Προς το περιεχόμενο

wishing well cover


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο ηχος ειναι λιγο τραγικος ...επειδη ειναι ηχογραφημενο απο κινητο και σε λαθος θεση,αλλα μια ιδεα μπορει να την παρετε.............σχολια ευπροσδεκτα.....ειναι προβαρισμενο 2 φορες. ;D

 

 

 

wishing well -bouzoukisignis and the band (cover)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ωραιο...και για 2 προβες..ακουγεται !! και η κιθαρα ( η γυμνια και ο ηχος  8)) και το μπασο ρυθμικο..τα φωνητικα  :-\ :-\ :-\

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω το μικροφωνο πικαρει τρελα..........το ιδιο και στα υπολοιπα οργανα.....βεβαια.το ακουσα πριν το ανεβασω και εις γνωση μου εγινε,ξερωντας οτι ο ηχος ειναι απαραδεκτος.Δεν βαριεσαι εκει μεσα ακουγοτανε τελειως διαφορετικα. ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω που νόμιζα ότι θαταν του  Terence Trent D'arby ........

Κάτι διαφορετικό βρε παιδί μου.

 

Ρε συ Αντώνη, απορία.

Αφού δεν σε εκπροσωπεί αυτό το πράμα. Γιατί το εκθέτεις παγκοσμίως ;

Με ενδιαφέρει .....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ρε συ Αντώνη, απορία.

Αφού δεν σε εκπροσωπεί αυτό το πράμα. Γιατί το εκθέτεις παγκοσμίως ;

Με ενδιαφέρει .....

 

 

κατσε γιατι δεν σε καταλαβα......τι εννοεις δεν με εκπροσωπει αυτο το πραγμα? και τι εννοεις το εκθετω παγκοσμιως?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε γιατι δεν σε καταλαβα......τι εννοεις δεν με εκπροσωπει αυτο το πραγμα?

 

2 φορές πρόβα (άρα δεν είμαστε στο καλύτερό μας)

άθλιος ήχος (άρα δεν ακουγόμαστε στα καλύτερά μας)

άθλια εικόνα (αρα δεν φαινόμαστε)

Αρα σίγουρα δεν είναι κάτι που εκπροσωπεί την εικόνα του γκρουπ.....

 

και τι εννοεις το εκθετω παγκοσμιως?

Ε, στο Youtube (και ειδικά κάτι οπου δεν έχει language barrier) όλος ο κόσμος το βλέπει

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ ΚΩΣΤΑ....δεν γινονται ολα τα πραγματα για το μπραβο.Ουτε κανεις ολα τα πραγματα για να παρεις συγχαρητηρια.Ειναι πολλα πραγματα που τα κανεις για την στιγμη,για την πορωση (γιατι ησουν μεσα στο studio και ξερεις πως ακουγεται κανονικα,ασχετα εαν δεν το καταλαβει κανενας).Ρε συ αμα περιμενα να εκφρασω την ψυχουλα και να την δω σε εικονα ...αφου πρωτα εχω εχω τα μηχανηματα που πρεπει και τις καταλληλες συνθηκες δεν θα ειχα γραψει τιποτα.Ακομα και αυτα που ανεβαζω μονος μου ειναι τρισαθλια σε ηχο ετσι οπως ακουγονται στο video αλλα δεν δισταζω το κανω.Και να σου πω κατι εαν παρω ενα μπραβο μεσα απο αυτα ...τοτε σημαινει οτι με καλυτερα μηχανηματα και κανονικη ηχογραφηση αυτο θα ητανε ακομα καλυτερο.Γενικα το νοιζ με απασχολει σαν site kατα κυριο λογο για τα videos,clips και ελαχιστα για το εαν βγηκε η καινουργια fender με compound radius.....Eμενα αυτη ειναι η λοξα μου....παιζω ,γραφω με αθλια κινητα και πολλες φορες ξερω οτι το αποτελεσμα θα ειναι αθλιο ηχητικα.......αλλα φιλε δεν ντρεπομαι να εκτεθω,μ'αρεσει και ας μην ειναι η αληθεια αυτη που ακουγεται.Το εαν μπορω να παιξω καλα ή οχι δεν περιμενω να το ακουσω εδω μεσα.....ξερω τι μου γινεται.......οπως ξερουν και αυτοι με τους οποιους παιζω......αλλα ρε ΚΩΣΤΑ αυτη ειναι η μουσικη,παιζεις -μοιραζεσαι χαιρεσαι -λυπασαι.....δεν κραταω για την παρτη μου τιποτα ....δεν με νοιαζει.Εαν ητανε ετσι θα επαιζα μονος μου.

 

p.s εχω καρτες ηχου,κονσολες...κλπ...κλπ   και ποτε δεν εχω μπει στην διαδικασια να γραψω ετσι,δεν με ενδιαφερει και ας ειναι το αποτελεσμα 1000 φορες καλυτερο......κανω το χαβαλε μου(δεν ειμαι επαγγελματιας) βγαζω την ψυχουλα μου τις 2 ωρες που παω για προβα.....και ολα καλα.Εαν θελησω να ακουστω τελεια θα το κυνηγουσα ,δεν καλυπτω ετσι ομως την ματαιοδοξια μου ,εξαλλου υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που το κανουν πολυ καλυτερα απο μενα.Και για να μην σε κουραζω.Εγω χαιρομαι να ακουω videos απο παιδια εδω μεσα.........με τρελαινει αυτο......και λιγοτερο να ακουω clips που ξερω οτι ειναι κοψε ραψε.Οπως και να το κανεις το real thing ειναι καλυτερο.......με οτι κακο εχει.....οπως εχει πολλα κακα το συγκεκριμενο βιντεο.

 

 

 

 

ps.2 η rp ειχε τρελο ηχο παντως και ας μην ακουγεται καθολου εδω μεσα και ας αδικειται τρελα....κριμα που δεν μπορω να μεταφερω σε παιδια το πως ακουγοτανε στη λουπα ενος λαμπατου marshall........ ;D

 

 

 

καθ'ολα σεβαστη η γνωμη σου παντως..... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, το άφησα λίγο για να το ξαναδιαβάσεις.

Τι να κάνουμε που σαι παιδί που δουλεύει στα κόκκινα  ;D

 

Δεν χρειαζόταν όλο αυτό.

Εκτός κι αν ήταν guild trip  ;)

 

Για την πάρτη σου το κάνεις και συ και μεις και για να γουστάρουμε και για τις δυό ώρες πρόβας είμαστε οι rock star με τα φιλαράκια μας ζήτω η παραμύθα μας και σε κανέναν δε χρωστάμε. Πάσο και μαζί σου.

ΑΛΛΑ

Όταν έρθει η ώρα να ανέβω στην σκηνή, να ποστάρω, να βγάλω στο myspace ή οτιδήποτε, έχω την υποχρέωση  πρωτίστως στον εαυτό μου, στο γκρουπ μου και στο φινάλε και στους εν δυνάμει ακροατές μου, να εκθέσω τη δουλειά/άποψή μου.

Δεν λέω αν είναι καλή ή κακή live ή στούντιο ή οτιδήποτε.

Φτάνει να με εκφράζει αφού στο φινάλε την εκθέτω και σε άλλους ζητώντας άποψη.

Αλλιώς χέστηκα για όλους και το κρατάω για την πάρτη μου και τα γεράματά μου όπως και οι υπόλοιποι κρατάνε την άποψή τους για την πάρτη τους.

 

Λέω γω τώρα ...........  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευταιο για να μην νομιζεις οτι σου λεω παπατζες......ειμαι ισως ο μοναδικος εδω μεσα για να μην πω και εκει εξω που βγαζω την μπλουζα μου, γιατι ετσι παιζω σπιτι μου ανετα και την βρισκω ....βαζω τις mitsuko σαγιοναρες μου,φτιαχνω την καφεδια μου -τσιγαρακι και παιζω και γραφω.Ρε δεν πα να γελα το νοιζ ολο και οσοι βλεπουν τα βιντεο με τα βυζ@κι@ μου και την τριχα καγκελο.........δεν μου καιγεται καρφι......ετσι νιωθω ετσι παιζω .Ετσι με εκφραζει,δεν με απασχολει εαν με κοροιδευει ο αλλος ή εαν λεει κοιτα τον λακαμα παιζει γυμνος.Πιστευω αυτο να σου λεει κατι... ;D

 

 

 

Επειδη δουλευω εξαρχεια και ειμαι κοντα σε γνωστο μαγαζι εκει κοντα ,το επισκεφτομαι αρκετα συχνα κανα πρωινο εαν ειμαι free με το καφε μου.Καμια φορα βαζουμε κανα βιντεο μου και γελαμε ......με κραζουνε ανελεητα και με λενε καγκουρα επειδη εμφανιζομαι ετσι.Φιλε κλαιν μαιν........εγω ετσι τη βρισκω......δεν προαγω την τεχνη σε καμια περιπτωση αλλα δεν υποδυομαι ρολο....και αντιθετα με αυτο που ειπες δεν αισθανομαι καμια υποχρεωση σε κανεναν.......μου ηρθε το εκανα τελος.Εχω τοσα αλλα πραγματα στη ζωη μου που περιοριζομαι και προσποιουμαι τον καποιον ,τον καλο,τον ομορφο,τον σωστο τον καλο γκομενο τον καλο γαμπρο......οχι ρε φιλε και στο χομπι μου...οχι στην κ......λα μου .ειναι ανωμαλια αυτο για μενα......δεν προσποιουμαι.και οπως ειπες ναι ζητας την γνωμη του αλλου......αλλα λες εξαρχης οτι ο ηχος ειναι χαλια.Εαν μπορεσει αυτος που το ακουει να ξεχωρισει κατι εκει μεσα εχει καλως αλλιως με το να μου αναφερει οτι ο ηχος ειναι χαλια δεν μου λεει κατι καινουργιο........εαν καποιος το ακουσει μπορει να ξεχωρισει εαν σκαμε μαζι,εαν γινονται καποιες παυσεις σωστα.....εαν εκανα λαθος σε καποιο σημειο......εαν επαιξα λαθος σολο.....εαν το μπασο ψ@λαρει...κλπ...κλπ.......

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Αντώνη, ότι και αν σου έγραψε ο Κώστας έχει δίκηο. Παραβλέπω το θέμα ήχος που και 'σύ ξέρεις ότι έίναι κάτω του να θεωρηθεί αποδεκτός και προχωρώ. Έχω την εντύπωση ότι το κομμάτι <<τραβιέται>> πίσω. Ο τραγουδιστής με την ερμηνεία του δεν αναδεικνύει ούτε το κομμάτι, ούτε το στίχο, χώρια το ότι φαλτσάρει στην αλλαγή του Α (αν το παίζετε από Ε). Εσύ τώρα, ενώ συνοδεύεις το κομμάτι σωστα με τον ήχο που πρέπει φτάνει το σόλο και παίζεις κάτι που δεν πάει στο συγκεκριμένο (κομμάτι). Δίνεις την εντύπωση ότι παίζεις σε μέταλ μπάντα. Και μην μου πείτε ότι το έχετε ακούσει σε δεκάδες εκτελέσεις με κιθαρίστες που κάνουν επίδειξη ασκήσεων και το κομμάτι λέει. ΌΧΙ καμμία εκτέλεση δεν λέει, με τέτοιου είδους σόλο. Μόνο στην εκτέλεση των Free το σόλο είναι μέρος του κομματιού. Και αν δείτε και την εκτέλεση Queen- Rogers o May το σέβεται απόλυτα και βρίσκεται μέσα στο κομμάτι.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου