Προς το περιεχόμενο

Rebranding Greece


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο αμφίσημη η έννοια του rebranding στο οποίο αναφέρονται. Ποιανού, δηλαδή, τη γνώμη μετράμε; Αν μετράμε τη γνώμη των διεθνών οικονομικών-πολιτικών παραγόντων τότε ναι καλά και άγια αυτά που λέει. Αν μετρήσουμε τη γνώμη των ευρωπαϊκών λαών, αλλά και του αμερικάνικου, όχι απλά δε χρειαζόμαστε rebranding αλλά νομίζω ότι όλοι μας έχουν ήδη αρκετά ψηλά (και δε θέλω να φανώ καθόλου εθνικο-οτιδήποτε). Και μας έχουν ψηλά γιατί ξέρουν ότι ότι γίνεται εδώ θα γίνει και σε αυτούς και ξέρουν ότι πολλά θα κριθούν από το πώς θα αντιδράσει ο ελληνικός λαός. Και μέχρι στιγμής ο ελληνικός λαός δεν τους έχει απογοητεύσει. Περιμένουν πολλά από μας και μαθαίνουν από μας. Μαθαίνουν πως ανατρέπεται μια σκληρή νεοφιλελεύθερη επίθεση. Επιμένω ότι δε χρειαζόμαστε rebranding ακριβώς γιατί πρέπει πρώτα απ' όλα να μας ενδιαφέρει σε ποιούς απευθυνόμαστε, η γνώμη ποιών μετράει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθαίνουν πως ανατρέπεται μια σκληρή νεοφιλελεύθερη επίθεση.

Αυτό, πώς γίνεται?...Γιατί εγώ που είμαι εδώ και όχι εκεί όπως αυτοί, δεν το έχω καταλάβει...πώς δηλ ανατρέπεται μια σκληρή νεοφιλελεύθερη επίθεση...μήπως κάνω κάτι λάθος... 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μην πολιτικοποιείς το θέμα με τα δικά σου πολιτικά/ιδεολογικά/κομματικά κριτήρια και ποιούς εσύ εκτιμάς mc06060.

 

Το θέμα δεν είναι πολιτικό αλλά κοινωνικό με απλή αλλά βαθειά τεχνοκρατική και πατριωτική τοποθέτηση.

 

Ας μιλήσει ο καθένας πρώτα σαν Ελληνας πατριώτης και όχι σαν Ελληνας νεοφιλελεύθερος/σοσιαλιστής/κομουνιστής/αναρχοαυτόνομος/δεξιός/παρλαπίπας.

 

Αν μεταφερθεί σε πολιτικό επίπεδο η κουβέντα θα κλειδωθεί και θα είναι κρίμα γιατι για άλλη μια φορά εμείς οι Ελληνες δεν μπορούμε να μιλήσουμε για το ΚΟΙΝΟ καλό των Ελλήνων.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μην πολιτικοποιείς το θέμα

 

Εγώ , πάλι, ανεξάρτητα από την αρχική πρόθεση του συνεδρίου ή του uploader το video* (οι οποίες προσωπικά μου είναι αδιάφορες) , το θέμα το είδα άκρως ΜΟΥΣΙΚΟ.

 

edit:

* στο youtube αναφέρομαι , όχι στον SF. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορά εμείς οι Ελληνες δεν μπορούμε να μιλήσουμε για το ΚΟΙΝΟ καλό των Ελλήνων.

 

Δυστυχώς το κοινό καλό των Ελλήνων είναι μακριά απ' τους Έλληνες, δεν υφίσταται έννοια κοινό καλό στην ελληνική κοινωνία, μόνο αντιμαχόμενα συμφέροντα για όλους. And on that happy note... ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

what

 

 

Εννοώ ότι όλα όσα πραγματεύεται στην εισήγησή του, μπορούν εύκολα (και κατά τη γνώμη μου αποτελεσματικότατα ) να αναχθούν  σε όλους τους τομείς της μουσικής δράσης. Promo , add, style….etc.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου