Προς το περιεχόμενο

Λίγο αποχή από Electro Pop! Ώρα για προσευχή!


vangelisorfas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια παλαιότερα κυρίως μέλη, ίσως με ξέρουν για τις ποπιές που γράφω και για τη μεγάλη αγάπη που τρέφω σε συγχορδίες όπως, La+ Re+ Mi+...

 

 

Έχω και μία άλλη πτυχή όμως που είναι λίγο διαφορετική και πρώτη φορά την εκθέτω σε κάποιους περισσότερους από 2-3 φίλους και την κοπέλα μου...

 

Το συγκεκριμένο κομμάτι που έχω ανεβάσει θα μπορούσε να είναι και μία προσευχή! (Εντάξει δεν είναι, απλά για να μπούμε λίγο στο κλίμα των ημερών...)

 

Αναμένω τις απόψεις σας!

 

 

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό !! Απο τα καλύτερα clips που εχω ακούσει εδω μέσα !!

Ευχαριστώ τον Τόλη γιατί το παραπάνω σχόλιο του με έκανε να το ακούσω...(ίσως να το είχα προσπεράσει..)

 

Δεν έχω παρά να συμφωνήσω!.... :) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο το κομμάτι! (Αν και προσευχή δεν το λες :P)

 

Aκολουθεί αρκετά την mainstream λογική ως δομή, πράγμα που το κάνει ευκολοάκουστο(καθόλου κακό αυτο, το ακριβώς αντίθετο).

Το μόνο "παράπονο" είναι ότι θα προτιμούσα στην αλλαγή που κάνεις(1+15 και 2+35) να έχει πιο έντονο beat ώστε να μπαίνεις πιο καλά στο πετσί της κορύφωσης του κομματιού.

Ωραίος :)

 

Πι-εσ: πες μας και εξοπλισμό, σύνθια, νταμ-μασινι που χρησιμοποίησες.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το κομμάτι. Κι εγώ θα ήθελα να μάθω τί χρησιμοποίησες. Μου άρεσε κι η φωνή που ακούγεται.

Μία μόνο παρατήρηση (όχι παρατήρηση, μάλλον επιθυμία). Θα ήθελα σε κάποια στιγμή στη μέση του κομματιού κι όχι στο τέλος να σταματάει το beat και να μένουν μόνο τα όργανα με τη φωνή ή ακόμα και για λίγο η φωνή μόνη της με κανα εφεδάκι.

 

Μπράβο πάντως πολύ ωραία μουσική

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το κομμάτι σου!!!θα σε στενοχωρήσω όμως λίγο :P...εμένα δε μου μοιάζει για προσευχή,αλλά για electro-pop...και πίστεψε με δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα από αυτά που ήδη παίζουν σε καφετέριες και μπαρ...αφού αυτό είναι το είδος που σου αρέσει και από οτι ακούω έχεις άποψη και φαντασία go for it...αν και στην Ελλάδα δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι  :-\!για αλλη μια φορα συγχαρητήρια!!

 

ΥΓ.να κάνω ένα guess??η φωνή ειναι μια λούπα από sample και η όλη δουλεία μου φέρνει σε fruity loops ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα  έλα  παιδιά αυτά στης καφετέριες το πώς πίνει ο καθένας το καφεδάκι του είναι δικός του λογαριασμός νομίζω το παιδί ρώτησε τι γνώμη μας αν μας  αρέσει και όχι πώς να το κάνει να ακούγεται γιατί αν πούμε ο καθένας μας εδώ πώς θέλουμε να ακούγεται ούτε η κουφή δεν θα το ακούνε, το παιδί δεν παίρνει παραγγελίες, είναι φτασμένος κατά πολύ….. αυτά…   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου