Προς το περιεχόμενο

Marshall JTM1


crimson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους  ;)

 

Πιθανότατα είχε πάρει το μάτι σας την ανακοίνωση για τον "επετειακό" Marshall JTM1 στην έκθεση NAMM 2012. Σήμερα το πρωί είδα ότι στο Andertons Music τον έφερε και κοστίζει £559, περίπου 660 ευρώ! Κάπως πιο τσιμπημένος απ' όσο ήλπιζα  :P

 

Δείτε και ένα καταπληκτικό βίντεο με κάποιες από τις δυνατότητές του. Εγώ πάντως έχω "ερωτευθεί" τα καθαρά του, λίγο πριν το δεύτερο λεπτό και προς το τέλος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

660 για 1w ??

 

Απαράδεκτο

 

Στα μισά λεφτά υπάρχουν χειροποίητα ενισχυτακια 1 watt με καλυτερο ήχο κατεμε

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο JTM-45 έχει από τα καλύτερα καθαρά που έχω ακούσει σε ενισχυτή και εννοείται οτι είναι ο αγαπημένος μου Marshall. Περίμενα λοιπόν πως και πως αυτά τα νέα.

 

Το θεμα ομως είναι το εξής:

1)Θα πλησιάζει αυτό τον ήχο, ή έστω κάτι παρόμοια καλό ο μικρούλης?

 

2)Πόσοι είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν 600 και κάτι ευρώ για να πάρουν έναν bedroom ενισχυτή από τη στιγμή που το real thing δεν κοστίζει ούτε τα διπλά?

 

3)Η τιμή του ξεφεύγει από όλους σχεδόν τους bedroom ενισχυτές. Αφήστε που πολλοί με λιγότερα από τα μισά λεφτά (βλ. VOX AC-4 που δεν είναι και αμιγώς bedroom αλλά ΟΚ) έχουν πάρει πολύ καλά reviews και έχουν όνομα που δύσκολα πλέον θα χτυπηθεί.

 

Εν κατακλείδι, θεωρώ λοιπόν κι εγώ κάπως άστοχη την τιμολόγηση καθώς η κατηγορία τιμής του μικρού τον βάζει να ''κονταροχτυπηθεί'' όχι μόνο με Jr Amps αλλά και με μεγάλους (15-20-30W) ενισχυτές.

 

Μένει να δούμε αν θα υπάρξει ανταπόκριση.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2)Πόσοι είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν 600 και κάτι ευρώ για να πάρουν έναν bedroom ενισχυτή από τη στιγμή που το real thing δεν κοστίζει ούτε τα διπλά?

 

οι 50-100 ΣΥΛΛΕΚΤΕΣ που ασχολουνται με επετειακα μηχανηματα (η σειρα θα βγει μονο φετος και σε περιορισμενα κομματια)

 

1)Θα πλησιάζει αυτό τον ήχο, ή έστω κάτι παρόμοια καλό ο μικρούλης?

 

του λειπουν

 

1.τελικες λυχνιες (αλλο οι δυο ΚΤ66 αλλο η μια 12ΑU7)

2.μια καμπινα 4Χ12

3.29 βαττ ακομα... ;D

 

αρα χλωμο το βλεπω.... ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι 50-100 ΣΥΛΛΕΚΤΕΣ που ασχολουνται με επετειακα μηχανηματα (η σειρα θα βγει μονο φετος και σε περιορισμενα κομματια)

 

του λειπουν

 

1.τελικες λυχνιες (αλλο οι δυο ΚΤ66 αλλο η μια 12ΑU7)

2.μια καμπινα 4Χ12

3.29 βαττ ακομα... ;D

 

αρα χλωμο το βλεπω.... ;D

 

 

Α μάλιστα δεν κοίταξα τα χαρακτηριστικά του, ούτε οτι θα βγει σε τοσο περιορισμένο αριθμό. Άρα μάλλον άκυρα τα όσα έγραψα παραπάνω, καθώς η Marshall τον κατασκεύασε με άλλο σκοπό και όχι για να γίνει ο νέος best selling mini tube amp.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου