Προς το περιεχόμενο

50's classic player VS 60's classic player


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παλι προσφατα απεκτησα μια classic vibe '50's squire strat και εμεινα απολυτως ικανοποιημενος καθως και καμμια 5-6 φιλοι-γνωστοι κιθαριστες και μαλιστα με τα μισα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ειναι ετσι χτυπα και ενα marshall class 5 κι εγινες....[ τυχερακια..!!!!!]

Πήρα πριν λίγο καιρό καινούριο ενισχυτή  :P

Τον Blackstar HT-5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν προσπεράσουμε το θέμα με το μανίκι, από την πλευρά των μαγνητών, ποια πιστεύετε πως θα ταίριαζε περισσότερο σε αυτά που παίζω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της 50'ς εχουν πιο πολυ ατακα.της60'ς ειναι πιο γλυκοι ας πουμε και πολυ-πολυ φορεμενοι.

Ναι ε; Από τα βίντεο που έχω δει στο youtube είχα σχηματίσει την αντίθετη γνώμη.

Βέβαια με την 50'ς έχει βίντεο από καλούς κιθαρίστες ενώ από την 60'ς δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρω ακόμα κανένα παιχταρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οριστε!

 

το παιδι που παιζει ειναι φιλος μου και μπηκε κι αυτος προσφατα στο club 60s! Εγω όσο καιρο την έχω, μονο θετική εντυπωση μου χει αφησει.

 

Αυτο το σετ μαγνητών που φοράει ειναι το μονο που εχω παιξει και να ...μπορώ να χρησιμοποιησω και τον bridge στα καθαρα!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έπαιξα λοιπόν και με τις 2 και μου άρεσαν και οι 2 πάρα πολύ.

Τελικά το χοντρό μανίκι δε με ενόχλησε καθόλου. Ωστόσο θα προτιμήσω την 60's καθώς μου άρεσε περισσότερο ο ήχος της που είναι όντος πιο γλυκός.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου