Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή preamp σε Marshall MG30DFX ενισχυτή;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να ρωτήσω πόσο περίπου κοστίζει αλλαγή προενίσχυσης?Έχω έναν marshall mg30dfx,έναν μέτριο εως κακό τρανζίστορ αλλά τον αγαπώ...αξίζει επιδιόρθωσης?

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πετάγομαι και γω σαν την off-topic πορδή να ρωτήσω πόσο περίπου κοστίζει αλλαγή προενίσχυσης?Έχω έναν marshall mg30dfx,έναν μέτριο εως κακό τρανζίστορ αλλά τον αγαπώ...αξίζει επιδιόρθωσης?

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξεις την προενίσχυση του ενισχυτή σου, αφού υπάρχουν πολλές εξωτερικές λύσεις προενίσχυσης, δηλαδή πετάλια ή πεταλιέρες που κάνουν αυτό ακριβώς (ή αυτό μεταξύ πολλών άλλων), συνδεόμενα στο loop-return  και παρακάμπτοντας (προφανώς) τη δική του προενίσχυση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ απλώς η δικιά του είναι καμμένη σύμφωνα με τα λεγόμενα ενός φίλου που τον κοίταξε και δεν θα'θελα να ρίξω και πολλά..μπάσο παίζω στην τελική.Γουάτ ντου γιου σατζεστ?

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον έχεις χαμηλό προϋπολογισμό οπότε μπορείς να κοιτάξεις κάτι τέτοιο για αρχή (το έχω και είναι πολυ καλό για τα λεφτά του) και αν δεν σε καλύψει να ανέβεις προς κάποια μίνι πεταλιέρα

 

http://www.thomann.de/gr/behringer_vtone_guitar_gdi21_analog_modeling_preamp.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη καλύτερα...btw στο κέντρο ειδικά σε τέτοια εποχή κάνουν πολύ καλές τιμές οι μαγαζάτορες και είναι κρίμα να αγοράζουμε από έξω..άσε που δοκιμάζεις κιολας τι παίρνεις

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ...στην επόμενη παραγγελία θα το ρίξω στο καλάθι.  8)

 

Σωστός ο gdevelek, εγώ το πήρα από Αθήνα (εξάρχεια) με 31ευρώ.

 

 

@Stoner Jackass:

 

Για 2 ευρώ (+20μεταφορικά) καλύτερα να μην περιμένεις να το φέρει σε στοκ ο thomann αλλά να το χτυπήσεις από εδώ. Τσέκαρε skroutz.gr και μαγαζιά για την καλύτερη τιμή.

Γενικά είναι οk αντίγραφο του tech21 κυρίως στα 2 us/brit od κανάλια. Γενικά θα είναι πολύ καλύτερο απ το drive του mg.

 

Ρωτώ όμως σαν ηλεκτρονικός: άραγε θα παίξει το gdi21 στον ενισχυτή σου? Αν δεν ακούγεται η κιθάρα σου σε κάποια απ τις εισόδους, τότε πιθανότατα να μην ακουστεί και το πετάλι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου