Προς το περιεχόμενο

Μίκρο-Ελένη Τσαλιγοπούλου live!


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις γύρισα από το Fuzz όπου έλαβε χώρα το live που βλέπετε στον τίτλο. Μπορώ να πω ότι ήταν απλά ΓΑΜΑΤΟ!!! :wink:

 

Οι Μίκρο τα σπάσανε! Φοβερός ήχος, ακριβέστατο παίξιμο και τρελό groove.

Η Τσαλιγοπούλου ανέβηκε ένα κλικ στην εκτίμησή μου με την εμφάνισή της, αφού είχε πολύ καλή παρουσία και ενώ δεν μου αρέσει γενικά η φωνή της, σε αυτό το live την καραγουστάρησα! :lol:

Επίσης το πρόγραμμα περιλάμβανε πολύ έξυπνες και καλαίσθητες διασκευές γνωστών κομματιών από διάφορους καλλιτέχνες που κυμαινόντουσαν από Χατζιδάκι μέχρι σύγχρονα british/alternative, όλα μιξαρισμένα στο γνωστό στυλ των Μίκρο που προσωπικά μου αρέσει πολύ.

 

Κι από gear... δεν ξέρανε τι είχανε τα παιδιά! :lol: :lol: :lol:

Ενδεικτικά θα αναφέρω όσα μπόρεσα να διακρίνω από πλήκτρα.

Moog Prodigy

2 x Roland MC-505

Yamaha CS1X

Korg MS-20

Ένα laptop με ένα rack από δίπλα, δεν είδα παραπάνω.

Είχαν και μισή ντουζίνα synths ακόμα που δεν φαινόντουσαν τα λογότυπα ή δεν τα είχα ξαναδεί ποτέ!

 

Ο κιθαρίστας έπαιξε με...

μια απίστευτη PRS Custom 22,

μια Fender Strat (νομίζω ότι ήταν η Deluxe Super MIM),

μια ηλεκτροκλασική,

ένα μπάσο Fender Jazz,

ενισχυτή ηλεκτρικής Vox AC30 (με τα 2 x 12),

ενισχυτή Marshall για ακουστικά όργανα,

ένα stack της Hartke για μπάσο

και ένα γήπεδο πετάλια από τα οποία πήρε το μάτι μου τρία Line6 (αυτά με τα 4 switches), 2 Boss, 2 Ibanez, ένα Hughes & Kettner, ένα Cry Baby και ήταν και 2-3 άλλα που δεν κατάλαβα τι ήταν...

BTW, το παλικάρι είχε εκπληκτικό ήχο στις ηλεκτρικές, πολύ καλό ήχο στο μπάσο και μέτριο ήχο στην κλασική η οποία ήταν πολύ ξερή και πριμαριστή.

 

P.S. Δυστυχώς απαγορευόταν η φωτογράφιση και δεν μπόρεσα να τραβήξω καμία φωτό από τα τέρατα που φέρανε οι τύποι... :(

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είδα το live ενώ ήθελα... Θα το ξαναδείξει άμεσα? Τελικά η συναυλία ήταν εντελώς live? Γιατί είχα δει ένα απόσπασμα απ' την συναυλία της Παπαρίζου στην tv και δεν είχε φανεί και τόσο live...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.S. Δυστυχώς απαγορευόταν η φωτογράφιση και δεν μπόρεσα να τραβήξω καμία φωτό από τα τέρατα που φέρανε οι τύποι... :(
λογικα θα το προβαλει το mad σε κανα 2 βδομαδες .θα πρεπει να εχει ενδιαφερον!!!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είδα το live ενώ ήθελα... Θα το ξαναδείξει άμεσα? Τελικά η συναυλία ήταν εντελώς live? Γιατί είχα δει ένα απόσπασμα απ' την συναυλία της Παπαρίζου στην tv και δεν είχε φανεί και τόσο live...

 

Όπως είπε και ο Λιάκος, θα το δείξει σύντομα το Mad.

 

Δεν κατάλαβα να έπαιξε πολύ playback, μόνο beats και λούπες κατάλαβα να παίζουν έτοιμα από τα grooveboxes. Κι αυτά τα "πειράζανε" πάντως! :) :) Τα υπόλοιπα θέματα τους έβλεπα να τα παίζουν εκείνη την ώρα...

 

Το live της Παπαρίζου γενικά ήταν μάπα απ' ότι κατάλαβα από φίλους που πήγαν. Αντίθετα, της Βανδή ήταν ψιλοκαλό αν δεν σιχαίνεσαι τη Βανδή όπως μου είπαν οι ίδιοι φίλοι. Όταν το είδα κι εγώ στην τηλεόραση, κόντεψα να ξεράσω αλλά αυτό είναι άλλο θέμα! 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου