Προς το περιεχόμενο

EHx Memory Man Hazarai vs Boss dd-7


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω αποψη απο τι μεγαλες διαφορες θα εχουν στον ηχο παντως τα συν του ΕΗΧ ειναι οτι δεν χρειαζεται εξτρα διακοπτη για το ταπ και μπορεις να αποθηκευσεις ηχους. Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το dd-7 δεν χρειάζεται ξεχωριστό διακόπτη για το tap tempo. Αν κρατήσεις πατημένο το πετάλι για 2 δεύτερα μπαίνεις σε mode που ρυθμίζεις το tempo και στην συνέχεια πρέπει να το ξανακρατήσεις πατημένο για να επιστρέψεις στην κανονική λειτουργία ( εννοείται με το tempo που έχεις ορίσει) σε περίπτωση που θες να κλείσεις (on/off) το πετάλι. Εντάξει, δεν είναι και τόσο εύχρηστο αλλά πάντως υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Επίσης υπάρχει και υποδοχή για expression pedal ή εξωτερικό footswitch για το tempo.

Τέλος στο hold mode (=εγγραφή λούπας έως 40sec) δεν μπορείς να αποθηκεύεις φράσεις για μελλοντική χρήση, παρά μόνο γράφεις και παίζει, έχοντας και δυνατότητα overdub (=εγγραφή φράσης επίσης έως 40sec επάνω σ' αυτήν που έχεις εγγράψει και αναπαράγεται ήδη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου