Προς το περιεχόμενο

για οποιον γουσταρει dark wave....


wyndorf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!!!!

 

Ανεβαζω ενα δειγμα απο μια dark wave μπαντα που παιζω, ειναι ενα test mix απο ενα κομματι που ετοιμαζουμε.......λεγομαστε The Villions και το κομματι λεγεται doubts.....οποια κριτικη ειναι απαραιτητη!!!!!!!!!! ;D

doubts_test_mix.mp3

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον κομμάτι αλλά από τα φωνητικά κατάλαβα μόνο το what gonna do.Τα άλλα δεν ακούγονται καθαρά,ίσως φταίει το πολύ Reverb Που έχουν,δεν ξέρω,ίσως φταίνε τα αυτιά μου ποιός ξέρει  ;D πάντως δεν καταλαβαίνω τί λέει,ίσως πρέπει να προσέξετε λίγο την προφορά των λέξεων,πολλή καλή φωνή πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μια αλήθεια αυτο με το reverb.....το γουστάρει ο τραγουδιαρης.....αλλα καταλαβαίνω τι λες.....να σαι καλα που πήρες τον χρόνο να ακούσεις και να σχολιασεις..... :)

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!!!!

 

Ανεβαζω ενα δειγμα απο μια dark wave μπαντα που παιζω, ειναι ενα test mix απο ενα κομματι που ετοιμαζουμε.......λεγομαστε The Villions και το κομματι λεγεται doubts.....οποια κριτικη ειναι απαραιτητη!!!!!!!!!! ;D

 

Κατ'αρχην ειναι gothrockια το κομματι.. εχει διαφορα.. το παλικαρι το χει στη φωνη,θα θελα κιθαρα πιο δυνατα και καλυτερο drum machine.. τα τυμπανα ειναι πλαστικουρα απο pc ετσι; Συνεχιστε παντως, μια χαρα βγαινει γι αυτο που θελετε.. Φιλε αχταρμα τα φωνητικα ετσι πρεπει να ειναι σε αυτη τη φαση.. να μην καταλαβαινεις και πολλα..

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ θύμισες τα φοιτητικά μου χρόνια που άκουγα και αγόραζα τους δίσκους του είδους (και φυσικά έχω κρατήσει την πλειονότητά τους). Το κομμάτι θα στοιχημάτιζα (και φυσικά θα έχανα) ότι προέρχεται από 'κείνη την εποχή. Το βρήκα εκπληκτικό συνθετικά, με όπως είπα ατμόσφαιρα της εποχής, πολύ πειστική και εξαίσια για το είδος ερμηνεία και φωνή. Θα κάνω παρατήρηση για το μπάσο που ενώ έχει "τον" ήχο, δεν είναι σωστό χρονικά.

 

 

 

Υ.Γ. Μόλις άκουσα την εισαγωγή αμέσως με πήγε στο

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ φίλε wyndorf.Εσύ τραγουδάς;Κλασσική μπασαδούρα οι φωνητικές χορδές για αυτό το είδος.  ;)

 

Ο ήχος στο μπάσο είναι ακριβώς ότι μου αρέσει.  :D

 

Σπιτική δουλειά;

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά, εμφανέστατη επιρροή από τους Δασκάλους Joy Division. Άκουσα κι εγώ το μπάσο να ξεφεύγει σε σχέση με τα κρουστά, αλλά είναι κάτι που εύκολα θα διορθώσετε. Έχετε μπει βαθιά στο ύφος του είδους οπότε τα υπόλοιπα είναι εν πολλοίς διαδικαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά, εμφανέστατη επιρροή από τους Δασκάλους Joy Division.

 

Ένα αστείο fact είναι ότι πριν πατήσω ''Αποστολή'' διαπίστωσα ότι είχα γράψει  ασυναίσθητα ''Μου άρεσε πολύ φίλε curtis''  :P

 

Συνεχίστε,πολύ καλά το πάτε.  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω (ως συνήθως) :) με το Νέστωρ με τη διαφορά ότι η δική μου παρατήρηση έχει να κάνει με την κιθάρα η οποία φάνηκε σαν να θέλει να κρυφτεί τόσο από παίξιμο όσο και από ήχο. Θέλω να πώ δηλαδή ότι θα την προτιμούσα να φαίνεται περισσότερο (όχι απαραίτητα μπροστά) και να μην ακολουθεί απλά τις τονικές του μπάσου.

Μου αρέσει επίσης η μουσική, που περισσότερο post punk θα την έλεγα, σε συνδιασμό με τα φωνητικά που μου θύμισαν τους Death In June...

Είστε σε καλό δρόμο... ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου