Προς το περιεχόμενο

Μεγαφωνο για Micro Cube !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχτες λοιπον ο γιοκας μου καρφωσε με το βισμα της κιθαρας το μεγαφωνακι του εν λογω μικρου ενισχυτη...και αφου θα το αλλαξω που θα το αλλαξω και το καψιμο ειναι γνωστο μετα απο τα απανωτα GASoεγκεφαλικα.... ειπα να ρωτησω αν εχετε αποψη για κανενα καλυτερο 5'' μεγαφωνο.

 

Εψαξα λιγο αλλα επεσα σε χειροτερους απο εμενα που εκατσαν και μονταραν 6 και 8 στο κιουμπ, πραγμα το οποιο βαριεμαι αφορητα.

 

Αυτααααα.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτες λοιπον ο γιοκας μου καρφωσε με το βισμα της κιθαρας το μεγαφωνακι του εν λογω μικρου ενισχυτη...και αφου θα το αλλαξω που θα το αλλαξω και το καψιμο ειναι γνωστο μετα απο τα απανωτα GASoεγκεφαλικα.... ειπα να ρωτησω αν εχετε αποψη για κανενα καλυτερο 5'' μεγαφωνο.

 

Εψαξα λιγο αλλα επεσα σε χειροτερους απο εμενα που εκατσαν και μονταραν 6 και 8 στο κιουμπ, πραγμα το οποιο βαριεμαι αφορητα.

 

Αυτααααα.... ;D

Yπάρχει το original αλλά κάνει 30ευρώ...

http://www.thomann.de/gr/roland_ersatzlautsprecher_micro_cube.htm

 

Μπορείς να δοκιμάσεις κι άλλα μεγαφωνάκια αλλά θα είναι για monitor / hi fi που μάλλον θα ρίξουν πολύ την ένταση...

Δεν του βάζεις μια έξοδο καμπίνας μ ένα jack να ακουστεί σούπερ? Προσωπικά αυτό έκανα σε ένα microcube και έπαιζε πολύ δυνατότερα με μια 1Χ12" (κι είχε μπάσο, όχι αστεία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου μικροκύβο τον δοκιμάσαμε σε τρεις καμπίνες 1Χ12 και μείναμε μαρ@κες (σαγόνια κάτω, σιγή ασυρμάτου κλπ )

 

ωραία λύση η καμπίνα αλλά από ευκολία μεταφοράς    :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία λύση η καμπίνα αλλά από ευκολία μεταφοράς    :-[

 

Με ένα δίτροχο πτυσσόμενο καροτσάκι μεταφέρεις άνετα και 2*12 κόμπο.

 

Αν μεταφέρεις μόνο με το χέρι, δεν υπάρχει ελαφριά λύση που να παίζει και καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα δίτροχο πτυσσόμενο καροτσάκι μεταφέρεις άνετα και 2*12 κόμπο.

 

Αν μεταφέρεις μόνο με το χέρι, δεν υπάρχει ελαφριά λύση που να παίζει και καλά.

 

ΠΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑ  χρυσόστομε ..... κάθε φορά που λέω ότι θα πάρω καροτσάκι για τον hotrod με χλευάζουν οι να μη πω  >:( >:(

 

Βαγγέλη γιατί δε τον καρφώνεις στην 4x10 του super reverb να δούμε τι θα γίνει ?  ;D ;D

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα λες να μην το σκέφτηκα χαχαχα !!! Βασικα τον micro cube τον εχω για μπαλκονατες καταστάσεις και για κανα κάμπινγκ Η για τις διακοπές γενικότερα οπότε που να τρεχω με καρότσι ... Γι αυτο θέλω να κράτησω την αρχική του μορφή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το έχεις διαβάσει αυτό το θέμα αλλά δες και αυτό.http://www.noiz.gr/index.php?topic=157658.0

 

Οχι δε το ειχα διαβασει !!  Σε ευχαριστω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου