Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με πωληση μεσω Ebay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Εχω λογαριασμο στο ebay εδω και λιγα χρονια και εχω κανει αρκετες αγορες χωρις προβλημα.Προσφατα αποφασισα να κανω και μια πωληση αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : Στο ebay .co.uk βαζω σαν προορισμο European Union και απο τις επιλογες για postal service διαλεγω μια στην τυχη.Oποια μα οποια και να διαλεξω λαμβανω μονιμως το μηνυμα select a postal service και η διαδικασια δε μπορει να προχωρησει !  :( :(

 

Επισης το αλλο που παρατηρησα ειναι οτι δε μπορω να βαλω μονο Buy it now τιμη αλλα πρεπει να βαλω και ελαχιστη για πληστηριασμο.Οπως επισης οτι δεν εχω την επιλογγη εστω για auction να βαλω reserve τιμη.Φανταζομαι ομως οτι αυτα ειναι περιορισμοι για πρωταρηδες ??

 

Θα ηθελα παρακαλω τη βοηθεια των πιο εμειρων εδω καθως και εαν καποιος εχει συναντησει κατι αναλογο

 

Ευχαριστω  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τουλάχιστον μιά φορά όλες τις "help pages" του ebay,οι οποίες είναι αναλυτικότατες;Όταν ξεκίνησα στο ebay,το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να διαβάσω τουλάχιστον 2 φορές ότι σχετικό υπήρχε και ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα.Μην το παρεξηγήσεις αυτό που σου λέω,αλλά -κατά τη γνώμη μου- όταν γράφεσαι σε οποιοδήποτε site το οποίο έχει εμπορικό ή τραπεζικό χαρακτήρα,είσαι υποχρεωμένος να ξες απ΄έξω και ανακατωτά πως λειτουργεί,τι ισχύει και τι δεν ισχύει κτλ.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τουλάχιστον μιά φορά όλες τις "help pages" του ebay,οι οποίες είναι αναλυτικότατες;Όταν ξεκίνησα στο ebay,το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να διαβάσω τουλάχιστον 2 φορές ότι σχετικό υπήρχε και ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα.Μην το παρεξηγήσεις αυτό που σου λέω,αλλά -κατά τη γνώμη μου- όταν γράφεσαι σε οποιοδήποτε site το οποίο έχει εμπορικό ή τραπεζικό χαρακτήρα,είσαι υποχρεωμένος να ξες απ΄έξω και ανακατωτά πως λειτουργεί,τι ισχύει και τι δεν ισχύει κτλ.

 

Οκ φιλε θα δω εαν θα βρω λυση εκει και θα ξαναπροσπαθησω

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εψαξα στα help pages του ebay που γινεται χαμος και δε βρηκα κατι συγκεκριμενο για το θεμα μου.Αναφερει γενικες οδηγιες και οχι αντιμετωπιση προβληματων.Εαν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηταν καλυτερα να επικοινωνησεις απ’ευθειας με το customer care του ebay,εδω οτι και να σου πουμε θα ειναι απλα εικασια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηταν καλυτερα να επικοινωνησεις απ’ευθειας με το customer care του ebay,εδω οτι και να σου πουμε θα ειναι απλα εικασια.

 

Καλη ιδεα SF

απλα επειδη σκεφτηκα οτι εχει να κανει με τον τοπο αποστολης (Ελλαδα) ειπα να ρωτησω εδω πριν googlaρω η επικοινωνησω απευθειας μαζι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδια εψαξα στα help pages του ebay που γινεται χαμος και δε βρηκα κατι συγκεκριμενο για το θεμα μου.Αναφερει γενικες οδηγιες και οχι αντιμετωπιση προβληματων.Εαν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα...

 

Όταν βρίσκεσαι στη σελίδα που γράφεις λεπτομέρειες της πώλησης κι αντιμετωπίζεις προβλήματα, στο πάνω δεξί μέρος υπάρχει ένα λινκ που σε πάει σε νέα σελίδα με περισσσότερα options. Κοίταξε το, έτσι ή αλλιώς πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία υπάρχει confirmation.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω και δεν βρισκω λυση..

 

Αν βρεις κατι επι του θεματος σε παρακλω ποσταρε τι και πως μιας και μενδιαφερει...

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου