Προς το περιεχόμενο

Ένα δείγμα μιας μπάντας που φτιάχνουμε


warwickplayer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδι μου με εχεις μπερδεψει πολυ....

εχω διαβασει κατα καιρους ολα αυτα που γραφεις για μουσικη (τις περισσοτερες διαφωνω) και μου εχεις δωσει την εντυπωσει του ακρως ωδειακου μελετημενου μουσικου.

Τωρα μου πετας αυτο το κομματι.....

εγω γουσταρω στο 1000 τετοιες καμενιες

 

η μονη μου παρατηριση ειναι οτι ειναι πολυ μικρο....

 

δεν ξερω εαν εχεις ακουσει kraut rock αλλα ξεκινα!

παρε σειρα Cluster, Neu, Kraftwerk(τα πρωτα) popul vuh και Can

 

Υ.Γ. Κιθαρα θα ερθω να παιξω εγω  ;D

http://soundcloud.com/gallo_5/space-eggplant

 

 

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω κάτι λάθος και ακούω μόνο κάτι μικροφωνισμούς;

ΝΑΙ....την ψυχη του καλλιτεχνη δεν την ακουσες εκει μεσα ? ΟΥΡΛΙΑΖΕ να βγει εξω να κανει 1 τσιγαρο  ;D ;D

 

warwick επειδη ξερω τις επιρροες σου πιστευω οτι αμα μπει και το αλλο μπασο απο πανω θα ειναι για πολλα ναρκωτικα και αξιο του επιπεδου σου

προς το παρων..................οχι.......

 

με δοξαρι επαιζες ?  :P :P

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-\ :-\ :-\

Τα drums ΠΟΥ ακριβώς θα μπούνε?

Κι εγώ ακούω καμμενιές αλλά αυτό είναι too much for me... Βασικά δεν μπορώ να το κρίνω ως κομμάτι αλλά ως τα effect που θα στολίζαν ένα κομμάτι... Είναι κάτι που κάλλιστα θα μπορούσε να παιχτεί σε theremin... Μήπως να το στήσεις σε κομμάτι (με τα μέρη του, τις μελωδίες του, τις γέφυρές του, τον ρυθμό του) και μετά να το παρουσιάσεις? Θα ακούσεις αρκετά αρηντικά σχόλια και είναι κρίμα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-\ :-\ :-\

Τα drums ΠΟΥ ακριβώς θα μπούνε?

..............

 

Μπηκανε δεν τα ακουσες?? Εισαι ασχετος..  >:(

Στο 00.57 και στο 02.13 ακουγονται καθαροτατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ warwickplayer,

Το "δείγμα" μου άρεσε, αλλά ήταν... "δείγμα", βάλε κάτι παραπάνω, λίγο πιο ολοκληρωμένο με τον drummer να παίζει το κατιτίς και να ακούγονται επίσης και τα δύο μπάσα μαζί.

Βοήθησέ μας να έχουμε μία πιο σφαιρική άποψη του project σας.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω διαβασει κατα καιρους ολα αυτα που γραφεις για μουσικη (τις περισσοτερες διαφωνω) και μου εχεις δωσει την εντυπωσει του ακρως ωδειακου μελετημενου μουσικου.

Και τα πιστεύω ολά...αλλά το ωδείο δίνει απλά εφόδια..Δεν σε κάνει μουσικό....

 

 

δεν ξερω εαν εχεις ακουσει kraut rock αλλα ξεκινα!

παρε σειρα Cluster, Neu, Kraftwerk(τα πρωτα) popul vuh και Can

 

Will Do!!!

 

 

Υ.Γ. Κιθαρα θα ερθω να παιξω εγω  ;D

http://soundcloud.com/gallo_5/space-eggplant

 

Χαχαχαχα!!!Κιθάρα ειναι αυτό η τύμπανα?Τα σπάει!!!

 

με δοξαρι επαιζες ?  :P :P

 

Οχι αλλά εχώ :)

Ο εξοπλισμός είναι Human Bass Roxy B5 warwick ccl nd8 EHX memory toy source audio multiwave bass distortion Ehx Holy grail plus morley little aligator

 

:-\ :-\ :-\

Τα drums ΠΟΥ ακριβώς θα μπούνε?

Κι εγώ ακούω καμμενιές αλλά αυτό είναι too much for me... Βασικά δεν μπορώ να το κρίνω ως κομμάτι αλλά ως τα effect που θα στολίζαν ένα κομμάτι... Είναι κάτι που κάλλιστα θα μπορούσε να παιχτεί σε theremin... Μήπως να το στήσεις σε κομμάτι (με τα μέρη του, τις μελωδίες του, τις γέφυρές του, τον ρυθμό του) και μετά να το παρουσιάσεις? Θα ακούσεις αρκετά αρηντικά σχόλια και είναι κρίμα...

Drums δεν ξέρω αν χωράνε εδώ καθώς είναι αρκετά άχρονο..Αυτό θα μπει είτε σαν γέφυρα η σαν εισαγωγή σε ένα κομμάτι και θα γράψουμε μια μελωδία για το άλλο μπάσο...Υπάρχει αρμονία στο κομμάτι φρύγια και μετά μινόρε αλλά λόγο ηχογράφησης δεν ειναι ευδιάκριτη...Τα αρνητικά σχόλια με ενδιαφέρουν αν περνω κατι απο αυτα..πόσο μάλλον ειναι ευπρόσδεκτα..αυτό που θέλω να δω ειναι αν κάτι τέτοιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε ένα κομμάτι..Αν ήθελα like και τέτοια θα το έγραφα 200 φορές με κάποιο Α εξοπλισμό και όχι σε κάμερα υπολογιστή..

 

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι λες τώρα! Πω ρε μάγκα κάψιμο...

 

θενκ γιου!

 

εαν εχεις χρονο τσεκαρε και αυτο

http://www.noiz.gr/index.php?topic=191014.0

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου