Προς το περιεχόμενο

It ain't over till it's over - Lenny Kravitz (cover)


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιάς και άνοιξε ο καιρός είπαμε να κάνουμε ένα κόβερ με ποιο καλοκαιρινή διάθεση!Κλασικά ο Φάνης στη κιθάρα και τις μίξεις και εγώ στη φωνή! Πολύ δύσκολο το κομμάτι μπορώ να πώ προσπάθησα πολύ να το βγάλω και ίσως δεν ήταν για τη φωνή μου μιας και δε ξέρω να τραγουδάω σωστά, αλλα προσπάθησα να το βγάλω όσο το δυνατόν καλύτερα!

Ο Φάνης πάλι στη κιθάρα ήταν άψογος κατ εμέ και στο παίξιμο και στη μίξη!

Παραθέτω απο κάτω! Ελπίζω να σας αρέσει και περιμένουμε σχόλια και απόψεις (Ιδικά για τον ακέφαλο κιθαρίστα που πλέον έγινε Γκρούβι και άφρο  ;D ) ! Καλή Πρωταπριλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ηταν...τωρα ο Φανης εχει περιθορια για αψογοτερος... αλλα ενα πραμμα ρε παιδια...

Αυτος ο Λου Κου, πως τα καταφερνει με τα βιντεο που φτιαχνει και οταν παιζει κιθαρα (και ολα τα αλλα οργανα) φαινεται οτι παιζει, και δεν δειχνει η ολη ιστορια σαν μεταγλωτισμενο Μεξικανικο σηριαλ??  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ηταν...τωρα ο Φανης εχει περιθορια για αψογοτερος... αλλα ενα πραμμα ρε παιδια...

Αυτος ο Λου Κου, πως τα καταφερνει με τα βιντεο που φτιαχνει και οταν παιζει κιθαρα (και ολα τα αλλα οργανα) φαινεται οτι παιζει, και δεν δειχνει η ολη ιστορια σαν μεταγλωτισμενο Μεξικανικο σηριαλ??  ;D

Δέν είναι δύσκολο. Αρκεί να βάλεις προτεραιότητα να φαίνεται η ταστιέρα καθαρά και να έχεις καλό φωτισμό και όχι πολλά εφέ! Πράγμα που εγώ δεν έκανα εδώ μιας και δοκίμασα κάτι άλλο. Άσχετα που δε βγήκε όπως ήθελα αλλα εντάξει ακόμα μαθαίνουμε :)

Πάντως αν θές να βγαίνει στο βίντεο ακριβώς ότι παίζεις προτείνω καλό φωτισμό καλή κάμερα και πάντα να παίζεις ταυτόχρονα με την ηχογράφηση ,να αποφεύγεις το ντουμπλάρισμα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα το είδα!

Λοιπόν Μουσικά:

Δύσκολο κομμάτι, και αγαπημένο.

Αγαπημένου καλλιτέχνη.

 

Νίκος:

Στο είπα και στο προηγούμενο, φωνή – attitude, 100% βελτίωση συνέχεια.

Πολύ καλός.

Πάρα πολύ καλός.

 

Φάνης: Και μόνο που σηκώθηκε και εμφανίστηκε άριστα ;D.

Πέραν της πλάκας, είσαι πολύ καλός κιθαρίστας, και φαίνεται  και από τη δυνατότητά σου να παίζεις διάφορα είδη. ;). Ωραιο και το solo!

 

Μίξη ήχου, πολύ καλή.

 

Video:

Νίκο, το ότι έφυγες από το σύνηθες και άρχισες να δουλεύεις και άλλα style (chroma key εδώ) επίσης ΜΠΡΑΒΟ, για να μην είναι όλα τα videos ίδια!

Εμφάνιση , πάρα πολύ καλη και οι δυο.

 

Πετύχατε αυτό που είναι και κατ’ εμέ το ζητούμενο. Το κάθε καινούριο video να είναι καλλίτερο από το προηγούμενο. Εξέλιξη.

 

Και μια ερώτηση (άσχετη με τη κριτική του video) , απλά προς συζήτηση.

Από το όλο θέμα (ρούχα , Background) είδα ότι προσεγγίσατε το κομμάτι ως summer song.

Εμένα γιατί μου βγάζει το συγκεκριμένο κομμάτι, άκρως χειμωνιάτικο feeling; ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το είδα!

Λοιπόν Μουσικά:

Δύσκολο κομμάτι, και αγαπημένο.

Αγαπημένου καλλιτέχνη.

 

Νίκος:

Στο είπα και στο προηγούμενο, φωνή – attitude, 100% βελτίωση συνέχεια.

Πολύ καλός.

Πάρα πολύ καλός.

 

Φάνης: Και μόνο που σηκώθηκε και εμφανίστηκε άριστα ;D.

Πέραν της πλάκας, είσαι πολύ καλός κιθαρίστας, και φαίνεται   και από τη δυνατότητά σου να παίζεις διάφορα είδη. ;). Ωραιο και το solo!

 

Μίξη ήχου, πολύ καλή.

 

Video:

Νίκο, το ότι έφυγες από το σύνηθες και άρχισες να δουλεύεις και άλλα style (chroma key εδώ) επίσης ΜΠΡΑΒΟ, για να μην είναι όλα τα videos ίδια!

Εμφάνιση , πάρα πολύ καλη και οι δυο.

 

Πετύχατε αυτό που είναι και κατ’ εμέ το ζητούμενο. Το κάθε καινούριο video να είναι καλλίτερο από το προηγούμενο. Εξέλιξη.

 

Και μια ερώτηση (άσχετη με τη κριτική του video) , απλά προς συζήτηση.

Από το όλο θέμα (ρούχα , Background) είδα ότι προσεγγίσατε το κομμάτι ως summer song.

Εμένα γιατί μου βγάζει το συγκεκριμένο κομμάτι, άκρως χειμωνιάτικο feeling; ;D

 

Καταρχάς χίλια ευχαριστώ για το χρόνο που αφιέρωσες να δείς και να σχολιάσεις Λάκη! Χίλια ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Προσπάθησα να δώσω ένα καλοκαιρινό μούντ στο βίντεο! Ίσως να μη του βγήκε πολύ επειδή οι εικόνες στο background ήταν στατικές! Αν έβαζα βίντεο ίσως έδινε ένα πιό summer feeling! Ίσως να είναι και το κομμάτι που βγάζει πιο χειμωνιάτικο feeling! Το πολύ πολύ αλλάζουμε το τίτλο απο *τώρα που έρχεται καλοκαίρι* σε *τώρα που φεύγει ο χειμώνας*  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ίσως να είναι και το κομμάτι που βγάζει πιο χειμωνιάτικο feeling! Το πολύ πολύ αλλάζουμε το τίτλο απο *τώρα που έρχεται καλοκαίρι* σε *τώρα που φεύγει ο χειμώνας*  ;D

 

 

Ναι αυτό λέω. Το original μου βγάζει χειμωνιάτικο mood. Η δική σας προσέγγιση, άκρως καλοκαιρινή, και μια χαρά κόλλησε!

By the way...φανταστικό πουκάμισο!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό λέω. Το original μου βγάζει χειμωνιάτικο mood. Η δική σας προσέγγιση, άκρως καλοκαιρινή, και μια χαρά κόλλησε!

By the way...φανταστικό πουκάμισο!  :D

χαχαχαχα το αγαπημένο μου καλοκαιρινό! Άν δε το παράκανα λίγο με το chroma keyer θα φαίνονταν και καλύτερα :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

χαχαχαχα το αγαπημένο μου καλοκαιρινό! Άν δε το παράκανα λίγο με το chroma keyer θα φαίνονταν και καλύτερα :p

 

Μια χαρά φάνηκε! Έχω και εγώ ένα παρόμοιο!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά, ωραίοι  :)

Ευχαριστούμε πολύ hyperPanos  ;D Χαίρομαι που σου άρεσε!

 

Μια χαρά φάνηκε! Έχω και εγώ ένα παρόμοιο!  ;D ;D ;D

Να κανονίσουμε έξοδο με Hawaian πουκάμισα όταν καλοκαιριάσει  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου