Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή combination στο extreme


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας κύριοι συνάδελφοι.

 

Δεν μπορώ να δημιουργήσω combination sto extreme μου.

Τι εννοώ;

Ενώ, λοιπόν, φτιάχνω τους ήχους στο combi (ορίζω δλδ ποιοι και πόσοι ήχοι θα παίζουν σε ένα combi και από που μεχρι που θα παίζει ο κάθε ήχος) το βασικό μου πρόβλημα είναι στα εφε και στην valve force.

 

Δεν καταλαβαίνω, εν ολίγης, για ποιο λόγο δεν παιρνάνε και τα εφε μέσα (γενικά δλδ οι ρυθμισεις του ήχου program που επιλεγω στο combi.

 

Ελπίζω να έγινα σαφής.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας.

 

Υ.Γ

Δεν έχω manual και αυτό που κυκλοφορεί στο internet είναι ελειπέστατο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Στο Triton δεν μεταφέρονται τα effects ενός program όταν το βάζεις σε ένα combination, οπότε αφού έχει βάλει σε αυτό όσους ήχους θέλεις, μετά πρέπει να αναθέσεις τα effects (και όλες τις παραμέτρους τους) από την αρχή. Λογικά αυτό ισχύει και για το Triton Extreme.

 

Εδώ στην "υποστήριξη" της Korg μπορείς να κατεβάσεις το πλήρες manual, το parameter guide κτλ: http://korg.com/SupportResults.aspx?productid=522

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ήχο δεν τον φτιάχνεις από την αρχή βέβαια, αλλα τον ακούς dry. Είναι όντως λίγο μπελάς να πρέπει βάλεις τα εφέ, και θα πρέπει να κάνεις συμβιβασμούς, ειδικά όταν έχεις πολλά programs στο combi, και θες διαφορετικά εφέ στο καθένα, οπότε δε σου αρκούν οι θέσεις. Θέλει π.χ. κάποια βασικά, όπως ένα reverb, να το έχεις κοινό σε κάποια κανάλια, ή να το βάζεις σαν MasterEffect στο τέλος.

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

αν θυμάμαι καλα, στο Le που είχα, μπορούσες να κανεις copy το εκάστοτε effect.

βέβαια μπορεί και όχι...!!! παρακαλώ αν βοήθησα, αγνοείστε με αν όχι! :P

Everybody lies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

αν θυμάμαι καλα, στο Le που είχα, μπορούσες να κανεις copy το εκάστοτε effect.

βέβαια μπορεί και όχι...!!! παρακαλώ αν βοήθησα, αγνοείστε με αν όχι! :P

Ναι σωστά! Υπάρχει η επιλογή Copy Insert Effect από program σε program ή από program σε combination!

Να'σαι καλά που το θύμισες! :)

Όταν είσαι στο menu "Edit Insert Effects" θα βρεις την επιλογή νομίζω στο πάνω δεξιά βελάκι.

 

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου