Προς το περιεχόμενο

Θήκη κεφαλής μπάσου για αντιμετωπηση της Υγρασιας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Εχω να σας κανω μια ερωτηση,επειδη εχω θεμα μ την υγρασια στο σπιτι κ φοβαμαι μν μ παθει τπτ η κεφαλη(gallien krueger 1001RB),σκεφτικα να φτιαξω μια θηκη για ν την προστατευσω.Θελω οποιος ξερει κ μπορει ν με βοηθησει,να μ πει τ υλικο πρεπει ν χρησιμοποιησω κ τ μονοτικο,ωστε ν αντιμετοπησω την ''παλιο''υγρασια π μ παιδευει...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μηπως θα ηταν πιο σημαντικο να βρεις τροπο να αντιμετωπισεις αυτο που δημιουργει την υγρασια στον χωρο σου για την δικη σου υγεια πρωτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι ν γινοταν φιλε μ....δν γινετε ομως.

Εγω δν παθαινω τπτ (κακο σκυλι ψωφο δν εχει),αλλα η κεφαλη παθαινει!!κ ειναι κριμα γτ εχω δουλεψει για ν την παρω κ τη λοιπαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε έχεις δοκιμάσει κάνα αφυγραντήρα ....???

Και εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με την υγρασία ,επειδή μένω σε νησί, και αυτό είναι ότι πρέπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας ευχαριστω για τ ενδιαφερον σας.Αυτα τ εχω σκεφτει κ εγω αλλα περα απο αυτα εγω θελω ν μ πειτε τ υλικο μπορω ν χρησιμοποιησω για τη θηκη κ τι μονοτικο??..Αν φυσικα γνωριζετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για soft bag μπορείς να χρησιμοποιήσεις:

εξωτερικά: δερματίνη ή νάυλον canvas(το ύφασμα που φτιάχνονται οι θήκες κιθάρας )

 

εσωτερικά: κάποιο μαλακό (κατά προτίμηση βαμβακερό) ύφασμα, ή συνθετική γούνα, ή το ύφασμα που χρησιμοποιείτε για το εσωτερικό των βαλιτσών.

Μεταξύ εξωτερικού και εσωτερικού υφάσματος, βάζεις αφρολέξ.(0,5 cm πάχος ειναι οκ)

 

Για semi hard:

ίδια με την παραπάνω απλώς βάζεις μαζί με το αφρολέξ και σκληρο χαρτόνι

 

Για hard, τύπου flight case:

με κόντρα πλακέ θαλασσης κατά προτίμηση (για να είναι ελαφρύ) και εσωτερικά άν θέλεις βάζεις αφρολέξ ή συνθετική γούνα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομίζω να γίνεται να "μονώσεις" την κεφαλή από τον περιβάλλοντα χώρο ώστε να μη μπαίνει υγρασία.... :S

 

(αν κατάλαβα καλά και αυτό είναι που θες να κάνεις...)

 

το καλύτερο είναι αφυγραντήρες και silica gel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι ποσοστα ειναι η υγρασια στι χωρο σου φιλε μου?

Προσωπικα δεν θα σπαταλουσα χρονο και χρημα σε λυσεις σακουλακια

θηκες, αφυγραντηρα με τι μια πηρα και ξεμπερδεψα, για χρηση σε υπογειο βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου