Προς το περιεχόμενο

Boss HM-2 modification


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους!

                :)  :)  :)

 

  Προσφάτως απέκτησα ένα (ταπεινό) Boss HM-2 και ψάχνοντας στο forum για σχετικά θέματα, διαπίστωσα πως μπορεί να μονταριστεί, ώστε να φέρνει προς το ocd:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=188431.msg596734#msg596734.

 

  Θα ήθελα να ρωτήσω, ποιο είναι αυτό το modification και πώς περίπου αλλάζει τον ήχο του πεταλιού, καθώς και σε ποιον τεχνικό στη Θεσσαλονίκη θα μπορούσα να απευθυνθώ, για να το πραγματοποιήσω;

 

εκτός αν η απάντηση στο 3ο ερώτημα είναι προφανής, δηλαδή στον Telegun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω από τροποποιήσεις, γνωρίζω όμως το HM-2 και είναι ένα όμορφο πετάλι με έντονο το χαρακτήρα του - σίγουρα δεν αξίζει να δώσεις τα λεφτά σου για μια τέτοια μετατροπή. Με 30 ευρώ παίρνεις ένα Danelectro Cool Cat drive που πιστεύω πως θα σε πάει αρκετά κοντά σε αυτό που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...παίρνεις ένα Danelectro Cool Cat drive που πιστεύω πως θα σε πάει αρκετά κοντά σε αυτό που θες.

 

Δεν είναι το ζητούμενό μου ο(ψευτό)dumble ήχος, τύπου ocd (εδώ, δεν ξέρω καλά-καλά ποιος είναι αυτός ο ήχος  :P).

Απλά, μετά από 3-4 πεταλάκια distortion της Boss,που είχα κατά καιρούς στην κατοχή μου, κατέληξα πως ο ήχος τους, γενικότερα, μου ακούγεται "ξερός" και όταν διάβασα πως γίνεται κάποια αναβάθμιση στο hm2, είπα: what the heck', ας το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου