Προς το περιεχόμενο

Hughes&Kettner Tubemeister 36


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ θα ηθελα την γνωμη σας για τον ανω ενισχυτη.Πως ειναι οσον αφορα τα καθαρα του?Θα ηθελα να φτιαξω τον "δικο" μου ηχο και θα με ενδιεφερε να παιρνω απο τον ενισχυτη τοσο τα καθαρα μου οσο και τα βρωμικα και απο οτι εχω ακουσει στο youtube φαινεται να καλυπτει αξιοπρεπως και τους δυο αυτους τομεις.Εχω μια fender special stratocaster (cs 54' pickups) και μια gibson les paul traditional.απο πεταλια keeley compressor->dunlop gcb 95 cry baby->bb preamp->proco rat 2->line6 dl4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εχω τον 18αρη σε head και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος.

Γιατί να πάρεις τον 36αρη? Τζάμπα λεφτά παραπάνω IMHO...

Έχεις καμπίνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ακομα..ενταξει η καμπινα αλλου παππα ευαγγελιο..μου αρεσει πολυ που ειναι τρικαναλος γιατι οπως καταλαβαινεις οι επιλογες ειναι πολυ περισσοτερες και επισης θα ηθελα να ανταποκρινεται και σε μεγαλυτερες εντασεις οχι μονο για σπιτι δηλαδη.αλλα για να λες πως με καλυπτει ο 18αρης κατι θα ξες!απο headroom πως παει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένταση έχει τρελή, αν τον ακούσεις απο κοντα θα πάθεις ζημιά (όπως άλλωστε και κάθε καλο λαμπάτο 15-20 Watt με καλη καμπίνα)...πρόβες κάνω στο 5 watt setting, στο σπίτι στο 1 watt και το volume στο 2  ;)

Headroom άφθονο, ειδικά στο 18 watt.

Έχεις στην ουσία 3 ήχους διαθέσιμους (clean-lead-lead boost).

Ειλικρινά δεν βρίσκω απολύτως κανένα λόγο να πάρεις τον 36αρη.

Με το 300αρι απο τα ρέστα παίρνεις μια super καμπινάρα και είσαι άρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένταση έχει τρελή, αν τον ακούσεις απο κοντα θα πάθεις ζημιά (όπως άλλωστε και κάθε καλο λαμπάτο 15-20 Watt με καλη καμπίνα)...πρόβες κάνω στο 5 watt setting, στο σπίτι στο 1 watt και το volume στο 2  ;)

Headroom άφθονο, ειδικά στο 18 watt.

Έχεις στην ουσία 3 ήχους διαθέσιμους (clean-lead-lead boost).

Ειλικρινά δεν βρίσκω απολύτως κανένα λόγο να πάρεις τον 36αρη.

Με το 300αρι απο τα ρέστα παίρνεις μια super καμπινάρα και είσαι άρχοντας.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου