Προς το περιεχόμενο

Rebranding Greece


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

και βασίζομαι σε καλά προϊόντα συνήθως...Βεβαίως έχω υποστηρίξει και κακά προϊόντα (το μεροκάματο βλέπεις)...που σήμερα δεν τα θυμάται κανένας.

 

Ναι μεν,  αλλά εδώ (στο παράδειγμά σου)  ο παρανομαστής είναι ο ίδιος!

Εσύ και στις δύο περιπτώσεις είσαι ο διαφημιστής.

Δώσε μου εμένα (τον άσχετο) ένα τέλειο προϊόν  και σε εσένα (τον pro) ένα μέτριο.

Ποιο θα πουλήσει πιο πολύ;

Έτσι τίθεται πιο σωστά το θέμα.  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Συγνώμη, μα και ο έλληνας πατριώτης ως σύστημα ιδεών-θεωρία-στάση ζωής ή όπως αλλιώς το λέμε, ανήκει στην ίδια κατηγορία με όλους τους υπόλοιπους.

Εξαρτάται από την σειρά προτεραιότητας που αναθέτει ο καθένας.

Πατριώτης>ιδεολόγος ή ιδεολόγος>πατριώτης;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μου εμένα (τον άσχετο) ένα τέλειο προϊόν  και σε εσένα (τον pro) ένα μέτριο.

Στη περίπτωσή μας...όπως και για την Ελλάδα σήμερα, σημασία έχει η διάρκεια και όχι το προσωρινό πυροτέχνημα....

Δεν θέλω να ξεπουλήσω σήμερα, θέλω να πουλάω και μετά από 10 χρόνια και μάλιστα να μεγαλώνω και το μερίδιο αγοράς μου (εάν γίνεται).

Και για να βοηθήσω και τον Yameth...εάν πουλήσω σήμερα, είμαι ιδεολόγος...

Εάν όμως μπορώ και πουλάω μετά απο 10 χρόνια, είμαι πατριώτης ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στη περίπτωσή μας...όπως και για την Ελλάδα σήμερα, σημασία έχει η διάρκεια και όχι το προσωρινό πυροτέχνημα....

Δεν θέλω να ξεπουλήσω σήμερα, θέλω να πουλάω και μετά από 10 χρόνια και μάλιστα να μεγαλώνω και το μερίδιο αγοράς μου (εάν γίνεται).

 

Επίσης το come back….το re-boo (s) t, κατά τη γνώμη μου, πρέπει να γίνει έντονα, δυναμικά, σε σημείο που να σοκάρει…..στην πορεία το (ξανά) βλέπεις (βλέπουμε)- ξανασχεδιάζεις.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από την σειρά προτεραιότητας που αναθέτει ο καθένας.

Πατριώτης>ιδεολόγος ή ιδεολόγος>πατριώτης;

Μια ερώτηση πάνω σε αυτό: πώς ακριβώς διαχωρίζεις τις δύο έννοιες? τι σημαίνει για σένα ιδεολόγος, και τί πατριώτης ? και το κυριότερο, τί εμποδίζει κάποιον από το να είναι και 'ιδεολόγος' και 'πατριώτης' ?

οκ, ήταν τρείς οι ερωτήσεις ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το come back….το re-boo (s) t, κατά τη γνώμη μου, πρέπει να γίνει έντονα, δυναμικά, σε σημείο που να σοκάρει…..

προλαβαίνω τον Superfunk...έτσι είναι οι πτωχεύσεις ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

προλαβαίνω τον Superfunk...έτσι είναι οι πτωχεύσεις ;)

 

Δεν φαντάζομαι ένα θρυλικό reunion ενός group «χλιαρό» (άσε με εμένα να συνεχίζω να μιλάω μουσικά  :P)….αλλά με την υπόσχεση και την επιφύλαξη για το μέλλον……

Δεν μιλάμε για ένα νέο προίον.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση πάνω σε αυτό: πώς ακριβώς διαχωρίζεις τις δύο έννοιες? τι σημαίνει για σένα ιδεολόγος, και τί πατριώτης ? και το κυριότερο, τί εμποδίζει κάποιον από το να είναι και 'ιδεολόγος' και 'πατριώτης' ?

οκ, ήταν τρείς οι ερωτήσεις ;D

Η ιδεολογία δεν έχει να κάνει απαραίτητα με εθνικές ή γεωγραφικές τοποθετήσεις.

Σαφώς δεν αλληλοαποκλείονται. Το θέμα είναι ποιά υπερτερεί.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Η ιδεολογία δεν έχι να κάνει απαραίτητα με εθνικές ή γεωγραφικές τοποθετήσεις.

2.Σαφώς δεν αλληλοαποκλείονται. Το θέμα είναι ποιά υπερτερεί.

Το (1) είναι προφανές, αλλά δεν ρωτούσα αυτό. εαν δεν σου κάνει κόπο, δώσε ένα παράδειγμα κάποιου που είναι περισσότερο 'ιδεολόγος' από 'πατριώτης', και ένα όπου συμβαίνει το αντίθετο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου