Προς το περιεχόμενο

YouGroove videos with Ludwig Pionner Snare '60's


ex-drummarios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΥΤΟ τωρα τι το θελατε ;ΕΧΕΤΕ ΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑ -ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ μην το χαλατε με τετοια .Κρατηστε το επιπεδο ψηλα οπως το ξεκινησατε.Πχ Poogie Bell .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΟ τωρα τι το θελατε ;ΕΧΕΤΕ ΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑ -ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ μην το χαλατε με τετοια .Κρατηστε το επιπεδο ψηλα οπως το ξεκινησατε.Πχ Poogie Bell .

 

It's all about drums my friend  !!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά κάνετε φίλε μου ( ας λέει η Περικλάρα) και μάλιστα θα είχε πολύ ενδιαφέρον να κάνετε, συγκριτικά soundcheck, με δύο, τρία ή και περισσότερα προιόντα του αντιστοίχου μέρους του drumset, καθώς και με δέρματα, πιατίνια κ.λ.π.

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά κάνετε φίλε μου ( ας λέει η Περικλάρα) και μάλιστα θα είχε πολύ ενδιαφέρον να κάνετε, συγκριτικά soundcheck, με δύο, τρία ή και περισσότερα προιόντα του αντιστοίχου μέρους του drumset, καθώς και με δέρματα, πιατίνια κ.λ.π.

 

Πολυ ενδιαφερον οντως. Το ειχαμε σκεφτει και πρεπει να το κανουμε καποια στιγμη. Μολις βρουμε χρονο θα το βαλουμε στο προγραμμα. Thanx for the support !!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε αλλα δεν μας εξηγει τιποτα ,..εχει εναν τυπο που δεν κανει τιποτα αλλο παρα να παιζει ασταματητα διαφορα ''grooves '' και αυτο ειναι ολο .Ταμπουρο δεν μου μοιαζει να επιδεικυεται.

Ισως την επομενη φορα να το προσεξουν καλυτερα.

Για τα κουρδισματα ειναι λιγο δυσκολο να εχουν αποτελεσματικοτητα μεσω tube 8)ο λογος  ειναι

οτι δεν υπαρχουν στανταρτς και οι περισσοτεροι κουρδιζουν με το αυτι η στο περιπου.

Ο σωστος τροπος ειναι να κουρδιζεις με το πιανο (λογω εκτασης)και να προσπαθησεις να ''φερεις''

τα τομς ,βαθια σε διαστημα τριτης η πεμπτης  -αναλογα με τα ποσα κομματια εχεις .

Το ταμπουρο με την κασα πρεπει να κουρδιζονται στην ιδια νοτα αλλα με διαστηματα οκταβας +

Αυτα για αυτους που θεωρουν το οργανο ΜΟΥΣΙΚΟ και οχι κλαπατσιμπανο.(δηλαδη μονο για να κραταει το χρονο )

Μακαρι τα παιδια του you groove να μπορουσαν να παρουν μια συνεντευξη απο τον Τerry Bozzio

που γνωριζει απο κουρδισμα & και ostinatos καλυτερα απο τον καθενα πανω στον πλανητη. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) Παιδια ο τυπος που παιζει ειμαι εγω. :P Τα βιντεος δεν γινανε για να αναδειξουνε σε επαγγελματικο επιπεδο το ταμπουρο η το ντραμσετ. στο στουντιο ητανε στημενα τα τυμπανα και απλα εκατσα να παιξω και βρηκα καποια καλα σημεια. Το αλλο βιντεο ητανε μολις πηρα το ταμπουρο και ηθελα να το ακουσω. Αυτο γραφτηκε με ενα zoom Q3. Απλα ειναι βιντεο με παιξιμο που ετυχε να παιζω με το συγκεκριμενο ταμπουρο οπως πολλα ντραμοβιντεος.Απλα παιξιμο :)

Simple as that. Groove on guys !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως !ΑΛΛΑ ειναι στο χερι σας να κρατησετε το επιπεδο ψηλα οποτε λιγη παραπανω προσοχη δεν βλαπτει.Αν θες να ακουσεις και εναν πιο μεγαλο και εμπειρο  8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως !ΑΛΛΑ ειναι στο χερι σας να κρατησετε το επιπεδο ψηλα οποτε λιγη παραπανω προσοχη δεν βλαπτει.Αν θες να ακουσεις και εναν πιο μεγαλο και εμπειρο  8) 8)

 

Εγινε μαν !!!  :) Καλη συνεχεια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου