Προς το περιεχόμενο

"Τις ώρες που σε θέλω μα δεν σε ΄χω "


lofring

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα τραγούδι της αγαπημένης Τζένης Βάνου, το οποίο για να πω την αλήθεια με το που άρχιζε να παίζει στο ράδιο το άλλαζα κατευθείαν από την πρώτη κιόλας συλλαβή! (είμαι από Θεσσαλονίκη και ο λαϊκός το παίζει συχνά-πυκνά).

 

Ήμουν προκατειλημμένος μόνο και μόνο από τον τίτλο του τραγουδιού ! Μια μέρα όμως...το άκουσα και την άκουσα  ;D

 

Απολαύστε το (για την κιθάρα κυρίως μιλάω)

 

 

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνώριζα καν την ύπαρξη του συγκεκριμένου τραγουδιού ,η κιθάρα γαζώνει κυριολεκτικά ,όπως και η υπόλοιπη μπάντα και η φωνή της Βάνου .............αν έλειπε αυτό το μπουζούκι θα ήταν υπέροχο .

Να μια καλή ιδέα για διασκευή ,αλλά ποιός θα τολμήσει να βάλει φωνή?  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνώριζα καν την ύπαρξη του συγκεκριμένου τραγουδιού ,η κιθάρα γαζώνει κυριολεκτικά ,όπως και η υπόλοιπη μπάντα και η φωνή της Βάνου .............αν έλειπε αυτό το μπουζούκι θα ήταν υπέροχο .

Να μια καλή ιδέα για διασκευή ,αλλά ποιός θα τολμήσει να βάλει φωνή?  :)

 

Ναι δεν ταιριάζει τόσο στο συγκεκριμένο.

 

Κατά τα άλλα το μπουζούκι είναι οργανάρα.Δυσφημίζεται τόσο σαν όργανο με την χρήση του τα τελευταία χρόνια σε δήθεν λαικά κομάτια που εκφράζουν υποτίθεται τον λαουτζίκο.Ελεεινός λαικισμός αυτή η ψευτοκουλτούρα.  >:( >:( >:(

 

Οι καημένοι οι επαγγελματίες οργανοπαίχτες υποφέρουν σε αυτά τα μαγάζια...δεν μπορούν να κάνουν και αλλιώς,τα φράγκα απο κει έρχονται.

 

Επίσης ένα άλλο εμετικό φαινόμενο είναι τα ντιριντάχτα κλαψοκαψουροτράγουδα με μπίτια ντάπαντούπα,σόλο ηλεκτρικής,μπουζούκι,κλαρίνο,βιολί και πιάνο.Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν ξέρεις πιο μουσικό είδος να πρωτοπείς που ξεφτιλίζεται.

 

Είμαι πολύ οφ τόπικ...ξέφυγα μαζέψτε με  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου