Προς το περιεχόμενο

To πρώτο κομμάτι του demo/E.P. μας στο youtube! (audio)


Marshallist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

 

Eίμαστε οι Soundborg από Θεσσαλονίκη. Παίζουμε instrumental μουσική. Έχουμε ετοιμάσει ένα E.P. με τίτλο "Incredible Machine" που θα είναι διαθέσιμο (δωρεάν φυσικά) μέσα στην εβδομάδα για όποιους ενδιαφέρονται!

 

Ηχογράφηση/mix/master είναι σπιτικά σαν το παστίτσιο της μαμάς!

 

Προς το παρόν το πρώτο Track - Borgzilla είναι διαθέσιμο στο youtube! Θα χαρούμε πολύ να ακούσουμε την γνώμη σας και φυσικά έστω και μια ακρόαση θα μας τιμήσει! Τα επικοδομητικά σχόλια είναι ευπρόσδεκτα!

 

 

Καλή σας μέρα!

 

Κώστας (Soundborg)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το κρινω συνθετικα,το κομμάτι έχει ενδιαφέρον με δικο του mood . Αλλα ως προς τη μίξη: Έχετε κάποιο σημειο αναφορας στον ήχο σας; Μου φάνηκαν λιγο περιεργες οι στάθμες και λίγο άνισο το EQ. Όχι οτι δεν έχει και την άποψη του το αποτέλεσμα, αλλα είναι λιγο ασυνήθιστο για τα σημερινα δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το κρινω συνθετικα,το κομμάτι έχει ενδιαφέρον με δικο του mood . Αλλα ως προς τη μίξη: Έχετε κάποιο σημειο αναφορας στον ήχο σας; Μου φάνηκαν λιγο περιεργες οι στάθμες και λίγο άνισο το EQ. Όχι οτι δεν έχει και την άποψη του το αποτέλεσμα, αλλα είναι λιγο ασυνήθιστο για τα σημερινα δεδομένα.

 

Όλα έγιναν σπίτι με τις λίγες γνώσεις που έχουμε με budget 0 euro! Δεκτό το σχόλιο σου :) Για αυτό άλλωστε το λέμε demo/E.P. και όχι δίσκο. Αυτό είναι κάτι μελλοντικό! Σ'ευχαριστώ πολύ για την ακρόαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό κομμάτι, ωραία δομημένο, και με εξαιρετικές κιθάρες.

 

Και εμένα η ένστασή μου έχει να κάνει με την ανισορροπία στις στάθμες μεταξύ κιθαρών και τυμπάνων/μπάσου. Θάβεται το rhythm section και χάνει σε όγκο ολόκληρο το άκουσμα. Για δώστε λίγα dB στη ρυθμική βάση!

 

Ωραίο και το όνομα του γκρουπ.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω τις γνώσεις, για να κρίνω, ως προς τη μίξη.

Ωστόσο, αυτό που ακούω, σίγουρα, μου αρέσει!  :)

 

Καλό κομμάτι, ωραία δομημένο, και με εξαιρετικές κιθάρες.

 

+1000

 

Ωραίο και το όνομα του γκρουπ.

 

yes, it is!  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι. Αρκετά σατριανικοί όπως λέει και ο Πάνος. Το μιξ το έκανε ο κιθαρίστας μάλλον. Drums and bass have been assimilated...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω τις γνώσεις, για να κρίνω, ως προς τη μίξη.

Ωστόσο, αυτό που ακούω, σίγουρα, μου αρέσει!  :)

 

+1000

 

yes, it is!  :) :) :)

 

Ευχαριστούμε πολύ! Πρώτη φορά μας λένε καλά λόγια για το όνομα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι. Αρκετά σατριανικοί όπως λέει και ο Πάνος. Το μιξ το έκανε ο κιθαρίστας μάλλον. Drums and bass have been assimilated...

 

Σ'ευχαριστούμε! Το μιξ όντως το έκανε κιθαρίστας με όποιες γνώσεις είχε! Κυρίως είχαμε θέμα στην ηχογράφηση του μπάσου γιατί είμαστε όλοι άσχετοι όσο αφορά το πως γράφεις μπάσο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα αρεσε πολυ! Λιγος ογκος στα ρυθμικα θα του εδινε μεγαλυτερη δυναμικη ;)

Επισης(προσωπικη αποψη) αφου μιλαμε για ορχηστρικο κομματι μια αλλαγη στην παραμορφωση ή και σε καθαρα για μερικες φρασεις πιστευω θα το βοηθουσαν!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου