οι παραπάνω, δεν υπάρχει μεζούρα στη μουσική. Απλώς εγώ προσπαθησα και λίγο να το δικαιολογήσω και νομίζω ότι αυτό είναι πιο πλήρες και αποδεκτό από ποστ του τύπου "ποιός ήρθε;" ...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράματα... Κι εμένα μου αρέσει πολύ αυτός ο δίσκος, δεν ήξερα ότι τραγουδάει το gettin'tighter (και δε μπορώ να το καταλάβω και με σιγουριά, διαφωτίστε!  :D )

1000%.

Όσο για τον δίσκο Α+++++++++++++++++++++++++++++++++++ κι' άλλο τόσο. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα κοκκινα ολαααααα! το 02:20 με αγαπη στον Νεστορα  ;)

 

Rata Blanca and Glenn Hughes-Stormbringer

 

Rata Blanca ειναι μπλακμοροπαιδο!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παιδιά, δεν είναι όλα γεμιστά.

Υπάρχουν και διαβαθμίσεις δυνατοτήτων / ικανοτήτων.

Το υποκειμενικό βρίσκεται στο "μου αρέσει". Το αντικειμενικό στο "δύναται".

Δεν βάζω τον Hughes όχι δίπλα αλλά ούτε στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο με τον πελώριο Bowie (που προτιμώ κάργα από τον Hughes) αλλά όταν μιλάμε για καλύτερο τραγουδιστή (ήτοι φωνητικές δυνατότητες), ε, τι να κάνουμε, δεν μπορεί ο Bowie να τον πλησιάσει.

Να μην πουμε για Morrison (πως σουρθε; ) η Stewart (άλλο ιδιαίτερη χροιά, άλλο καλή φωνή).

Τα σύκα σύκα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)το 02:20 με αγαπη στον Νεστορα  ;)

2)Rata Blanca ειναι μπλακμοροπαιδο!

 

1)Τhanks' Blueslick,

2)Μα εντελώς.

 

Ρε σεις θα με βάλετε σ' έξοδα, δεν έχω strat '70's style. :(

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παιδιά, δεν είναι όλα γεμιστά.

Υπάρχουν και διαβαθμίσεις δυνατοτήτων / ικανοτήτων.

Το υποκειμενικό βρίσκεται στο "μου αρέσει". Το αντικειμενικό στο "δύναται".

Δεν βάζω τον Hughes όχι δίπλα αλλά ούτε στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο με τον πελώριο Bowie (που προτιμώ κάργα από τον Hughes) αλλά όταν μιλάμε για καλύτερο τραγουδιστή (ήτοι φωνητικές δυνατότητες), ε, τι να κάνουμε, δεν μπορεί ο Bowie να τον πλησιάσει.

Να μην πουμε για Morrison (πως σουρθε; ) η Stewart (άλλο ιδιαίτερη χροιά, άλλο καλή φωνή).

Τα σύκα σύκα.

 

Οι φωνητικές δυνατότητες είναι κάτι αντικειμενικό, πράγματι. Αλλά το προσωπικό μας γούστο νομίζω ότι δίνει προτεραιότητες στο ποιές ικανότητες θεωρεί ο καθένας πιο σημαντικές. Στα δικά μου γούστα λοιπόν, ο όγκος και η τεχνική του Coverdale πχ αφήνει την έκταση του Hughes μίλια πίσω. Επίσης στα ίδια επίπεδα, λόγω χροιάς και ζεστασίας βρίσκεται ο Morisson και λόγω χροιάς και ελέγχου ο Stewart. Αυτό που δέχομαι είναι ότι μπορεί όντως να μην έχω ψάξει πολύ τις δουλειές του Hughes, καθώς μιλάω σχεδόν αποκλειστικά για ό,τι έχει κάνει με τους purple. Σε αυτό το θέμα, πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου