Προς το περιεχόμενο

κανά distortion για μένα?


avasil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'εψαξα στα forum αλλά βρήκε απόψεις κυρίως για μεταλ μουσικές. ο ήχος που θέλω είναι μεταξύ gilmour - ozric tentacles στα πιο βαριά... έχω ένα akai με λάμπα είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά θέλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο ... προτείνετε! ευχαριστώ

innosent sound www.myspace.com/innosentsound

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ζητάς να σε βοηθήσει κάποιος χωρίς να μας έχεις πει τα βασικά: κιθάρα, μαγνήτες, ενισχυτής.  ;)

 

Επίσης τι akai με λάμπα έχεις;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry... το akai λέγεται shred o matic.  κιθάρες έχω μια yamaha pacifica με seymour dankan μαγνήτες και μία epiphone με dimartzio open air και miracle man bare knuckle pickup. ο ενισχυτής μου είναι ένας fender quad reverb και συνήθως για να μην τον χρησιμοποιώ συνεχώς χρησιμοποιώ το ήχείο και βάζω μια κεφαλή marshall mg100-hdfx.(μάπα η κεφαλί! ;D)

innosent sound www.myspace.com/innosentsound

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε (να μην πάμε σε κουφά μπουτίκ ονόματα) Barber Direct Drive ή Small Fry, Visual Sound Jeckyll & Hyde (δεν μου πολυαρέσει) και το απλό ProCo Rat, όχι Turbo ετσέτερα ετσέτερα. Εννοείται στον Fender (γιατί να μην τον χρησιμοποιείς;; )

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου πσοτείνω να δοκιμάσεις και το Tube zone της MI Audio!!

είναι μάλλον το πιό ευέλικτο πετάλι overdrive/distortion που έχω δοκιμάσει και μπορείς να πιάσεις και πιο fuzzy ήχους αν θέλεις (gilmour κτλ) με το character control.. 8) 8)

 

http://www.miaudio.com/TZ1.htm

 

το έχω περίπου 1 χρόνο και δεν έχω χρειαστεί άλλο πετάλι παραμόρφωσης (Εκτός απ το Fuzz Factory) και μάλιστα σκέφτομαι να πάρω κι ένα δεύτερο για διαφορετικές ρυθμίσεις!! ;D ;D

 

Απίστευτο Butique pedal και μάλιστα σε πάρα πολύ λογική τιμή!!

 

(δεν λειτουργεί με λάμπα αλλά προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο από τα πιο πολλά λαμπάτα πετάλια!!! :o :o)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O D.G χρησιμοποιει σχεδον σε ολη του την καριερα διαφορες versions του Big Muff η κλωνους αυτου. Ειναι παντως αρκετα ιδιοτροπο distortion με πολυ συγκεκριμενα χαρακτηριστικα οποτε καλο θα ηταν να ακουσεις πριν αγορασεις.

 

Ενα καλο, φτηνο all around distortion pedal ειναι το Rat.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω και το Boss DS1 με το Keeley mod θα σου κάνει μια χαρά. Το πετάλι είναι χαλαρά απ'τα πιο καλά που έχω ακούσει, και γενικά δεν είναι υπερβολική καφρίλα - εκτός αν αρχίσεις να ρολλάρεις τα ποτενσιόμετρα τέρμα δεξιά!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O D.G χρησιμοποιει σχεδον σε ολη του την καριερα διαφορες versions του Big Muff η κλωνους αυτου. Ειναι παντως αρκετα ιδιοτροπο distortion με πολυ συγκεκριμενα χαρακτηριστικα οποτε καλο θα ηταν να ακουσεις πριν αγορασεις.

 

Για αυτό κι εγώ δεν το πρότεινα... θέλει πολύ ψάξιμο για να βρει και να ακούσει κάποιος Γκιλμουρικό Muff, ενώ αυτά που πρότεινα (από ότι θυμάμαι) βρίσκονται εύκολα σε ελληνικά μαγαζιά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου