Προς το περιεχόμενο

Aγορά Κιθάρας με πιο χοντρό μπράτσο


alexandro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για κοίτα καλύτερα σε ποιόν απαντάω... ;D

 

:-[

 

You're right mate... το είδα κάτω από το δικό μου και βιάστηκα να απαντήσω.  :-\

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά το μπράτσο της Jackson τι λέει?Έχει κάποιος εμπειρία από αυτή? http://www.thomann.de/gr/jackson_dkxt_dinky_sw.htm

 

Έχει κι αυτή πολύ λεπτό μπράτσο, έχει πιο λεπτό πάχος στο 1ο τάστο κι απ της ibanez(!):

 

"Dinky Electric Guitar Specifications:

25-1/2" scale length

Neck dimensions: 1st fret: .735"(18,66mm) , 12th fret .810"

1-11/16" nut width "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε μια ιδεα εδω...

 

http://www.rocketmusiconline.com/necks.html

http://www.ruokangas.com/?p=6828

 

χλωμό το κοβω αν σε ενδιαφέρει το u-shape ή αλλιως ρόπαλο baseball - να το βρεις σε κιθάρα παραγωγης και με αυτα τα χρήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοείς wide fat?

 

Οχι wide thin εννοω

 

Μάλλον ο φίλος BlackForest δεν έχει πιάσει ποτέ, ας πούμε, boatneck ή fatback Warmoth μπράτσο.  ;)

 

Ναι η αληθεια ειναι οτι δν εχω δοκιμασει τετοια μπρατσα και γενικα πριν 2-3 μηνες το γυρισα στην ηλεκτρικη οποτε δεν εχω τοση εμπειρια οσο εσεις αλλα μπορω να πω πως σε σχεση με squier ειναι αρκετα πιο φαρδυ.

 

Η prs se έχει πολύ λεπτό μπράτσο-μην τρελαθούμε.Εξάλλου μέχρι 400 είναι το budget

 

Πολυ λεπτο δεν θα το ελεγα... Δεν ξερω αμα εχεις παιξει ή αμα την εχεις αλλα σε σχεση με squier, μια φτηνη yamaha και με μια αλλη jackson το μπρατσο της PRS ειναι πιο πλατυ. Εκτος αμα εγω ειμαι εκτος θεματος και μιλατε για thickness και οχι για width. To ξερω πως το budget ειναι μεχρι 400 για αυτο και ειπα "Αμα βρεις καμια μεταχειρισμενη PRS SE πιστευω πως θα αξιζει να την αγορασεις"... Νομιζω πολλα νευρα υπαρχουν σε αυτο φορουμ... μια συζητηση κανουμε δεν χρειαζεται αμα καποιος κανει λαθος να τον "τρωμε" επειδη εχουμε περισσοτερη εμπειρια...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αμα εγω ειμαι εκτος θεματος και μιλατε για thickness και οχι για width.

 

Για ξαναδιάβασε τον τίτλο του θέματος αλλά και το 1ο πόστ.... ;)

 

Νομιζω πολλα νευρα υπαρχουν σε αυτο φορουμ... μια συζητηση κανουμε δεν χρειαζεται αμα καποιος κανει λαθος να τον "τρωμε" επειδη εχουμε περισσοτερη εμπειρια...

 

Δεν είδα πουθενά νεύρα σε αυτό το thread...  ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ξαναδιάβασε τον τίτλο του θέματος αλλά και το 1ο πόστ.... ;)

 

Δεν είδα πουθενά νεύρα σε αυτό το thread...  ;) :)

 

Ok sorry ημουν εκτος θεματος... Νομιζα οτι μιλουσαμε για πλατος...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πολλα νευρα υπαρχουν σε αυτο φορουμ... μια συζητηση κανουμε δεν χρειαζεται αμα καποιος κανει λαθος να τον "τρωμε" επειδη εχουμε περισσοτερη εμπειρια...

 

Εγώ πάλι νομίζω -και τυχαίνει να το έχω ξαναπεί, και θα το ξαναπώ όσες φορές χρειαστεί- ότι μάλλον πολλή κάποια έλλειψη χιούμορ και τάση για εύκολη παρεξήγηση υπάρχει "σ'αυτό το φόρουμ".  ;) Chill.  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε alexandro μια ιδέα επίσης είναι να πάρεις καμια epiphone les paul και να αλλάξεις και μαγνήτες ώστε να έχεις καλά γκάζια.Ακόμα και EMG να βάλεις και να το αντέξει η τσέπη σου.

Δεν ξέρω αν είναι καλή η ιδέα μου,ας πει τη αποψή του όποιος έχει.Ή αν δεν έχει χοντρό νεκ αυτή η epiphone κάτι αντίστοιχο τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου