Προς το περιεχόμενο

Days n Nights (2012)


masters_of_the_universe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!Εχω ηχογραφησει ενα κομματι σε ξενο στιχο με τον τιτλο : "Days 'n' Nights".

Η μουσικη και οι στιχοι ειναι δικοι μου.Στο κομματι παιζω κιθαρα,μπασο και κανω και τα φωνητικα.Στα τυμπανα ο πολυαγαπημενος σε ολους "γιαπωνεζος"  ;D .

 

Enjoy!

 

 

Bassman and the masters of the universe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αρχικά, καλώς ήρθες στο Noiz.

 

Το κομμάτι σου είναι μια καλή απόπειρα, έχει μια γλυκιά pop/rock ατμόσφαιρα και αφήνει μια «αίσθηση» καλοκαιριού- τουλάχιστον σε εμένα.   

 

Έχω κάποιες γενικότερες ενστασούλες  :)- λίγο η προφορά σε κάποια σημεία (λίγο όμως)- αλλά αυτό που δεν μου άρεσε ήταν η ηλεκτρική κιθάρα που ακορντάριζε από πίσω. Αν αυτό είναι το «μοτίβο» της, θα προτιμούσα μια ακουστική, κομματάκι πιο «στρογγυλή».

 

Πάντως είναι μια αξιοπρεπής και δουλεμένη προσπάθεια.

 

Καλώς ήρθες ξανά και καλή συνέχεια. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλως σας βρηκα!

 

Ευχαριστω που εκατσες και το ακουσες αλλα και για το οτι μου εγραψες μια ειλικρινη γνωμη.Εχεις δικιο στις ενστασεις σου.Επειδη ειμαι μπασιστας υστερω σε αλλα πραγματα οπως φωνη η κιθαρα...οποτε εκανα οτι καλυτερο μπορουσα.Η κιθαρα που αναφερεις ειναι vst.Ειχα κανει καποια αποπειρα να περασω αληθινη κιθαρα αλλα δεν μου αρεσε το αποτελεσμα.

 

Τωρα η φωνη ειναι μεγαλο κεφαλαιο...γιατι περαν του οτι ειμαι κλασσικος ελληνας οσον αφορα την αγγλικη προφορα,εχω και ενα ψευδισμα μικρο που εχει σαν αποτελεσμα να τονιζει εντονα το "SSS" και το "ΘΘΘ" .

 

Αυτα!ευχαριστω και παλι... ;)

Bassman and the masters of the universe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου