Προς το περιεχόμενο

P/J Μπάσσο γύρω στα 300 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως και να έχει όμως ένα κάποιο versatility από το όργανο δεν πάει χαμένο.

Κι ως γνωστόν ο ορισμός του versatility είναι 2 μαγνήτες με volume,volume,master tone...  ::) ::)

(μην δίνεται σημασία στο ποστ απλώς έβγαλα λίγη χολή)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι το κακοχυμένο βρε παιδί μου.

 

Λέμε όχι στα «φστττ- μπόινγκ» σχήματα  ;D ακόμα και όταν γράφουν Fender  ;D

 

Ναι ρε τσιφτάρες    έχουμε  δει και σας  τι μοστράρατε κατά  καιρούς  :P ;D

 

 

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ως γνωστόν ο ορισμός του versatility είναι 2 μαγνήτες με volume,volume,master tone...  ::) ::)

Μπα..... Δεν είναι η καλύτερη δυνατή διάταξη για Jazz. Pour moi....

 

Ναι ρε τσιφτάρες    έχουμε  δει και σας  τι μοστράρατε κατά  καιρούς  :P ;D

Γιατί βρε συ;

Τι κακοχυμένο μοστράραμε;

Άσε τα χρώματα που μπορεί να είναι από συντηρητικά μέχρι εμετικά.

Ως προς τα λοιπά, οι εκτεθειμένες κυρίες είναι, ως επί το πλείστον, καλλίγραμμες.

 

Τώρα αν το Jaguar εσένα σου αρέσει, εμένα μου περισσεύει.

Επιλογή μου δεν θα ταν αλλά δεν ανήκω και σε καμία αστυνομία μόδας.

Κουβέντα να κάνουμε, τη πλάκα μας να σπάμε.

Εξάλλου υπάρχουν Μπασίστες που φόρεσαν γκαμούτσες και φαινόντουσαν θεοί.

Κι όταν τα φορέσαν άλλοι, φαινόντουσαν μικροί.

Αν μου δώσεις το P σου, με καταπίνει.

Άμα σου δώσω το short μου (το οποίο, ειρήσθω εν παρόδω, αναβαθμίζω), θα χαρίσεις γέλιο.

Courses for horses ...... ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβέντα να κάνουμε, τη πλάκα μας να σπάμε.

 

Ναι ρε φίλε  ακριβώς  αυτό   :)

 

 

Αλλά πες μου δεν σε αρέσει καθόλου το jaguar   ;D ;D ;D

 

4137799533_7e7466132e.jpg

 

σαν να βλέπω σενα (περιπου) ;D ;D ;D

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά πες μου δεν σε αρέσει καθόλου το jaguar   ;D ;D ;D

Μεγάλη κουβέντα το "καθόλου".

Από την άλλη (για να δεις τι περίεργο κεφάλι που είμαι), προ μηνών βρέθηκα πάρα πολύ κοντά στην αγορά ενός Lakland Skyline Decade

decade4__30359_zoom.jpg

Τώρα για καλό ήταν που το χασα; για κακό; δεν έχω αποφασίσει ακόμα......  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όχι ότι περιμένω να καταλάβω πολλές μικροδιαφορές από την αγορά του πρώτου μπάσσου μου, όμως θα ήταν καλό να έχω μια γενική ιδέα του γιατί δίνω 100 ευρώ παραπάνω.... ;)

 

Γιατί σε βάθος χρόνου ένα όργανο με καλύτερο playability και ήχο κοστίζει λιγότερο. Με λίγα λόγια από αυτά που διαβάζω το συγκεκριμένο μπάσο δεν θα χρειαστεί τίποτα παραπάνω σαν αναβάθμιση.

 

Στο VM ούτε τα ηλεκτρικά, ούτε και το μπράτσο του με ενθουσίασαν ιδιαίτερα. Θα έλεγα ότι ήταν στο ίδιο επίπεδο με τα SX των 150 ευρώ, αν δεν ήταν και λίγο καλύτερα τα SX.

 

Μάλιστα τα SX ήταν και τα πρώτα μπάσα που κοίταξα για να σου προτείνω, αλλά δεν βρήκα PJ.

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι με ένα VM δεν θα κάνεις την δουλειά που περιγράφεις, σημαίνει απλά ότι το ESP για μένα το αξίζει το έξτρα κατοστάρικο. Στα συν ότι η τιμή του Thomann είναι εξαιρετική για το συγκεκριμένο όργανο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lakland Skyline Decade

decade4__30359_zoom.jpg

 

Ωραίο μπάσο ...με  ένα σετ flats ….σε  SVT  full stack …η αρένα γεμάτη μωρά... οι μπίρες στον πάγο... και να βγεις στην σκήνη νωρίς μόλις σουρουπώνει!!!

 

π@τ@ν@  ζωή...

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο μπάσο ...με  ένα σετ flats ….σε  SVT  full stack …η αρένα γεμάτη μωρά... οι μπίρες στον πάγο... και να βγεις στην σκήνη νωρίς μόλις σουρουπώνει!!!

 

π@τ@ν@  ζωή...

 

 

Αν δεν έγραφε "LAKLAND" το συγκεκριμένο θα ορκιζόμουν ότι είναι το παλιό ΕΚΟ του θείου μου που το κάναμε προσάναμα για τ' αρνί πριν δυο τρία χρόνια...  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σε βάθος χρόνου ένα όργανο με καλύτερο playability και ήχο κοστίζει λιγότερο. Με λίγα λόγια από αυτά που διαβάζω το συγκεκριμένο μπάσο δεν θα χρειαστεί τίποτα παραπάνω σαν αναβάθμιση.

 

Στο VM ούτε τα ηλεκτρικά, ούτε και το μπράτσο του με ενθουσίασαν ιδιαίτερα. Θα έλεγα ότι ήταν στο ίδιο επίπεδο με τα SX των 150 ευρώ, αν δεν ήταν και λίγο καλύτερα τα SX.

 

Μάλιστα τα SX ήταν και τα πρώτα μπάσα που κοίταξα για να σου προτείνω, αλλά δεν βρήκα PJ.

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι με ένα VM δεν θα κάνεις την δουλειά που περιγράφεις, σημαίνει απλά ότι το ESP για μένα το αξίζει το έξτρα κατοστάρικο. Στα συν ότι η τιμή του Thomann είναι εξαιρετική για το συγκεκριμένο όργανο. 

Point taken :) , αλλά σε χάνω κάποια στιγμή. Όταν λες VM εννοείς το Jaguar VM της Fender. Τα SX ποιά είναι;

 

Επίσης βλέπω ότι τα ESP Vintage έχουν και κάποιο ελαφρύ relicking ε... Γιατί όλα τα φθηνά ενδιαφέροντα όργανα σώνει και καλα πρέπει να δείχνουν κατεστραμμένα...; (βλέπε road worn strats από Fender κλπ). Θα ήθελα πολύ οι εταιρείες να τα βγάζανε και σε κανονικά finish παράλληλα με το "distressed" style. Μόνο οι "αρχαιοκάπηλοι" θέλουνε όργανα με ενδιαφέροντα specs;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου