Προς το περιεχόμενο

Απωλειες απο μετασχηματιστη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για χαρα

 

Εχω κατι μονιτορς ενεργα απο αμερικη και επειδη δουλευουν στα 110V αναγκαστικα να τους αγορασω ενα μετασχηματιστη (εξωτερικο) που να κανει την καταλληλη μετατροπη του ρευμτος.Ενας φιλος ομως μου ειπε οτι εφοσον εκτος απο αυτον τον μετασχηματιστη που αγορασα εχουν και τον δικο τους μετασχηματιστη μεσα στο κυκλωμα τους οι απωλειες στην ποιοτητα ηχου θα ειναι μεγαλη για μονιτορ ηχειο.Εχει δικιο ? :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο πω οσο πιο...ευγενικα μπορω:

 

ΛΑΛΑΚΙΕΣ ΤΟΥΜΠΑΝΑ σου λεει ο φιλος σου...πες του να γυρισει πισω στη...στανη του...& να αφησει τα...μονιτορς στους..πρωτευουσιανους... :twisted: :roll: :lol:

 

ρε τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα.... :roll: :?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΔΩ

 

θα καταλαβεις γιατι ο φιλος σου σου λεει μπουρδες....

 

ετσι κι αλλοιως μεχρι να φτασει στην ....πριζα σου το ρευμα εχει περασει απο τοσους step up & step down transformers που το να περασει απο ακομα εναν δεν χαλασε και ο κοσμος.... :lol:

 

 

ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΡΕΥΜΑ ειναι οχι το ελιξιριο της νεοτητας.... :lol:

 

ειδες τι παθαινει κανεις αν δεν προσεχει στο μαθημα της ΦΥΣΙΚΗΣ στο γυμνασιο??? :?

 

ειχαμε τους "κουρδισμενους" που ακουνε διαφορα "μεταφυσικα" :lol: εχουμε τωρα και τους "κριτικους του ηλεκτρικου ρευματος".. :lol: να δουμε τι αλλο θα δουν τα ματια μας...

 

φροντισε παντως οι step down transformers που θα αγορασεις να ειναι ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΟΣ και η ισχυς τους να ειναι τουλαχιστον 3 ΦΟΡΕΣ μεγαλυτερη απο την ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ (οχι την RMS) ισχυ που τραβανε τα ηχεια σου σε watt .....επισης τσεκαρε με ενα βολτομετρο την ΕΞΟΔΟ του μετασχηματιστη γιατι πολλοι δεν βγαζουν 120 βολτ αλλα 90-110....(οποτε καλυτερα παρε ενα VARIAC)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε αρχηγε μου.. :lol: οταν πρωτομπηκα στο φορουμ ημουν ετσι

 

thickshorthair1%20copy.jpg

 

& υστερα απο τα "κουλα" που εχω κατα καιρους διαβασει εχω γινει ετσι

 

istockphoto_638382_the_man_with_a_bald_head.jpg

 

 

:lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αυτός ο φίλος του παιδιού, μου θύμισε έναν άλλον δικό μου "φίλο", που ήθελε να πάρει μονιτορ. Αλλά τι μονιτορ; Μονιτορ ειδικά....

 

Είχε βρει μου λέει κάτι ειδικά για το μεταλ. Όταν τον ρώτησα τι εννοεί, μου είπε ότι τόνιζαν τα μπάσα και τα πρίμα, ενώ έκοβαν τα μεσαία. Όταν τον ρώτησα τι σκ@τ@ μου λέει, αυτά μόνο μονιτορ δεν είναι, μου είπε ότι έτσι του είπαν στο στούντιο που δουλεύει. Όταν τον ρωτούσα επίμονα ποιο στουντιο ήταν, δεν μου απάντησε....

Όταν του είπα δε, ότι δεν υπάρχουν μονιτορ για κάθε ειδος μουσικής, αλλά οποιοδήποτε ηχείο χαραχτηρίζεται από όσο το δυνατόν πιο πιστική αναπαραγωγή του ήχου μπορεί να θεωρηθεί ως μονιτορ, μου είπε ότι δεν ισχύει αυτό, καθώς στην σχολή του του είπαν ότι κάθε μονιτορ ταιριάζει σε διαφορετική μουσική, αλλιώς γιατί να υπάρχουν τόσα μονιτορ; Όταν τον ρώτησα σε ποια σχολή πήγε, πάλι δεν απάντησε......

 

Ρε τον ανακοντέμπορα....

 

 

 

Α σηχτήρ, με κάνατε και γέλασα πάλι..... :lol: :lol:

 

¶σχετο αλλά γιατί καλύφθηκε η φάτσα του bowie; :roll:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου