Προς το περιεχόμενο

Rebranding Greece


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(οι περισσοτεροι εκ των οποιων ομως εχουν σπουδασει στο εξωτερικο,ειδικα αν μιλαμε για μεταπτυχιακα)

 

misconception. Γιατί τους δέχονται στα μεταπτυχιακά αν δεν έχουν τίποτα "να πουλήσουν" ως υποψήφιοι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

misconception. Γιατί τους δέχονται στα μεταπτυχιακά αν δεν έχουν τίποτα "να πουλήσουν" ως υποψήφιοι ?

Ουσιαστικά, όλες αυτές οι περιπτώσεις (μπορώ να αναφέρω πολλές άλλες γι' αυτούς που δεν έχουν έτοιμη απάντηση τύπου 'η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα') δείχνουν ότι είναι ίσως λίγο σπασμωδική κίνηση το να πει κανείς "τζάμπα το στέλνω το παιδί στο πανεπιστήμιο" ή "να το γυρίσουμε ολοκληρωτικά σε αγροτική παραγωγή και τουρισμό". Υπάρχει δυναμικό και για άλλα πράγματα, απλώς πρέπει να βρεθεί τρόπος για να αξιοποιηθεί.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

misconception. Γιατί τους δέχονται στα μεταπτυχιακά αν δεν έχουν τίποτα "να πουλήσουν" ως υποψήφιοι ?

 

ναι ρε παιδι μου δεν αντιλεγω σιγουρα υπαρχει και ενα 10%-20% των φοιτητων που δεν πανε στο παν/νιο για χαβαλε,κατα τυχη,επειδη δεν ειχαν κατι αλλο να κανουν ή  για να κρατανε τα λαβαρα των κομματικων οργανωσεων,ετσι και αλλοιως σε καμμια αλλη χωρα στον κοσμο δεν μπαινουν (και βγαινουν) τοσοι πολλοι ανθρωπες στα παν/μια...καποιοι θα ειναι και αξιολογοι ;)

 

παντως μη τρελλαθουμε κι ολας και αλλες χωρες εχουν μορφωμενο και αξιολογο επιστημονικο δυναμικο και οντως ειναι και αυτες χωρες του τριτου (ή στα συνορα με αυτον) κοσμου μια και η μορφωση ειναι η μονη διεξοδος απο αυτον,οντως ο μεσος Γερμανος,Γαλλος,Αγγλος δεν θεωρει απαραιτητο το παν/μιο για την επιβιωση του μια και ζει μεσα σε μια υγιη οικονομια. 

 

 

Υπάρχει δυναμικό και για άλλα πράγματα, απλώς πρέπει να βρεθεί τρόπος για να αξιοποιηθεί.

 

αυτο απαιτει στροφη 180 μοιρων σε ΟΛΟ το φασμα της οικονομιας (και στα μυαλα) ,μακαρι να γινει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παντως αν δεν μαζευτουμε μεχρι την ΤΕΤΑΡΤΗ σε ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΩ οτι η λεξη "χαλια" δεν θα περιγραφει ουτε ενα 5% της πραγματικοτητας που θα κληθουμε να ζησουμε.

 

και στο ΥΠΟΓΡΑΦΩ αυτο.

 

νταξ  ....δεν πειραζει.....

ετσι και αλλιως χαμενο παιχνιδι ειναι και το ξερεις πολυ καλα αφου λες οτι ασχολεισαι με τα οικονομικα...Μαλλον εχεις αντιθετη αποψη απο αλλους διακεκριμενους οικονομολογους (ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ) που ισχυριζονται οτι τα πραγματα με αυτα που πανε οι πολιτικοι να κανουν θα ειναι χειροτερα και χωρις προοπτικη.Τωρα γιατι υπαρχει αυτη η διαφωνια μεταξυ των οικονομολογων ......? το εχω ξαναπει:επιστημη που υπαρχει ενα προβλημα -300 αποψεις -και 500 λυσεις για μενα δεν ειναι επιστημη αλλα φρου φρου και αρωματα.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εχεις αντιθετη αποψη απο αλλους διακεκριμενους οικονομολογους (ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ)

 

περιεργο γιατι προχθες τον ακουσα και ειπε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που ειπα και εγω.

 

(& δεν διαφωνω καθολου μαζι του,συμφωνω οτι η εισοδος μας στο ευρω ηταν εγκλημα,αλλα ,οπως λεει και αυτος,η εξοδος μας θα ειναι ακομα μεγαλυτερο εγκλημα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ) που ισχυριζονται οτι τα πραγματα με αυτα που πανε οι πολιτικοι να κανουν θα ειναι χειροτερα και χωρις προοπτικη.

Εάν το πίστευε πραγματικά ο ίδιος ή οι άλλοι που λένε θεωρίες...θα την είχε κάνει πρώτος με πλάγια βηματάκια...Όσο τον βλέπεις στις τηλεοράσεις να αγορεύει...υπάρχει ελπίς ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε παιδι μου δεν αντιλεγω σιγουρα υπαρχει και ενα 10%

 

νομίζω οτι αυτό το 10% (λέμε ένα ποσοστό τώρα, μακάρι να είναι τόσο συνολικά σε όλους τους κοινωνικούς τομείς) λέει το βίντεο να πουλήσουμε προς τα έξω.

 

Ας το αναγνωρίσούμε και παμε να το πουλήσουμε μετά.

 

ΥΓ. Για το τι κάνουν οι άλλες χώρες απάντησα στον octopus. Δεν το ανέφερα συγκριτικά με άλλες χώρες, αλλά συγκριτικά με το ΜΗΔΕΝ που παρουσιαζόμαστε (και πιστεύουμε) οτι διαθέτουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο γιατι προχθες τον ακουσα και ειπε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που ειπα και εγω.

δεν νομιζω γιατι και εγω τον παρακολουθω σχεδον σε ολες του τις συνεντευξεις(τον θεωρω αξιολογο και μου εμπνεει μια σοβαροτητα).....μαλιστα υποστηριζει με παθος οτι το να δεχθουμε τα λεφτα ειναι τραγικο λαθος.....τεσπα.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά και όμορφα όλα αυτά, αλλά μήπως να ρίχναμε το βάρος σε αυτά που παραδοσιακά "ξέρουμε" και στα οποία είμαστε καλοί και γνωστοί? Και φυσικά μιλάω για την αγροτική παραγωγή και για τον τουρισμό...Ρίχτε Όλα τα resources εκεί λοιπόν, τουλάχιστον σε πρώτη φάση...Γνωρίζω άπειρα παραδείγματα (λόγω δουλειάς) όπου Έλληνες αγρότες (φυσικά με ιδιωτική πρωτοβουλία και παρακάμπτοντας το τέρας  της κρατικής τροχοπέδης) παράγουν-τυποποιούν-εξάγουν-κονομάνε από τα προιόντα τους βοηθώντας τα μάλλα στην εισρροή "ξένου" χρήματος και στο χτίσιμο του Ελληνικού brand...το θέμα είναι γιατί το κράτος δεν βοηθάει/στηρίζει τέτοιες πρωτοβουλίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν σκαμπάζω απο οικονομικές επιστήμες και μιας και αναφέρθηκε το όνομα του Βαρουφάκη, να ρωτήσω: Τον παρακολουθώ τελευταία να λέει να γίνει χρεωκοπία εντός της ευροζώνης.Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς μπορεί να γίνει αυτό χωρίς να γυρίσουμε στην δραχμή; Ο κρατικός μηχανισμός θέλει αν δεν κάνω λάθος 45δις Ευρο ετήσιος. Πώς θα κουνηθεί ο καρβουνιάρης χωρίς ευρό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου