Προς το περιεχόμενο

Μπυροποσία ή ουτοπία ;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος είμαι με έναν μπαταρισμένο δεξί ώμο από μια καραμπαμπάμ τενοντίτιδα- τα ζαρκαδάκια που χοροπηδούσαν μας τελειώσαν  ;)

Όχι ρε μαμώτο!  :'(

Έχεις ακουστικό μπάσο να παίξουμε κανένα Round midnight στο καθιστό (χωρίς πηδήματα)? ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Όχι ρε μαμώτο!  :'(

Έχεις ακουστικό μπάσο να παίξουμε κανένα Round midnight στο καθιστό (χωρίς πηδήματα)? ;D ;D

 

Γεράματα φίλος... τα λέω αλλά δεν με ακούτε  ;D Και θες να μας πας στις παραλίες να σκεβρώσουμε από τις υγρασίες  ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Ευτυχώς που δεν έχω ακουστικό μπάσο  ;) ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που δεν έχω ακουστικό μπάσο  ;) ;D

Γιατί, έχω εγώ ακουστική κιθάρα? ;D ;D ;D

 

Ρε παιδιά 20/7ου δεν παίζει?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τη γνώμη μου θα την πω και ας πειραχτούν μερικοί.

 

Θεωρώ λυπηρό το γεγονός ότι στην προηγούμενη ψηφοφορία για μπυροποσία, 15 από μας (43%) είχαν ψηφίσει "Ψηφίζω για τον χαβαλέ αφού ούτως ή άλλως δεν θα έρθω" και τώρα ήδη υπάρχουν 4 που λένε "σκοτούρα μου αφού δεν πατάω". Δηλαδή "συμμετέχω σε ένα forum με ανθρώπους που έχουμε κοινά ενδιαφέροντα αλλά δεν θέλω να τους γνωρίσω".

 

Και να μην μπορείς γιατί η απόσταση, η οικογένεια, η δουλειά ή έστω η διάθεση εκείνη τη στιγμή βρε αδερφέ δεν σου επιτρέπουν, το καταλαβαίνω απόλυτα.

 

Αλλά, ενώ μπορείς, να προεξοφλείς τη μη συμμετοχή σου σε μία εκδήλωση προσωπικής επαφής με ανθρώπους που συνομιλείς ή διαβάζεις κάθε μέρα, προσωπικά δεν μου είναι κατανοητό.

 

Αλλά όπως είπα, προσωπική άποψη ..... και ο καθείς το γούστο του.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση? την προηγούμενη φορα το γεγονος τι ωρα εληξε; ερωτω διοτι θα με βολευε να γυρισω πρωι αμεσως στη λαμια.!

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε γίνει ειμαι μέσα......σαν καινούργιος εδω θα ήθελα να γνωρίσω κόσμο που μιλάω εδω.....αν θέλετε ελάτε και πιο παραλία μερια , εδω στα μέρη μου παίζει και beach bar που μπορω να κανονισω να τζαμαρουμε κιόλας (κάνω ήχο εκει οποτε είναι εύκολο)......το beach bar είναι στην Λουτσα......

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση? την προηγούμενη φορα το γεγονος τι ωρα εληξε; ερωτω διοτι θα με βολευε να γυρισω πρωι αμεσως στη λαμια.!

Κατά τις 10 μαζευόμαστε και από κει και πέρα όσο θέλει ο καθένας κάθεται. Δεν υπάρχει ωράριο.

Συνήθως τα "παπούδια" το κλείνουν το μαγαζί .......  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε κλεινουν πρωι η 3-4.

3-4

Που γινεται συνήθως ?

Δεν υπάρχει συνήθως. Το αποφασίζουμε και κλείνουμε.

Τώρα έχει πέσει στο τραπέζι Ζύθος στο Καλαμάκι...... Ακούμε και αντιπροτάσεις.......

 

Και για να ανοίξει η κουβέντα- Ζύθος στο Καλαμάκι (σύνορα με Π.Φάληρο); Ωραία δροσερή αυλή, πολλές ετικέτες μπύρας, βουρστ/ μουρστ, λάχανα τουρσί, κότσια κλπ, μουσική διακριτική και ροκ...

Αμάν αυτές οι Ούννικες (που ούτε αυτοί το κάνουν) συνήθειες....... Βουρστ, κότσια, σαλάμια και άλλα συναφή .... έλεος

Γιατί μωρέ; Τι σας έφταιξε η μπυρούλα;

 

Από την άλλη αν θέλετε ψητά, πάμε κάπου με ψησταριά και κρασάκι.

Το τεράστιο μειονέκτημα σε αυτή την περίπτωση είναι ότι μιλάμε με τον διπλανό μας και τον απέναντι μόνο χωρίς mingling. Και ενώ μ΄αρέσει το κρασάκι και το ψητό περισσότερο, προτιμώ να γυρνάω με τη μπύρα και να μιλάω.

 

Πάντως, εξαιρουμένης της μετριότατης μουσικής αναπαραγωγής το Le Roi δεν ήταν άσχημα ....

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου