Προς το περιεχόμενο

Bend 3-4 ημιτονίων σε ΜΙ καντίνι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι δυνατόν αυτό ρε παιδιά με τα δάχτυλα(χωρίς τρέμολο) γιατί εγώ ή κουλός είμαι ή φοβιτσιάρης,μην σπάσω την μι καντίνι,ακούω τον Gilmour,άρχοντας των bends εντάξει, και με πιάνει μελαγχολία,υπόψιν η κιθάρα μου φοράει 9-42 χορδές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκανες την καρδιά περιβόλι!!!!!!!!!!

 

Γιατί?

 

Τι κιθάρα έχεις; Για καθαρά bends 2 τόνων, θα χρειαστεί ίσως να σηκώσεις το action ή/και να γίνει κάποια επέμβαση στα τάστα (αν το radius είναι κάτω από 9.5").

 

Ψάξε παλαιότερα θέματα έχει συζητηθεί τι παίζεται και τι χρειάζεται.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

strat, action 0,2mm στο 17 ταστο η μι καντινι,0,3mm η μι μπασο

 

Κανονικά με 9,5" radius θα πρέπει οριακά να μπορείς να κάνεις 2 τόνους bend. Εκτός αν σβήνει σε συγκεκριμένα τάστα που σημαίνει ότι θέλουν τρίψιμο. Με 7.25" radius απλά το ξεχνάς, ή σηκώνεις το action.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ευχαριστώ πολύ φίλε μου(Βασίλης είπαμε ετσι?).

 

Yeap. Παρακαλώ. Πάντως, σαν γενική "συμβουλή", σιγουρέψου ότι η κιθάρα σου είναι σωστά σεταρισμένη και έχει φρέσκες χορδές. Και από κει και πέρα, ό,τι "ανάγκη" προκύπτει αντιμετωπίζεται, είτε με διαφορετικό setup είτε με επεμβάσεις (μικρότερης ή μεγαλύτερης κλίμακας).  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην σε πιάνει καθόλου μελαγχολία.Υπάρχουν πολλά video στο youtube όπου ο Βuddy Guy σπάει την Μι καντίνι παίζοντας licks αλά Albert King.Και δεν νομίζω να μην είναι σωστά σεταρισμένη η strato του Άρχοντα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου