Προς το περιεχόμενο

Το Κουτί της Πανδώρας - ΑΕΠΙ


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"συντάκτης του νόμου υπήρξε ο νομικός σύμβουλος της ΑΕΠΙ"!!!??? :P

 

αυτά είναι....

 

Νίκο,

 

Επειδή κάτι μου λέει ότι η ΑΕΠΙ δεν είναι στο νοιζ για να μας μιλήσει σχετικά με το θέμα, και μιας και αναφέρεις (ως γνώστης) ότι το βίντεο βγάζει 'half truth' όπως το καταλαβαίνω (αν και υπάρχει και συνέχεια), μήπως θα μπορούσες να αναπτύξεις πιο πολύ τη γνώμη σου; Δηλαδή σε ποιά σημεία το βίντεο, δε λέει όλη την αλήθεια, και αφήνει λάθος αιχμές, κλπ;

 

Με ενδιαφέρει το θέμα, όπως καταλαβαίνεις, πάρα πολύ!

θα τον ήθελα κι εγώ αυτόν τον αντίλογο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω προσωπική εμπειρία με την ΑΕΠΙ, οι λεπτομέρειες δεν έχουν σημασία. Είχα συμμετοχή σαν δημιουργός σε μια κυκλοφορία που πήγε αρκετά καλά, η ΑΕΠΙ έστελνε συνεχώς επιστολές στο σπίτι μου για αν γραφτώ ώστε να εισπράξει δικαιώματα για μένα, κάποια στιγμή η τύχη το 'φερε να βρεθώ και στα γραφεία της για άσχετη δουλειά όπου και πάλι κάποιος με πήρε χαμπάρι και άρχισε να μου τα πρήζει για να γίνω μέλος... εν ολίγοις, αν δεν θες δεν γίνεσαι μέλος στην ΑΕΠΙ οπότε δεν την βοηθάς να υπάρχει, αλλά το θέμα δεν είναι αυτό κατά την άποψη μου.

Τα πνευματικά δικαιώματα καλώς να εισπράττονται από την όποια εταιρία για λογαριασμό των δημιουργών, το θέμα είναι ότι η ΑΕΠΙ δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε να λειτουργεί μια νόμιμη εταιρία που κάνει αυτή τη δουλειά. Ο μηχανισμός είσπραξης σε πολλές περιπτώσεις φέρετε σαν τραμπούκος ενώ ο τρόπος κοστολόγησης (ποιος, που, πότε θα πληρώσει) είναι τραγικά παράλογος...και φυσικά μιλάμε για μια εταιρία που χρησιμοποιεί ρουφιάνους για να λειτουργεί...

Εγώ έχω τεθεί ανοιχτά κατά της ΑΕΠΙ, όσο λειτουργεί με αυτό τον τρόπο ποτέ δεν θα της δώσω το δικαίωμα να εισπράττει τα πνευματικά δικαιώματα που μου αναλογούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ δεν θα της δώσω το δικαίωμα να εισπράττει τα πνευματικά δικαιώματα που μου αναλογούν.

 

Ναι αλλα ετσι δεν θα εισπρατεις ΚΑΝΕΝΑ πνευματικο δικαιωμα που σου..αναλογει...το σκεφτηκες αυτο? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ετσι δεν θα εισπρατεις ΚΑΝΕΝΑ πνευματικο δικαιωμα που σου..αναλογει...το σκεφτηκες αυτο? ;D

 

Από αυτό που έγραψα παραπάνω πιστεύεις ότι δεν έχω σκεφτεί κάτι τέτοιο...? Ή μήπως πιστεύεις ότι με απασχολεί?

Αρνούμαι να συνεργαστώ με νταβατζήδες, είναι θέμα αρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα,να ειχες κανει 2-3 νο.1 και να ηταν να παιρνεις κανα 150αρι χιλιαρικα να δεις πως θα συνεργαζοσουνα ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλα,να ειχες κανει 2-3 νο.1 και να ηταν να παιρνεις κανα 150αρι χιλιαρικα να δεις πως θα συνεργαζοσουνα ;D

 

Ναι, άμα  είχε κάνει 5-6 Νο1 τα 150 χιλιάρικα θα περίμενε...Ίσα-ίσα που θα ήταν και πιο large λέω 'γω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, άμα  είχε κάνει 5-6 Νο1 τα 150 χιλιάρικα θα περίμενε...Ίσα-ίσα που θα ήταν και πιο large λέω 'γω...

 

Παιδιά...επειδή δεν γνωριζόμαστε καλύτερα να αφήσετε τις εικασίες... Σε όποιον αρέσει να έχει σχέσεις με την ΑΕΠΙ μπορεί να πάει να γραφτεί και μετά να μας πει και τις εμπειρίες του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίζουμε το τίμημα της ηθικής εκ νέου (στα 150 χιλ. €) ΑΦΤΟ ΙΝΕ.

 

On topic:

 

Βρήκα χρόνο και παρακολούθησα και τις δυο εκπομπές. Τα περισσοτερα τα ειχα ξανακουσει παλιοτερα, αλλα και οι νέες λεπτομέρειες ήταν εξίσου ανατριχιαστικες. Είναι εντυπωσιακό απο πόσα σημεία μπάζει το "ζήτημα" ΑΕΠΙ, και τουλάχιστον ατυχές το γεγονός ότι στις ερωτήσεις απαντούν με εξώδικα.

 

Θα πρότεινα κι εγώ με τη σειρα μου να τις παρακολουθήσουν ακόμη και αυτοί που όντως πληρώνονται, και αν έχουν αντιλογο, να τον μοιραστούν μαζί μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά...επειδή δεν γνωριζόμαστε καλύτερα να αφήσετε τις εικασίες... Σε όποιον αρέσει να έχει σχέσεις με την ΑΕΠΙ μπορεί να πάει να γραφτεί και μετά να μας πει και τις εμπειρίες του.  

 

Εγω ειμαι μελος και δεν ειχα ποτε μου προβλημα.Μια χαρα πληρωνουν οι ανθρωποι και μια χαρα φερονται.

 

my 2 cents.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να εξηγήσει ο άνθρωπος, στυγνός πραγματισμός, welcome to the real world, enjoy capitalism και τα σχετικά.  ;D

 

Πραγματικά, σκέφτομαι τους συνθέτες των σκυλάδικων, που 99% αυτούς αφορά η ΑΕΠΙ, σκέφτομαι λοιπόν τους συνθέτες των σκυλάδικων, να έχουν... ηθικές αναστολές, και πεθαίνω στα γέλια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου