Προς το περιεχόμενο

"Gorilla" Guitar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το resoncast είναι ουσιαστικά το mdf των μουσικών οργάνων, το ανέπτυξε η ibanez αν δεν κάνω λάθος, και καλά έχει κάποιες μουσικές ιδιότητες, αλλά δεν το πιστεύω. Σε κάθε περίπτωση είναι μηδαμινής αξίας το body.

 

όσο για το γιατί δεν πήγα εκεί να του την φέρω κολάρο... Είπαμε.. ήμουν πιτσιρικάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λοιπόν.. Η pignose / gorilla μου απάντησε στο mail ότι η εταιρεία τους δεν κατασκεύασε ποτέ κιθάρες....

τους εστειλες φωτο απο το οργανο σου να το δουν ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους ξαναέστειλα και μου απάντησαν το παρακάτω:

"If there ever was a Gorilla guitar it was probably produced somewhere between 1986 & 1990 as we don't have records for these years. Gorilla was started in 1985."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους ξαναέστειλα και μου απάντησαν το παρακάτω:

"If there ever was a Gorilla guitar it was probably produced somewhere between 1986 & 1990 as we don't have records for these years. Gorilla was started in 1985."

οποτε με την δικια σου κατι αλλο παιζει

το neck plate γραφει since 2000 ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα ηταν και απιθανο καποια κινεζικη εταιρια να εκανε την πατατα και να εβγαλε κιθαρες με το brand των gorilla ενισχυτων χωρις ομως να το ξερει η ιδια η gorilla που εφτιαχνε τους ενισχυτες

 

κανε μια καλη και ανεβασε και απο την υπολοιπη κιθαρα καποιες φωτο - ετσι για να εχουμε μια γενικοτερη ιδεα του τι και πως

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη φωτο βλεπω οτι το σωμα ειναι ακριβως ιδιο με την cort x-6 που εχω ,το εργοστασιο της cort/cor-tek :P κατασκευαζη κιθαρες για πολλες γνωστες και μη εταιριες ,μηπως με κανενα mail σε αυτους να βοηθουσε να βρεις μια ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει μια πιθανοτητα η κιθαρα να ειναι φτιαγμενη απο parts...δεδομενω οτι ειναι bolt-on ,το σωμα μπορει να ανηκει απο αλλου κ το μανικι απο αλλου...ειναι σχετικα ευκολο να φτιαξει καποιος waterslide logo για το headstock ακομη κ neckplate custom κ να γραψει οτι θελει...αν υπηρχε brand κιθαρας σαν gorilla θα μας εβγαζε τα αποτελεσματα το google ή εστω θα απαντουσε καταφατικα η εταιρεια στο φιλο μας οτι καποια στιγμη εφτιαξε κιθαρες...εφοσον λοιπον δεν συμβαινει ουτε το ενα,ουτε το αλλο,η δικη μου αποψη τεινει προς τα εκει...σκεφτειτε οτι ακομη κ φτηνες κιθαρες οπως οι π.χ. vester αν γκουγκλαρει καποιος ,θα βγουν αποτελεσματα... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου