Προς το περιεχόμενο

Που θα δοκιμάσω Bugera (v22 ή v55);


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν σας κάνει τους βαζετε εδω αγγελια και τους δινετε σε τιμη 20ευρω κατω.

 

Πιστεύεις πως ενισχυτής των 300Ε μπορεί να πουληθεί μετά από μια έστω εβδομάδα στα 280Ε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι! Γιατί ο άλλος που τον ενδιαφέρει να το παρει, αν μιλάμε για κάτι λιγο λιγοτερο απο 300ευρω τομαν θα γλυτωσει και τα μεταφορικα, για κατι καινουριο. 20-30 ευρω κατω δίνεις κατι μιας εβδομαδας. Το έχω κάνει πολάκις. ;)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις πως ενισχυτής των 300Ε μπορεί να πουληθεί μετά από μια έστω εβδομάδα στα 280Ε;

 

 

Ναι, πράγματι λίγο δύσκολο εκτός εάν πετύχεις περίπτωση που κάποιος "καίγεται" για το συγκεκριμένο amp και θέλει να το δοκιμάσει από κοντά κλπ.

Γενικά πάντως, τα μτχ προϊόντα παραγωγής, μόλις βγουν απ το μαγαζί χάνουν ένα ~20% της χρηματικής αξίας τους, άρα ~250Ε για ένα μτχ ενισχυτή που είχε ~300Ε κι είναι σε καλή κατάσταση, είναι νορμάλ. Αν ο ενισχυτής έχει προβλήματα, χτυπήματα, ηλικία, παλιές λάμπες κλπ, η τιμή πέφτει ανάλογα.

 

Για αγορά καινούργιου, συμφέρει πάντα να επιστρέψεις το προϊόν εάν δε σου κάνει ή έχει θεματάκια καθώς δεν χάνεις τα χρήματά σου και τ αλλάζεις με άλλο ή πίστωση για gear stuff. Ο thomann παρέχει επιστροφή ας πούμε κι αναλαμβάνει τα μεταφορικά αν είναι ελαττωματικό το προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ανοίγω καινούργιο θέμα για να μην υπάρχουν πολλά ολόιδια. Αν κάποιος πιστεύει πως πρέπει να ανοίξω καινούργιο θέμα να μου πει να το κάνω. Λοιπόν έχω το ίδιο πρόβλημα με τον BlackForest μόνο που εγώ ψάχνω τον 6260 combo ή τον 6262 combo. Κυρίως ενδιαφέρομαι για τον 6260 combo. Ξέρει κανείς που μπορώ να τον/τους βρω για δοκιμή? Ή υπάρχει κανείς καλός σαμαρίτης όπως είπε και ο BlackForest  ;D να μου επιτρέψει να δοκιμάσω κάποιον από τους δύο? Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά έχω πολλές προφυλάξεις και γι'αυτό θέλω να δοκιμάσω κάποιον από τους δύο... :-\ . Α και μένω Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα προ ολίγου αναφορα σε αγγελία και το ποστ μου σβήστηκε

 

Σημειωνω πως δεν επρόκειτο για κολπάκι έμμεσης προώθησης αγγελίας αφού η αγγελία είχε ήδη λήξει (και ούτε τον ξέρω τον πωλητή)

 

Αλλά είναι πολύ γρήγορα τα ψαλίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για αγορά καινούργιου, συμφέρει πάντα να επιστρέψεις το προϊόν εάν δε σου κάνει ή έχει θεματάκια καθώς δεν χάνεις τα χρήματά σου και τ αλλάζεις με άλλο ή πίστωση για gear stuff. Ο thomann παρέχει επιστροφή ας πούμε κι αναλαμβάνει τα μεταφορικά αν είναι ελαττωματικό το προϊόν.

+1000

Σε αυτή τη περίπτωση ξανασυμβουλεύω: Αγόρασε! Και αν δεν σου κανει στειλτον πισω..αλλαααα...γιατί να μην σου κάνει? Μηπως έχουμε γινει λιγο ψιρες? Τα μηχανακια αυτα (ή να πω λαμπακια? :P) ειναι πασίγνωστο πλέον ότι μαμάνε για τα λεφτα που δίνεις. Αντε το πολυ πολύ αμα μιλάμε για κανα vintage μοντέλο να θες και κανα πεταλακι εξτρα αμα θες να παιξεις καμια τριγαμοσταυρεϊτορ μεταλια και δεν σου φτανει...

Αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν πρεπει να διυλίζω τον κώνωπα και να καταπίνω την κάμηλον σε αυτά τα θέματα. Ολα είναι καλά ανάλογα με το βαλάντιο του καθενός. Δεν λέω, και εγώ αν είχα φράγκα θα έπαιρνα εναν mesa και τέλος..αλλά με 250ευρώ πηρα buggera...ένα πολύ clean κανάλι και μια 70 βρώμα που με ένα πετάλι μπροστα παίζει ότι θες..

Δεν ξέρω ίσως σε πολλούς φανώ παρορμητικός αλλά η αλήθεια είναι ότι πάντα στη ζωή και στις αγορές μου, εμπιστεύτηκα το ένστικτό μου και όλα μου βγήκαν ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμοπαραδοτο τον εχει ο βαρβαντακης απλα δεν τον εχει στην εκθεση και δν μπορεις να τον δοκιμασεις

 

Μου το πε βασικα... Αλ θελω να τν δοκιμασω πρωτα... :-/

 

Παίδες και να μην τους δοκιμάσετε πάρτε τους! Εχουν πάρει τρελές κριτικές και απο κει και περα, αν δεν σας κάνει τους βαζετε εδω αγγελια και τους δινετε σε τιμη 20ευρω κατω. Εντάξει που δεν νομίζω να μην σας κάνει, γιατί τι καλύτερο θα βρείτε με 300ευρώ? Άντε κανα jet city, αλλά αυτοί και αν δεν κυκλοφορούν πουθενα... ;D

 

Εχω ακουσει τρομερα λογια για το μηχανακι(η λαμπακι), η αληθεια ειναι... Απλα δν εχω αλλη εμπειρια μ λαμπατο (εκτος απο μια κεφαλη engl σ ενα στουντιο... ακομα τη σκεφτομαι αλλα ειναι πολλα τα λεφτα αρηηηη), οποτε ειμαι αρκετα επιφυλακτικος κ θελω να δοκιμασω κ αλλους πριν καταληξω...

 

Ναι! Γιατί ο άλλος που τον ενδιαφέρει να το παρει, αν μιλάμε για κάτι λιγο λιγοτερο απο 300ευρω τομαν θα γλυτωσει και τα μεταφορικα, για κατι καινουριο. 20-30 ευρω κατω δίνεις κατι μιας εβδομαδας. Το έχω κάνει πολάκις. ;)

 

Νταξ, οχι ασχημα, αλλα με λιγα ακομα μπορω να παρω κ ενα boss κ ειμαι αρχηγοπουλο για καμια πιο heavy καταστα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξέρω ίσως σε πολλούς φανώ παρορμητικός αλλά η αλήθεια είναι ότι πάντα στη ζωή και στις αγορές μου, εμπιστεύτηκα το ένστικτό μου και όλα μου βγήκαν ;D

 

Mια χαρά τα λες! Κι εγώ έχω πάρει πολλές κιθάρες και amps(τα αλλάζω λίγο σαν τα μπλουζάκια λόγω G.A.S...) αλλά πάντα με βάση τα specs και το ένστικτό μου. Τις περισσότερες φορές δεν τα δοκίμασα αλλά στο τέλος βγήκαν όπως τα περίμενα. Κι αν δε βγουν , τι έγινε? 

Προσωπικά προτιμώ μερικές τροποποιήσεις/αναβαθμίσεις σε ό,τι κι αν πάρω ώστε να το φέρω στα μέτρα μου. Γίνονται εύκολες mods σε ενισχυτές και κιθάρες που κάνουν μεγάλη διαφορά, απλά δεν το πολυ-ψάχνουμε συνήθως... Ας πούμε, πολλοί αγοράζουν μια μέσου ή χαμηλού κόστους κιθάρα, τσιγκουνεύονται τα 20επιπλέον ευρώ για ένα καλό σετάπ στα μέτρα τους με φρέσκες χορδούλες και κατηγορούν το όργανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου