Προς το περιεχόμενο

Gretsch renown maple rock


manitari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο signature του Ian Paice το χω παιξει και το βρηκα φανταστικο.Απ την αλλη θα μου αρεσε και καποιο πιο "συντομο".

Και τωρα με 13",16" παιζω.Το 12" το χω αφαιρεσει καιρο.Καποια στιγμη ειχα βαλει και ενα ξετερο 10" πανω αλλα ποτε δε καταφερα να τα φερω καλα.Μετα λιγο τα γουστα,λιγο οι "αντι"-απαιτησεις(μη με παρεξηγητε,το προτιμω)το κανα 4 piece.Και με βολεψε αφανταστα για τον απλουστατο λογο οτι ειχα το ride εκει ακριβως που το θελα.Κι οπως ειπε και ο SF θα μου αρεσε καλυτερα ενα 18" βαθυ plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΣΩΣΤΗ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ αλλα μαλλον τεμπελιαζεις οταν παιζεις ;D.Τι να πω και εγω που εχω ενα σετ με 4 τομ και 2 βαθια το βλεπω και κουραζομαι απο την αλλη οταν παιζω με ενα τομ καποιες στιγμες δεν ξερω τι να κανω με τα χερια μου  ;D

 

αυτος ειναι ενας ακομα λογος,εκτος της αισθητικης,που λατρευω το 4 piece,εμποδιζει τους ντραμμερ να κανουν αλλαγες και fills. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αυτος ειναι ενας ακομα λογος,εκτος της αισθητικης,που λατρευω το 4 piece

 

Αν και τα έχουμε ξανά πει  ;D ;D , και το 4 piece, πολύ είναι. Η σύγχρονη αισθητική έχει καταργήσει όλα τα mounted toms  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε λιγο θα παιζουνε με μια κασουλα18'' ενα ταμπουρακι 12'' και για πεταλι θα βαζουνε τσαρουχι με φουντα.ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕ ΤΑΙΝΙΕ ναουμε.Μην κα κουβαλησουμε το σετ 4 και μας φυγει ο κ.λ.ς!!!! ???Α αα!ξεχασα και το φιουτσιμπαλ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όχι ρε μην ανησυχείς…..  στα βίδεο κλιπς μόνο θα τα κρύβουμε.  :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοίτα και εμένα δεν μου αρέσουν τα toms . Δεν μου αρέσουν όχι μόνο σαν style αλλά και στον ήχο. Μιλάμε πάντα για Pop – Rock μουσική……

Κατά τα λοιπά.....

Ψοφας ομως για χαβαλε

...μέσα είσαι  ;)

 

Δεν παίρνω τίποτα στα σοβαρά και πρώτα και καλλίτερα εμένα τον ίδιο.... ;D ;D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα έχουμε ξανά πει  ;D ;D , και το 4 piece, πολύ είναι. Η σύγχρονη αισθητική έχει καταργήσει όλα τα mounted toms  ;D ;D ;D

 

+1000

 

ετσι κι αλλοιως αφου ο θεος συνηθως γραφει μονο με αυτο το σετ

 

Steve_Jordan_400.jpg?0.7064687183207686

 

η γνωμη μας περισευει..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ετσι κι αλλοιως αφου ο θεος συνηθως γραφει μονο με αυτο το σετ

η γνωμη μας περισευει..... ;D

 

Συντάσσομαι  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...είναι φανταστικά τύμπανα. Έχουν μεγάλο εύρος κουρδίσματος, άπειρο resonance και την χαρακτηριστική χροιά της Gretsch που έχουν και οι ακριβές σειρές.

+1. Με κάλυψε απόλυτα ο συνάδελφος ippex!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου